loading...

روزنامه آنلاین

مدیر روزنامه بازدید : 302 سه شنبه 03 مرداد 1402 زمان : 18:25 نظرات (0)


روغن نباتی هیدروژنه یک عنصر رایج در بسیاری از غذاهای فرآوری شده است. بسیاری از تولید کنندگان این روغن را به دلیل قیمت پایین و ماندگاری آن ترجیح می دهند. با این حال، با عوارض جانبی جدی همراه است.

این مقاله به بررسی روغن های گیاهی هیدروژنه می پردازد و موارد استفاده، عوارض جانبی و منابع غذایی آنها را توضیح می دهد.

تولید و مصرف

روغن های گیاهی هیدروژنه از روغن های گیاهی استخراج شده از گیاهانی مانند زیتون، آفتابگردان و سویا ساخته می شوند.

از آنجایی که این روغن ها در دمای اتاق مایع باقی می مانند، بسیاری از شرکت ها از هیدروژناسیون برای به دست آوردن قوام ضخیم تر و قابل پخش تر استفاده می کنند. در طی این فرآیند، مولکول های هیدروژن برای تغییر بافت، پایداری و ماندگاری محصول نهایی اضافه می شوند.

روغن های گیاهی هیدروژنه نیز در بسیاری از محصولات پخته شده برای بهبود طعم و بافت استفاده می شود.

علاوه بر این، این روغن‌ها در برابر اکسیداسیون پایدارتر و مقاوم‌تر هستند که در اثر حرارت، چربی‌ها را تجزیه می‌کنند. بنابراین، استفاده از آنها در غذاهای پخته یا سرخ شده راحت تر از سایر چربی ها است.

با این حال، هیدروژناسیون همچنین باعث ایجاد چربی های ترانس می شود، نوعی چربی غیراشباع که می تواند به سلامت شما آسیب برساند.

اگرچه بسیاری از کشورها مقررات سختگیرانه ای را برای روغن های گیاهی هیدروژنه وضع کرده اند، اما می توان آنها را در انواع محصولات غذایی یافت.

صدمه

روغن های گیاهی هیدروژنه با بسیاری از مشکلات سلامتی مرتبط هستند.

ممکن است کنترل قند خون را مختل کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که روغن های گیاهی هیدروژنه کنترل قند خون را مختل می کنند.

یک مطالعه 16 ساله روی نزدیک به 85000 زن نشان داد کسانی که بیشترین میزان چربی ترانس را مصرف می کنند، محصول جانبی هیدروژنه شدن، به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهند.

مطالعه دیگری بر روی 183 نفر، مصرف چربی ترانس را با خطر بالاتر مقاومت به انسولین مرتبط دانست. این وضعیت توانایی بدن شما را برای استفاده از انسولین، هورمونی که سطح قند خون را تنظیم می کند، مختل می کند.

با این حال، مطالعات دیگر نتایج متناقضی در مورد اثرات چربی های ترانس بر سطح قند خون ارائه می دهند. بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

می تواند التهاب را افزایش دهد

اگرچه التهاب حاد یک پاسخ ایمنی طبیعی است که از بیماری و عفونت محافظت می کند، اما التهاب مزمن می تواند به بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که چربی های ترانس موجود در روغن های گیاهی هیدروژنه می تواند التهاب را در بدن شما افزایش دهد.

یک مطالعه کوچک 5 هفته ای روی 50 مرد نشان داد که جایگزینی سایر چربی ها با چربی های ترانس باعث افزایش سطح نشانگرهای التهابی می شود.

به طور مشابه، مطالعه ای روی 730 زن نشان داد که نشانگرهای خاص التهاب در افرادی که بیشترین میزان چربی ترانس را مصرف می کردند، 73 درصد بیشتر از افرادی که کمترین مصرف را داشتند، بود.

می تواند به سلامت قلب آسیب برساند

نشان داده شده است که چربی های ترانس موجود در روغن های گیاهی هیدروژنه به سلامت قلب آسیب می رساند.

مطالعات نشان می دهد که چربی های ترانس می توانند سطح کلسترول LDL (بد) را افزایش داده و کلسترول HDL (خوب) را کاهش دهند، که هر دو از عوامل خطر بیماری قلبی هستند.

مطالعات دیگر مصرف زیاد چربی را با افزایش خطر بیماری قلبی و سکته مرتبط دانسته اند.

به عنوان مثال، یک مطالعه 20 ساله بر روی 78778 زن، مصرف زیاد چربی های ترانس را با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط دانست، در حالی که مطالعه دیگری روی 17107 نفر نشان داد که مصرف هر 2 گرم چربی ترانس در روز با 14 درصد افزایش خطر سکته مغزی در مردان مرتبط است.

منبع غذایی

بسیاری از کشورها استفاده از نفت را در محصولات تجاری ممنوع یا محدود کرده اند.

از ابتدای سال 2021، اتحادیه اروپا چربی های ترانس را به حداکثر 2 درصد از کل چربی موجود در محصولات غذایی محدود می کند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) چربی های ترانس مصنوعی را در غذاهای فرآوری شده در ایالات متحده ممنوع کرده است. با این حال، این قانون تا سال 2020 به طور کامل اجرا نمی شود و روغن های گیاهی هیدروژنه هنوز در بسیاری از غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده یافت می شود.

منابع رایج روغن نباتی هیدروژنه عبارتند از:

مارگارین

غذای سرخ شده

محصولات پخته شده

کیک قهوه

ترقه

خمیر از قبل آماده شده

کوتاه کننده سبزیجات

پاپ کورن مگنترون

چیپس سیب زمینی

غذای بسته بندی شده

برای کاهش مصرف چربی ترانس، برچسب مواد غذایی خود را به دقت بررسی کنید تا روغن های گیاهی هیدروژنه که به آن «روغن های هیدروژنه» نیز می گویند، وجود داشته باشد.

اخرین حرف

روغن های گیاهی هیدروژنه به طور گسترده در صنایع غذایی برای بهبود طعم و بافت غذاهای فرآوری شده استفاده می شود.

با این حال، آنها حاوی چربی های ترانس هستند که می توانند بر سلامت قلب، التهاب و کنترل قند خون تأثیر منفی بگذارند.

اگرچه چربی های ترانس در حال حاضر در بسیاری از کشورها ممنوع است، اما این روغن ها هنوز در بسیاری از غذاهای بسته بندی شده یافت می شوند. بنابراین، برچسب های مواد غذایی را به دقت بخوانید تا مصرف روغن های گیاهی هیدروژنه را محدود کنید.

منبع مقاله: https://exirchemi.com/product/peg-40/

مدیر روزنامه بازدید : 148 سه شنبه 03 مرداد 1402 زمان : 15:37 نظرات (0)


گرمایش الکتریکی یک راه حل ارزان و سریع برای گرم کردن منطقه است و استفاده از آن آسان است. این وسیله محبوب یکی از قدیمی ترین روش های گرمایشی است که با تبدیل برق به گرما، محیط اطراف را گرم می کند. اگرچه امروزه انواع مختلفی از بخاری ها ساخته شده اند، اما هنوز هم بخاری های برقی محبوب و کاربردی هستند. در بسیاری از مناطق، گاز در دسترس نیست. بنابراین نمی توان از گاز گرمایشی برای گرمایش استفاده کرد. یا کولر گازی به دلیل گران بودن و مصرف برق زیاد به صرفه نیست. در چنین شرایطی چاره ای جز گرمایش برقی نداریم. در مناطق سردسیر استفاده از یک بخاری کافی نیست و نیاز به گرمایش کمکی نیز می باشد. برای این مواقع استفاده از بخاری برقی بهترین راه حل است. استفاده از این دستگاه آسان است اما با توجه به نکات مهم باید یک بخاری برقی مناسب خریداری کرد. در مقاله راهنمای خرید بخاری برقی به تمام نکاتی می پردازیم که خرید شما را راحت و لذت بخش می کند.

بخاری های برقی قدیمی برق زیادی مصرف می کردند، اما محصولات امروزی به دلیل طراحی استاندارد و مصرف کم، بهتر کار می کنند. این مقاله راهنمای کاملی برای خرید بخاری برقی است و در آن به تمامی ویژگی های مهم این محصول پرداخته شده است.

چند نوع بخاری برقی وجود دارد؟

اگر بخاری برقی اشتباهی بخرید، پول خود را هدر خواهید داد، محصولی را خریداری می کنید که از آن استفاده نمی کنید و در نهایت زحمات شما هدر می رود. بخاری های برقی بر اساس ساختار و مواد به کار رفته در آنها تقسیم بندی می شوند. اکثر بخاری های موجود در ایران به دو دسته کلی فن دار و بدون فن تقسیم می شوند.

بخاری یا بخاری برقی با فن نصب شده در پشت عناصر از یک فن برای انتقال گرما در مسافت طولانی استفاده می کند. اما گران تر است و به دلیل آن می تواند پر سر و صدا باشد. بخاری های برقی بدون فن قیمت کمتری دارند و عمر طولانی تری دارند.

روش دیگر برای دسته بندی بخاری ها بر اساس عنصر است. در اکثر بخاری های موجود در بازار از عناصر سرامیکی، شیشه ای یا کوارتز استفاده می شود. هر کدام از این عوامل مزایا و معایب خاص خود را دارند. عموماً این محصولات محیط را با تشعشع یا همرفت گرم می کنند.

در بخاری های جدید به جای المان های سرامیکی شکننده از المان های شیشه ای و کوارتز استفاده می شود که دارای راندمان بالا و عمر طولانی هستند.

رابطه بین قدرت بخاری برقی و ابعاد اتاق

هنگام خرید بخاری، هیچ چیز به اندازه تطبیق قدرت با ابعاد بخاری مهم نیست. با خرید یک بخاری بزرگ برای یک اتاق کوچک، هزینه برق بیشتری را پرداخت می کنید و خرید یک بخاری کوچک برای یک اتاق بزرگ، اتاق شما را خنک نگه می دارد.

به طور کلی برای خانه ای با سقف کمتر از 2.5 متر به 100 تا 110 وات انرژی در هر متر مربع نیاز داریم. بنابراین برای یک اتاق 15 متری باید حداقل یک بخاری 1500 وات نصب شود. اگر ارتفاع سقف بیشتر باشد، حداقل به توانی معادل 125 وات بر متر مربع نیاز داریم. البته در مناطق بسیار سردسیر به ازای هر مترمربع انرژی بیشتری نیاز است، در خرید بخاری برقی باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟

انواع مختلفی از بخاری ها در بازار وجود دارد که هر کدام مشخصات خاص خود را دارند که می تواند شما را گیج کند. در زیر تمام مواردی را که باید هنگام خرید بخاری برقی در نظر بگیرید را بیان خواهیم کرد.

1- قدرت

قدرت محصول قیمت آن را تعیین می کند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، قدرت باید متناسب با ابعاد اتاق باشد. خرید یک بخاری بزرگ برای یک اتاق کوچک نه تنها بد است، بلکه باعث هدر دادن پول شما نیز می شود.

اگر می خواهید از بخاری برای گرم کردن زیر صندلی یا میز استفاده کنید، بخاری تا 1000 وات برای شما کافی است، اما برای گرم کردن اتاق های بزرگ فراموش نکنید که به مدل هایی با توان 2000 وات یا بیشتر مراجعه کنید.

هر چه قدرت بیشتر باشد، ابعاد بخاری بیشتر می شود. مهم این است که بدنه محصول تغییر رنگ ندهد یا داغ نشود که باعث سوختگی شود.

2- کلید اعتماد

کلید ایمنی یا خاموش شدن خودکار یکی از مهم ترین قطعاتی است که یک بخاری استاندارد باید داشته باشد. یکی از ویژگی های ایمنی کلیدی خاموش کردن بخاری هنگام واژگونی یا حرکت است. کلید ایمنی در زیر بخاری قرار دارد و با جابجایی آن، این کلید به طور خودکار بخاری را خاموش می کند و تا زمانی که محصول را دوباره روی یک سطح صاف قرار ندهید، به برق متصل نمی شود.

3- قابلیت تنظیم دما

این بخش مهمتر از چیزی است که فکر می کنید. بله دمای هوا در ساعات مختلف روز و روزهای مختلف سال ثابت نیست. اگر بخاری فرصت تنظیم دما را نداشته باشد، تقریباً هرگز از آن استفاده نمی شود. تنظیم دما در اکثر بخاری های ایرانی از طریق کلید دو حالته که بر روی بدنه و پایین موتور برق قرار دارد انجام می شود.

4- نوع واحد

تا چند سال پیش اکثر بخاری های موجود در بازار از مواد سرامیکی ساخته می شدند و چاره دیگری باقی نمی ماند. با این حال، عناصر سرامیکی در حال حاضر با عناصر شیشه ای و کوارتز با کیفیت بالاتر جایگزین شده اند.

5- ابعاد و وزن

یکی از دلایلی که بخاری های برقی همچنان محبوب هستند، اندازه کوچک و قابل حمل بودن آنهاست که به آنها اجازه می دهد تقریباً در هر مکانی قرار بگیرند. ابعاد رابطه مستقیمی با قدرت دارند. هر چه قدرت بیشتر باشد، اندازه و وزن بخاری بیشتر است. بخاری های افترمارکت معمولا از پلاستیک و فلز ساخته می شوند و سنگین نیستند. اما در هنگام خرید حتما به وزن آن دقت کنید تا برای جابجایی آن مشکلی پیش نیاید.

6- یا نه با هم

فن باعث پخش بهتر گرما می شود، اما بزرگترین ایراد آن صدای آزاردهنده آن است. اگرچه عملکرد بخاری ها در سال های اخیر بهبود یافته و صدای آن ها کاهش یافته است، اما اگر به صدا حساس هستید، قبل از خرید مطمئن شوید که صدای فن آنقدر زیاد نباشد که شما را اذیت کند یا بخاری بدون فن بخرید.

البته اگر بخاری را در محیطی کاملاً ساکت روشن کنید، صدای کوچکی می شنوید که مربوط به حرکت جریان در المنت ها است و آنقدر کم است که در حالت عادی شنیده نمی شود.

7- علامت استاندارد

ممکن است فکر کنید که استاندارد بودن یا نبودن تاثیری بر عملکرد ندارد و بی ربط است. اما بخاری های غیر استاندارد در اکثر موارد قفل ایمنی ندارند و بسیار گران هستند. اکثر برندهای معروف مانند آراست، مد الکتریک، پارس خزر، مگامکس و ... استاندارد هستند. اگرچه بخاری های غیر استاندارد ارزان هستند، اما استفاده از برق غیر استاندارد باعث می شود تا چندین برابر هزینه کنید و امنیت شما را به خطر بیندازد. طراحی استاندارد و ایمن یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که در راهنمای خرید بخاری برقی به آن پرداخته ایم.

8- برنامه ریزی

بخاری های برقی ایرانی عمدتا به رنگ قرمز هستند که ممکن است به دلیل اثر حرارت کم در آنها باشد، بنابراین رنگ آنها به مرور زمان تغییر نمی کند. البته رنگ های مشکی، سفید، خاکستری و ... نیز در مدل های جدید دیده می شود.

بهتر است بخاری دارای دسته یا محل برای جابجایی آسان باشد. علاوه بر این، توری ایمنی عنصر دیگری است که باید در طراحی مورد توجه قرار گیرد. فاصله تورها باید به حدی باشد که دست بچه ها نتواند از آنها عبور کند.

9- نوع کابل

سیم مورد استفاده در این محصولات بیشتر از نوع 2 در 1 بوده و میزان مصرف بخاری متناسب با جریان است. هرچه قطر سیم بزرگتر باشد بهتر است. بخاری سیمی روکش دار انتخاب بهتری نسبت به مدل سیمی بدون روکش است. هنگام استفاده از بخاری، سیم را از بدنه بخاری دور نگه دارید. معمولا بدن گرم می شود و نخ آب می شود.

10- قیمت

فاکتور قیمت در خرید هر دستگاهی بسیار مهم است. یک دستگاه گران قیمت لزوماً وسیله خوبی نیست و یک دستگاه ارزان قیمت لزوماً دستگاه بی کیفیتی نیست. گاهی اوقات فروشگاه ها قیمت های خود را تعیین می کنند و این باعث می شود ما یک دستگاه را چندین برابر گران کنیم. به طور کلی قیمت بخاری برقی ارزان است اما قبل از خرید حتما قیمت های برخی فروشگاه ها را بررسی کنید. در آرتا الکتریک می توانید لیست قیمت تمامی برندهای موجود در بازار را با هم مقایسه کنید.

مراجعه به سایت:  https://www.entekhabcenter.com/قیمت-بخاری-برقی

مدیر روزنامه بازدید : 891 دوشنبه 02 مرداد 1402 زمان : 17:01 نظرات (0)


کتاب های صوتی امروزه به یکی از رایج ترین فناوری ها تبدیل شده اند و تقریباً برای همه ما آشنا هستند، خواه قبلاً از آنها استفاده کرده باشیم یا نه. آیا شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهند درس بخوانند اما زندگی پرتنش اجازه نمی دهد؟ اگر به اطراف نگاه کنید، تبلیغات بی شماری در مورد اهمیت مطالعه خواهید دید. و البته خواندن کتاب یک ضرورت است. همه ما می دانیم که تغذیه روح با مطالعه چقدر مهم است، اما با زمان محدود چه کنیم؟

این روزها کتاب های صوتی راه حلی عالی هستند. روزهایی که می‌خواهید تعریف خود را از موفقیت بسازید، اما نمی‌دانید چگونه، و نیاز به خواندن کتاب‌های توسعه شخصی زیادی دارید. کتاب های صوتی چگونه محبوب شدند؟ در این ریز مقاله به این موضوع می پردازیم و اینکه چرا باید به کتاب های صوتی گوش دهیم. به ما بسپارید:

کاوش لذت بخش فراتر از زمان و مکان

رانندگی می کنی خانه را تمیز می کنی؟ چشمات درد میکنه؟ حالت خوبه. کتاب های صوتی همیشه در دسترس هستند. شاید مهم ترین دلیل محبوبیت کتاب های صوتی این باشد که به راحتی برای مرجع در دسترس هستند. به خصوص در زندگی امروزی که مجبوریم زمان زیادی را در ترافیک شهری بگذرانیم، گوش دادن به کتاب های خودسازی می تواند یک عادت مفید باشد. دارن هاردی در کتاب «اثر مرکب» می‌گوید که همیشه در حین رانندگی به کتاب‌های صوتی گوش می‌داد و در چهار ترم مطالب جدیدی را یاد می‌گرفت که زندگی‌اش را تاکنون موفق کرده است. به عنوان یک عادت مفید، گوش دادن به کتاب می تواند به طور مستقیم بر بهره وری شما در زندگی تأثیر بگذارد.

حرف بزن تا شنیده شود!

خواندن کتاب‌های نوشته شده لذت بزرگی است، اما معمولاً در چنین کتاب‌هایی نحوه صحیح تلفظ کلمات را نمی‌فهمید، به خصوص اگر اصطلاحی باشد. گوش دادن به یک کتاب صوتی می تواند بهره وری صحبت کردن شما را افزایش دهد. همانطور که راوی کتاب را می خواند، علاوه بر تلفظ، متوجه خواهید شد که کجا باید مکث یا تمرکز کنید. زهرا شیراحمدی .  در نهایت کلمات جدید زیادی یاد می گیرید و این عادت شما را به سخنران بهتری تبدیل می کند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که برای رسیدن به اهداف خود به آن نیاز دارید، مهارت های ارتباطی است.

آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید که اگر خوب گوش کنید، رازهای موفقیت را خواهید آموخت؟ کتاب های صوتی مهارت های گوش دادن، تجزیه و تحلیل و تفکر انتقادی را تقویت می کنند. چرا؟ با گوش دادن به محتوای کتاب، یاد می گیرید که همزمان با گوش دادن، مطالب را نیز درک کنید و این درک همزمان به موفقیت در زندگی زناشویی، کسب و کار و تحصیل کمک می کند.

به هدیه کتاب صوتی توجه کنید

آیا شما دانش آموز هستید و نمی توانید در مدرسه درس بخوانید؟ آیا شما یک رهبر هستید و نمی توانید در یک جلسه روی موضوع تمرکز کنید؟ مهم نیست در چه سن یا فصلی هستید، کتاب صوتی به شما کمک می کند تا در هر زمانی تمرکز کنید.

آمار نشان می دهد که این گونه کتاب های صوتی در بهبود دقت و تمرکز تا 52 درصد موثر خواهند بود. چگونه؟ وقتی در حال گوش دادن هستید، ذهن شما در تلاش است تا بفهمد گوینده چه می گوید در حالی که شما در حال انجام کاری هستید که انجام می دهید. چنین تلاش ذهنی در آینده ای نزدیک قدرت تمرکز شما را افزایش می دهد.

بهبود عملکرد حافظه

اگر از آن دسته افرادی هستید که مطالب زیادی را فراموش می کنید، شگفتی های کتاب های صوتی را نادیده نگیرید. گوش دادن به کتاب 20 درصد ذهن را بازده بیشتری می کند. هنگام گوش دادن به یک فایل صوتی لازم است نام شخصیت ها، ویژگی ها، نام مکان ها و ... را به خاطر بسپارید تا متوجه شوید داستان در کتاب از چه قرار است. در نتیجه پس از مدت کوتاهی فعالیت مغز افزایش یافته و حافظه به میزان قابل توجهی بهبود می یابد.

زندگی را بهتر درک کنید

ما برای یادگیری و بهبود کیفیت زندگی خود کتاب می خوانیم. کتاب صوتی علاوه بر افزایش کیفیت زندگی، به شما در درک دیدگاه های مختلف کمک می کند. در واقع، گوش دادن به یک کتاب، درک شما را تا 76 درصد بهبود می بخشد. چگونه؟ وقتی به مطالب گوش می دهید، ذهن سعی می کند حدس بزند که در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد! به همین دلیل قدرت تحلیل افزایش می یابد.

یادگیری با گوش دادن

وقتی راوی داستان می گوید، شما قدرت تجربه داستان را با احساسات واقعی به دست می آورید. شیوه گفتار راوی کتاب باعث می شود تصویر واضحی از موقعیت و شخصیت ها در ذهن خود ایجاد کنید. در نتیجه درک عاطفی شما افزایش می یابد. تصور کنید راوی وقتی به قسمت هیجان انگیز داستان می رسد با هیجان داستان را تعریف می کند. چنین نگاهی هیجان شما را افزایش می دهد. با گوش دادن به صدای راوی، احساسات مختلفی مانند غم، عصبانیت، شادی و غیره را تجربه خواهید کرد.

برای دقایقی آرامش را تجربه کنید

هر کسی که دوست دارد مطالعه کند می داند که کتاب ها انسان ها را به دنیای دیگری می برند. خواندن کتاب شما را به سفری نامحدود می برد. اگر قبل از خواب به یک کتاب آرامش بخش گوش دهید، با آرامشی باورنکردنی به خواب خواهید رفت.
  
خوب! این دفتر تمام شد، داستان می ماند و اغراق نیست اگر بگوییم کتاب هدیه ای ارزشمند و قابل تحسین است. مشاهده متن کامل: https://shirahmadi.ir/market/order-production-of-audiobook/ ماهیت صوتی کتاب بسیاری از محدودیت ها را برطرف می کند. اگر هرگز این فرصت را نداشته اید که با یک کتاب صوتی زندگی کنید، اکنون زمان آن رسیده است که امتحان کنید.

مدیر روزنامه بازدید : 590 شنبه 31 تیر 1402 زمان : 15:20 نظرات (0)


واقعیت ها خلاف این را نشان می دهد

1401 سریال ضد سریال تولید ایران به کارگردانی و تهیه کنندگی سعید ابوطالب نهمین تجربه کارگردانی ابوطالب در شبکه نمایش خانگی است که از سال 1391 به عنوان کارگردان نمایش خانگی شروع به کار کرد و جزو اولین کارگردانان شبکه نمایش خانگی بود. اکنون، بیش از 12 سال بعد، او اولین نمایش واقعی خود در این ژانر را به گونه‌ای دیگر نمایش می‌دهد. نوع رویداد که به عنوان ضد برنامه نیز شناخته می شود.

سعید ابوطالب تاکنون بیش از هشت مسابقه را در شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرده است که همگی به سبک رئالیتی شوها و مسابقات است و Jaunt نیز مانند دیگر ساخته این کارگردان، نمایشی دیگر از واقعیت خواهد بود و رقابت جدیدی با بازیگران و هنرمندان سینما از ایران ارائه خواهد کرد.

نمایش بیشتر: https://tmk.ir/series/102077

مدیر روزنامه بازدید : 673 شنبه 31 تیر 1402 زمان : 11:59 نظرات (0)


کدام روغن برای کفش چرم بهتر است؟ می دانید که کفش های چرمی در ابتدا سفت و خشک هستند و این ویژگی به پا آسیب می رساند. اگر کفش های چرمی در ابتدای استفاده نرم نشوند، تا انتها سفت می شوند که در حین راه رفتن باعث آسیب پا می شود.

بنابراین لازم است کفش های چرمی را برای محافظت از پاهای خود نرم کنید. روش های مختلفی برای نرم کردن کفش های چرمی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از روغن است. بنابراین در این مقاله به توضیح تمامی این روش ها می پردازیم. همچنین اطلاعاتی در مورد بهترین روغن برای کفش های چرمی به شما خواهیم داد.

چگونه کفش های چرمی را نرم کنیم؟

در پاسخ به این سوال که چگونه کفش های چرمی را نرم کنیم باید بگوییم که روش ها و راه حل های مختلفی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

روش اول: از روغن برای نرم کردن کفش های چرمی استفاده کنید

چگونه کفش های چرمی را نرم کنیم

بعد از تمیز کردن کفش ها را روغن کاری کنید. بنابراین ابتدا مواد، گرد و غبار و کثیفی اضافی کفش را با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید. سپس از یک حوله دیگر برای خشک کردن استفاده کنید.

بعد از تمیز کردن کفش ها، نوبت به روغن انداختن آن ها می رسد. روغن کفش را احیا می کند و آن را تمیز می کند. روغن های زیادی در این محدوده وجود دارد از جمله روغن پوست راسو، صابون چرم، روغن نارگیل، کرم پا و غیره.

لازم به ذکر است که روغن زیتون برای استفاده در کفش های چرمی توصیه نمی شود. در نتیجه لکه روی کفش باقی می ماند. بنابراین مهم است که در مورد بهترین روغن کفش چرمی تحقیق کنید و مناسب آن را خریداری کنید. بازدید از دفتر شرکت صنعتی کلارک توصیه می شود

هنگام خرید روغن کفش، بهترین روغن چرم را از فروشنده بپرسید و توصیه های او را دریافت کنید. زیرا برخی از روغن ها حاوی چسب چوب کاج، روغن کرچک، روغن معدنی و سایر مواد شیمیایی و سمی هستند که همگی باعث آسیب به کفش می شوند.

سپس نوبت به براق کردن کفش ها می رسد. ابتدا روغن را در ظرف کوچکی بریزید و انگشتان خود را با پارچه بپوشانید. انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و به آرامی به قسمت تمیز کفش بمالید. دفعات استفاده از روغن و زمان لازم برای نرم شدن کفش به نوع چرم بستگی دارد.

روش 2: کفش ها را با الکل و ژله نفتی نرم کنید

بهترین روغن برای چرم طبیعی

ابتدا الکل طبی را از داروخانه تهیه کنید سپس آن را در ظرف کوچکی بریزید. پنبه ای را به آن آغشته کنید و به تمام قسمت های چرم کفش الکل بزنید. بعد از 30 دقیقه الکل را از سطح چرم کفش بشویید و خشک کنید.

بعد از مالیدن قسمت های چرمی کفش با الکل، نوبت به زدن وازلین می رسد. با استفاده از یک مسواک یا برس قدیمی، یک لایه نازک ژله نفتی روی کفش چرمی بمالید. بعد از یک شب کفش ها را با پارچه تمیز کنید. خواندن مقاله دیگر ما در مورد بهترین واکس کفش چرمی را توصیه می کنیم.

روش سوم: راه رفتن با کفش چرمی

اگر نمی دانید چرا نمی خواهید از روغن برای نرم کردن کفش های خود استفاده کنید یا بهترین روغن را برای کفش های چرمی پیدا نمی کنید، این روش را به شما پیشنهاد می کنیم. بنابراین یکی از راه های نرم کردن کفش این است که با آن راه بروید. بنابراین، هرچه بیشتر کفش‌های چرمی بپوشید، نرم‌تر و راحت‌تر می‌شوند. اما به یاد داشته باشید که پیاده روی بیش از نیم روز می تواند به پاهای شما آسیب برساند.

همچنین ساخت کفش های نرم جدید زمان زیادی می برد و نیاز به صبر دارد. پوست گوسفند نازک، نرم، سریع است و زمان نمی برد. اما کفش هایی که درز و درز بیشتری دارند به زمان بیشتری برای نرم شدن نیاز دارند. علاوه بر این، می توانید با پوشیدن جوراب بیشتر، روند نرم شدن کفش را تسهیل کنید.

برداشت شده از: https://www.alivitrine.ir/fa/list-product/39  

مدیر روزنامه بازدید : 580 شنبه 31 تیر 1402 زمان : 11:40 نظرات (0)


کدام حصیر برای ماشین های کاشان بهتر است؟ یا به عبارتی فرش درجه یک چه ویژگی هایی دارد؟ یک فرش خوب چه ویژگی هایی دارد؟ یا در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

طبیعتا مردم به دنبال خرید بهترین فرش ماشینی هستند. از این رو در این مقاله بر آن شدیم تا به اختصار به عوامل موثر بر کیفیت فرش درجه یک و ویژگی های فرش درجه یک بپردازیم. هدف ما این است که شما یک خرید آگاهانه انجام دهید. با ما بمان

ویژگی های فرش ماشینی

عوامل موثر بر کیفیت فرش

در این قسمت به طور خاص در مورد عوامل موثر بر کیفیت فرش صحبت می کنیم. این عوامل به شرح زیر است:

بهترین نوع نخ در فرش ماشینی

یکی از مهمترین و اولین ویژگی های فرش درجه یک کاشان جنس نخ فرش است. در پاسخ به این سوال که بهترین نخ فرش ماشینی چیست، بدون شک می توان گفت که نخ اکریلیک برنده آن است. البته چیزی به نام نخ به نام اکریلیک وجود ندارد، بلکه نخی که بتوان اکریلیک بودن آن را در آزمایشگاه ثابت کرد. البته نخ ابریشم هم وجود دارد که از نخ اکریلیک بالاتر است اما نخ ابریشم به دلیل هزینه زیاد زیاد استفاده نمی شود. در واقع رایج ترین نخ فرش اکریلیک است.

باید به ست ضربه توجه کنید. نخ های هیت ست بدون پرز هستند و بنابراین کار شما را در نظافت منزل کاهش می دهند.

بیشتر بخوانید: انواع نخ فرش ماشینی را بشناسید

بهترین نوع نخ برای فرش ماشینی

یک ماشین بافندگی خوب

بهترین دستگاه برای بافت فرش کاشان دستگاه بافندگی HCI X2 می باشد. دستگاه های خوب دیگری مانند دستگاه HCP زیر نیز وجود دارد. به طور کلی تمامی دستگاه های قالی بافی در آلمان و بلژیک تولید می شوند. دستگاه های این کشورها جزو بهترین ها هستند. علاوه بر این، به دلیل ناهماهنگی در فناوری تولید ماشین‌های بافندگی ایرانی، قیمت فرش به شدت به شرایط کلان اقتصادی و سیاسی کشور بستگی دارد.

بدون پارگی در فرش

گاهی اوقات فرش ها هنگام بافته شدن دچار مشکل بافت می شوند. برخی جفت داشتند یا برخی از قالی ها به دلیل نادرستی بافت و مشکلات دیگر گم شده بودند. در این مرحله یا بهتر است بگوییم بعد از بافته شدن فرش توسط ماشین و قبل از اتمام کار فرش، تعمیرکار فرش به تعمیر فرش می پردازد. رفوگر بدون استثنا تمامی فرش های بافته شده توسط دستگاه را بررسی کرد تا مشکلی پیش نیاید.

یکی از ویژگی های فرش درجه یک پاره نشدن آن است. اگر پارچه فرش پاره شده باشد و نظافتچی متوجه آن نشده باشد عیب است. به همین دلیل هنگام خرید فرش باید از پاره نشدن قسمتی از فرش اطمینان حاصل کنید.

ابعاد فرش را بررسی کنید

ابعاد فرش جزء ویژگی های فرش درجه یک نمی باشد بلکه با توجه به نیاز شما متغیر است. از نظر سایز، فرشی درجه یک برای شماست که کاملا در فضای شما قرار می گیرد. طبیعتاً در برخی موارد بهترین فرش برای شما فرش 12 متری است در حالی که مکانی مانند تالار یا تالار داستان کاملاً متفاوتی است.

بدون سوختگی فرش

در زمان آهال و بعد از پرکردن فرش، اگر دقت نکنید، فرش ممکن است بسوزد. به این ترتیب، هنگام خرید فرش، بررسی کنید که آیا قسمتی از فرش سوخته است یا خیر.

استانداردهای استفاده از چسب

شاید در پست های دیگر ملک شاه به آن برخورد کرده باشید. وزن فرش یکی از معیارهای مهم در قیمت نهایی فرش است. هر چه وزن فرش بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود.

پس از اینکه قالی در کارخانه تولیدی بافته شد، برای تکمیل به شرکت اهر می رود. این شرکت که تعداد آن کمتر از تعداد انگشتان دست است، علاوه بر رفع گره های فرش، وظیفه رفع ناهمواری های سطوح فرش را نیز بر عهده دارد. نحوه گره زدن الیاف در فرش ماشینی با فرش دستبافت بسیار متفاوت است. گره فرش دستبافت قوی تر است. چسب به پشت فرش زده می شود تا گره های فرش ماشینی محکم تر شود. این چسب ها می توانند وزن فرش شما را نیز افزایش دهند. برخی تولیدکنندگان برای افزایش قیمت فرش، اهر را به مقدار زیادی چسب روی فرش می‌زنند تا قیمت فروش فرش را افزایش دهند. وزن فرش باید به میزان الیاف استفاده شده در فرش مربوط باشد نه میزان چسب استفاده شده. به همین دلیل یکی از ویژگی های فرش های درجه یک این است که به صورت استاندارد از چسب اهر استفاده می کنند. به این ترتیب کیفیت چسبندگی فرش یکی از مهمترین خواص فرش درجه یک محسوب می شود.

ارتفاع فیبر خواب

مانند اندازه آنها، ارتفاع دسته بر اساس نیاز شما متفاوت است. فرش های خوب ارتفاع تخت متفاوتی دارند. فرش 700 شانه کاشا یکی از مرغوب ترین فرش های ماشینی موجود است که ارتفاع پرز آن 8 میلی متر است. همچنین فرش های 1000 و 1200 پرز که از کیفیت فنی بالاتری برخوردار هستند از بهترین فرش های ماشینی هستند اما دارای ارتفاع پرز 6 میلی متر هستند. یا مثلاً ارتفاع تخت فرش 1500 شانه 5 میلی متر است.

هرچه کیفیت فنی بالاتر باشد، ارتفاع را کمتر می کند. اما این بدان معنا نیست که فرش هایی با ارتفاع پرز بیشتر بد هستند زیرا فرش 700 شانه با وجود داشتن ارتفاع پرز کمتر از فرش 1000 یکی از فرش های اول ملکشاه است.

عدم وجود نقص در طرح و نقش فرش

طرح فرش بی عیب و نقص یکی از مهم ترین ویژگی های فرش درجه یک است. طبیعی است که انتظار می رود فرش ها توسط بهترین طراحان طراحی شود. طرح و نقش فرش هرگز مشکلی ندارد، به خصوص طراحی فرش توسط کامپیوتر انجام می شود. اما سلامت نقش و نگار فرش یکی از ویژگی های یک فرش درجه یک محسوب می شود.

دسته فرش گم شده است

این روند عمدتاً در فرش دستباف یافت می شود. ممکن است در حین چیدن کیف آسیب ببیند و کیفیت فرش کاهش یابد. در مورد فرش های مکانیکی اینطور نیست. زیرا در صورت پاره شدن فرش ماشین خود به خود متوقف می شود.

قرارگیری صحیح رنگ فرش

برخلاف فرش دستباف که ریشه فرش بخشی از همان فرش است، در فرش ماشینی کاشا داستان کاملا متفاوت است. ریشه همه فرش های ماشینی قسمتی از خود فرش نیست، بلکه قسمتی است که در حین تکمیل و تکمیل فرش روی آن دوخته می شود. به همین دلیل کیفیت اتصال ریشه فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است خیاطان در جایگیری صحیح ریشه های فرش دقت زیادی داشته باشند.

نداشتن دو فرش

در هر رج بافت فقط یک پود قابل استفاده است. اگر سرعت شانه زدن به اندازه ای کاهش یابد که سوزن ماشین دوبار حرکت کند، فرش دو بافته می شود که این عیب پارچه است و باید توسط قالیشویی اصلاح شود.

چک معاوضه و پرداخت

یکی دیگر از ویژگی های فرش درجه یک روکش زیبای آن است. ما در این مورد غیر مستقیم صحبت کردیم. چرخ خیاطی الیاف فرش را برش می دهد. این کاری است که قیچی هنگام بافتن فرش دستباف انجام می دهد. طبیعتا طول نخ یکسان نخواهد بود. بنابراین تمام فرش ها بدون استثنا پس از بافت و روکش تراشیده می شوند تا طول رشته های فرش یکسان باشد. به این پرداخت نیز گفته می شود.

خطای کابل

مهار یک میله انعطاف پذیر با سوراخ در وسط است. از این سوراخ عبور کنید. با بالا و پایین بردن این لت ها، بافندگی مشخص می کند که در آن زمان رنگ در فرش کجا بافته شود. اگر لت یا تسمه این دستگاه آسیب ببیند، قالی بافی از کار می افتد. البته این دستگاه دارای دو میله در یک نقطه از فرش است تا فرآیند بافت به راحتی آسیب نبیند.

از نظر تعداد رنگ فرش مشکلی ندارد

پشت بافندگی فرش قسمتی به نام کریل وجود دارد. تمام نخ ها داخل ماسوره هستند. دستیار بافنده وظیفه پرکردن غلتک را با رنگ های مورد نظر بر عهده دارد تا بافنده از آن برای بافت فرش استفاده کند. اگر یاور بافنده به اشتباه یک دوک را به جای دیگری قرار دهد، باعث می شود رنگ های فرش با هم مخلوط شوند. به طور طبیعی یکی از ویژگی های فرش ممتاز عدم مشکل در شمارش رنگ است.

خرید فرش درجه 1 با گارانتی

ملک شاه کوشان متعهد می شود که کلیه فرش هایی که برای مشتریان گرامی ارسال می کند با کیفیت ممتاز فوق الذکر باشد و در صورت وجود ایراد مشتری می تواند فرش را به کارخانه ملک شاه بازگرداند. ارائه محصولات با کیفیت هدف ماست.

مطالعه مقاله کامل: https://ghalikhane.com/brand/zomorod-carpet

مدیر روزنامه بازدید : 327 سه شنبه 20 تیر 1402 زمان : 12:19 نظرات (0)


آیا زیرسازی مناسب برای پوست خود را می شناسید؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله از مجله آرایشی سین دخت، هر آنچه را که باید در مورد انتخاب کرم پودر مناسب پوست خود بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم. ابتدا نکات مهم انتخاب کرم پودر مناسب پوست را به شما می گوییم. و قبل از زدن کرم پودر نکات مهمی را به شما می گوییم. با ما همراه باشید تا به راحتی کرم پودر مناسب رنگ پوست خود را شناسایی و آماده کنید.

قبل از انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست خود، باید به چند نکته مهم توجه کنید تا بهترین کرم پودر را برای پوست خود تهیه کنید. در ادامه نکات مهمی را در مورد انتخاب کرم پودر مناسب برای نوع پوست به شما ارائه می دهیم.

کرم پودری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد

اما چگونه کرم پودر را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنیم؟ بهتر است رنگ زیرسازی را روی خط فک یا گردن تست کنید. کمی کرم پودر روی گردن بمالید، رنگی را انتخاب کنید که با رنگ گردنتان هماهنگ باشد. زیرسازی مناسب برای پوست شما به خوبی با رنگ پوست شما ترکیب می شود و شما را کدر نمی کند.

اگر بعد از استفاده از کرم پودر احساس می کنید که پوست شما خیلی تیره یا به سفیدی گچ است، توصیه می کنیم کرم پودر خود را تغییر دهید. می توانید از دو رنگ کرم پودر در نواحی مختلف صورت استفاده کنید. به عنوان مثال از یک زیرسازی روشن در اطراف چشم و صورت استفاده کنید و نواحی دیگر را تیره کنید. کرم های فونداسیون همچنین می توانند به برجسته تر شدن نواحی برجسته صورت کمک کنند و قسمت هایی را که نمی خواهید قابل مشاهده باشند (مانند چین و چروک) پنهان می کنند. به عنوان مثال، می توانید یک پایه سیاه روی ماسه خود بزنید تا نامرئی و نامرئی شود.

کرم پودر مناسب رنگ پوست

نوع پوست خود را مشخص کنید

تشخیص نوع پوست برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست بسیار مهم است. زیرا بسته به نوع پوست خود می توانید روی ترکیب کرم پودرها تمرکز کنید و پودر پودری را انتخاب کنید، علاوه بر این که پوست شما نرم و نرمال می شود، به پوست آسیبی نمی رساند و آکنه و جوش های پوستی ظاهر نمی شود.

پوست خشک

کرم پودر مناسب پوست خشک، کرم پودری است که حاوی ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده باشد. بنابراین اگر مدام از مرطوب کننده استفاده می کنید و اغلب احساس می کنید که پوست شما بعد از پوست شسته می شود، توصیه می کنیم از کرم پودری استفاده کنید که دارای مواد نرم کننده و مرطوب کننده مناسب پوست باشد تا پوست را آبرسانی کند.پوست عمیق اجازه نمی دهد. پوست شما ممکن است افتادگی یا احساس خشکی و سفت شدن داشته باشد.

پوست حساس

اگر پوست شما حساس است، پیشنهاد می کنیم کرم پودری مناسب پوست خود بدون اسانس، الکل و عطر انتخاب کنید. زیرا این محصول باعث نرمی پوست می شود. همچنین از کرم هایی که حاوی روغن های نفتی هستند مانند ژل نفتی، گلیسیرین و تالک خودداری کنید. قبل از خرید کرم پودر می توانید کمی روی پوست خود بمالید و بگذارید چند ساعتی روی پوست بماند و اگر حساسیت ایجاد نکرد بخرید.

خط تیره چاق

کرم پودر مناسب پوست های چرب کرم پودری بدون چربی است. این نوع کرم پودر دارای پودرهایی است که با جذب چربی به شما کمک می کند پوستی صاف و مات داشته باشید. کرم پودرهای معدنی نیز می توانند انتخاب مناسبی برای پوست های چرب باشند، زیرا ذرات خشک آن به جذب رطوبت اضافی و جلوگیری از براق شدن بیش از حد پوست کمک می کند.

پوست ترکیبی

کرم پودرهای مناسب برای پوست مختلط بهتر از هر دو نوع کرم پودر هستند. اگر پوست شما مختلط است؛ یعنی بعضی قسمت های آن چرب و بعضی خشک است، توصیه می کنیم برای قسمت های خشک از کرم پودر مناسب پوست خشک و برای قسمت های چرب کرم پودر مناسب پوست های چرب تهیه کنید. همچنین از کرم پودرهای غنی از نرم کننده ها و چربی ها (اسیدهای چرب، کره کاکائو، کره شی، روغن های گیاهی و اسیدهای چرب) خودداری کنید.

کرم پودر مناسب رنگ پوست

ته رنگ یا رنگ زمینه پوست را تعیین کنید

آیا پوست شما بدون آرایش رنگ رز (صورتی) یا طلایی (زرد) دارد؟ اگر ته رنگ طلایی دارید، پوستتان گرم است و اگر ته رنگ رز دارید، ته رنگ سرد دارید. اگر پوستی دو رنگ دارید، رنگ پوست شما خنثی است.

یکی دیگر از راه های تشخیص بیماری اندرتون رنگ رگ ها است اگر رگ های بنفش یا آبی دارید، صدای شما آرام است رگ های سبز همچنین نشان می دهد که رنگ پوست شما گرم است اکثر کرم پودرها بر اساس نوع سرد و گرم آندرتون ساخته می شوند

قبل از خرید کرم پودر را امتحان کنید

بهتر است قبل از خرید کرم پودر آن را روی پوست امتحان کنید. هرگز سعی نکنید از پودر روی پوست دست استفاده کنید. زیرا بین رنگ پوست دست و صورت تفاوت زیادی وجود دارد. توصیه می کنیم استفاده از پودر را روی پوست فک یا گردن امتحان کنید نه روی پوست دست. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد و طبیعی ترین سایه کرم پودر را با چند ضربه ملایم روی خط فک بمالید.

به میزان مات شدن و درخشندگی کرم پودر پوست روی پوست دقت کنید

ظاهر نهایی کرم پودر را بررسی کنید. البته ممکن است کمی سخت باشد! ظاهر نهایی یک کرم پودر با سطحی مات و براق روی پوست است.

انواع کرم پودر بر اساس شکل نهایی

آرایش روشن

آرایش مات

آرایش مرطوب

آرایش نیمه مات

هر نوع کرم پودر خوب است. همه چیز به سلیقه بستگی دارد. بسته به سلیقه خود می توانید پودر براق، مات یا مرطوب را انتخاب کنید.

کرم فینیش مات ufa

اگر پوست مختلط یا چرب دارید، توصیه می کنیم کرم پودری با روکش مات انتخاب کنید. این کرم پودر منافذ پوست را می بندد و پوست را یکدست و صاف می کند. در صورت استفاده صحیح از این کرم پودر پوستی نرم و طبیعی خواهید داشت.

پودر کرمی با روکش روشن و براق

اگر اهل کرم پودرهای براق هستید، پیشنهاد می کنیم از رژ لب مات استفاده کنید نه سایه چشم براق. زیرا در غیر این صورت صورت شما بیش از حد چرب و چرب می شود.

تصویر زمینه مک

با مشاور محصولات آرایشی و بهداشتی مشورت کنید

شما می توانید از دستورالعمل های مشاوران لوازم آرایشی در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کنید. تمامی کرم پودرها تست شده هستند، با کمک تسترها می توانید به راحتی کرم پودر را روی پوست خود تست کنید و کرم پودر مناسب رنگ پوست خود را خریداری کنید.

به پوشش کرم پودر دقت کنید

بهتر است کرم پودری انتخاب کنید که پوشش خوبی داشته باشد و لکه ها را به خوبی پاک کند. اگر روی پوستتان لک دارید، کرم پوستی مناسب برای پوستتان، کرم پودری است که می تواند این نقاط را به خوبی پوشش دهد.

بافت کرم پودری سبک بسیار مهم است

کرم پودر مناسب پوست شماست و بافتی سبک دارد. اگر کرم پودر قوام سبکی نداشته باشد، پس از آرایش روی پوست احساس سنگینی می کنید. یک کرم پودر سبک طبیعی تر به نظر می رسد و صورت شما را مصنوعی نشان نمی دهد.

کرم پودر با کیفیت را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید

کرم پودرهای تقلبی پوشش خوبی ندارند. بسیاری از افراد از خرید فونداسیونی که پوشش ندارد می ترسند. اگر می خواهید فونداسیون شما پوشش خوبی داشته باشد، توصیه می کنیم یک فونداسیون باکیفیت را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. یکی دیگر از معایب کرم پودر تقلبی آسیب پوست است و می تواند باعث آکنه یا چین و چروک روی پوست شما شود.

بافت کرم پودر را ببینید

انواع مختلفی از کرم پودر در بازار وجود دارد. توصیه می کنیم برای انتخاب کرم مناسب با نیاز یا پوست خود به ترکیب پودر توجه کنید. مثلا اگر ضدآفتاب برایتان مهم است می توانید یک پودر با ضدآفتاب بخرید یا اگر پودر ویتامین می خواهید پودر ویتامینه تهیه کنید.

کرم پودر مناسب رنگ پوست

قبل از استفاده از کرم پودر به چه نکاتی توجه کنیم؟

از پرایمر و مرطوب کننده مناسب استفاده کنید تا بعد از زدن کرم پوستی صاف داشته باشید.

فراموش نکنید که از ابزار مناسب مانند برس گرد برای کرم پودر استفاده کنید.

توصیه می شود از آرد زیاد استفاده نکنید! استفاده بیش از حد از کرم پودر می تواند پوست شما را غیرطبیعی و سنگین کند.

اسپری فیکساتور را فراموش نکنید! بعد از اتمام آرایش از اسپری فیکساتور استفاده کنید. پوست را مرطوب می کند و آرایش شما را طبیعی تر نشان می دهد.

به جای پودر آرایش از کاغذ لکه دار استفاده کنید. این کاغذها چربی پوست را به خوبی جذب می کنند.

افراد مبتدی که با کرم پودر راحت نیستند می توانند به جای کرم پودر از ضد آفتاب های رنگی استفاده کنند. البته مراقب باشید برخی از ضد آفتاب ها برای استفاده در اطراف دهان و چشم مناسب نیستند.

بهترین کرم پودر از نظر دکتر

اگر می خواهید کرم پودری مناسب پوست خود تهیه کنید و سلامت پوست برایتان مهم است، به مواد تشکیل دهنده کرم پودر توجه کنید. همچنین حتما کرم پودری بخرید که مناسب رنگ پوست شما باشد. با توجه به لیست بالا، همانطور که قبلاً گفتیم، اگر پوست شما چرب است، توصیه می کنیم کرم پودر بدون چربی بخرید، برای پوست های خشک بهتر است کرم مرطوب کننده و برای پوست های حساس بهتر است یک پایه بدون الکل دریافت کنید. . و آلرژی زا مناسب است. برخی از کرم پودرها حاوی ضدآفتاب و ویتامین هستند، البته ویتامین ها و ضد آفتاب ها از پوست شما محافظت و تقویت می کنند.

رجوع به مقاله: https://moorashin.com/product/اسکراب-کرم-محبوب-کلینیک-clinique-7day-scrub-cream/

مدیر روزنامه بازدید : 1275 یکشنبه 18 تیر 1402 زمان : 11:18 نظرات (0)


تخت هوشمند با استفاده از طیف گسترده ای از فناوری ها و تکنیک ها، اطلاعاتی در مورد کیفیت خواب شما دریافت می کند و از این اطلاعات برای تنظیم قابلیت های خود و بهبود خواب شما استفاده می کند. برخی از تخت‌های هوشمند اطلاعات خواب را برای کاربران در گوشی‌هایشان ارسال می‌کنند و کیفیت خواب را نشان می‌دهند و نکاتی را برای خواب بهتر ارائه می‌دهند. برخی دیگر روی بهبود خواب تمرکز نمی کنند، بلکه سعی می کنند با ارائه یک سری لوازم جانبی با کیفیت، تجربه استراحت شما را خوشایند کنند. از جمله این دستگاه ها می توان تلویزیون، دزدگیر، ورق های هوشمند که تغییرات دما را کنترل می کنند و به اینترنت متصل می شوند تا از راه دور دیگر دستگاه های هوشمند خانه را کنترل کنند.

اگرچه به نظر می رسد تشک های مدرن آینده روشنی در پیش دارند، اما حرفه ساخت این محصولات در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و دانشمندان به جای بهترین ها، بالش ها و ابزارهای مختلف، در حال انجام تحقیقاتی برای ارتقای کیفیت تشک های مدرن هستند. برای توسعه.

ویژگی های تخت خواب هوشمند

ردیابی خواب: نظارت بر نحوه حرکت شما در زمان استراحت چیزی است که تخت خواب های هوشمند را از تخت های معمولی متمایز می کند. تشک هوشمند همراه با تخت می تواند با استفاده از ملحفه ای که با پارچه هوشمند دوخته شده یا از طریق چندین سنسور تعبیه شده در سراسر تخت، اطلاعات مختلفی در مورد تنفس، ضربان قلب و راحتی خواب کاربر دریافت کند. استراحت خوب

کنترل دما: برخی از تخت های هوشمند دارای یک دستگاه کنترل دمای داخلی هستند که می توانید از آن برای کنترل دمای تشک هنگام خواب استفاده کنید.

تنظیم هوا: لوله های هوای تعبیه شده در این محصولات با تعدادی سنسور فشار به تشک اجازه می دهد تا در هنگام خواب با وضعیت بدن شما تنظیم شود. این لوله های هوا را می توان از راه دور از طریق اپلیکیشن اتاق خواب هوشمند کنترل کرد.

سازگاری با سایر دستگاه های خانه هوشمند: برخی از تخت های هوشمند می توانند با اتصال به اینترنت، سایر دستگاه های خانه هوشمند را بدون نیاز به بلند شدن کاربر کنترل کنند.

سیستم کنترل موقعیت: تختی که تشک آن از دو قسمت کاملا مجزا و مجهز به این عملکرد تشکیل شده است که هر کدام به طور مستقل قابل تنظیم هستند. این بدان معناست که فرد می تواند از یک برنامه یا کنترل از راه دور برای حرکت دادن یک قسمت از تشک هوشمند مانند سر یا پاها استفاده کند، در حالی که قسمت دیگر صاف و بدون حرکت باقی می ماند.

مرتب سازی خودکار: این ویژگی قادر است با استفاده از ریل های فلزی متصل به طور خودکار تخت ها و ملحفه ها را مرتب کند. این ویژگی در تعداد کمی از تخت های هوشمند موجود است.

محبوب ترین تخت خواب های هوشمند

اشیاء هوشمند

مدل خواب شماره 360 درجه: با این محصول می توانید بدانید که دو طرف تشک چقدر باید سفت باشد و قبل از خواب آن را گرم کنید. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این مدل قابلیت تشخیص تغییرات در موقعیت مکانی افراد و ارسال اطلاعات در مورد کیفیت خواب کاربر به صورت روزانه است.

تخت هوشمند استراحت: قابلیت تنظیم تخت برای پنج قسمت بدن شامل سر، شانه، کمر، مفاصل ران و ساق پا، علاوه بر پشتیبانی و ذخیره اطلاعات، از ویژگی های این تخت می باشد. شما را برای یک خواب آرام آماده می کند.

Eat Smart Beat: این تخت هوشمند محصول شرکت Eat Bed است که بیش از 15 فاکتور مربوط به کیفیت خواب را اندازه گیری کرده و به گوشی شما ارسال می کند. این می تواند شما را در هنگام خواب بیدار کند و سایر دستگاه های هوشمند را نیز در هنگام خواب بیدار کند. شما در کنترل هستید. این شرکت همچنین محصول مشابه دیگری به نام The Pod را معرفی کرد که قابلیت های متفاوتی دارد.

HiCan: برخلاف سایر تخت‌های هوشمند که محدود به تشک هوشمند هستند، با HiCan می‌توانید خواب را به عنوان یک اتاق که شامل یک پروژکتور 4K با پورت‌های HDMI، یک چراغ مطالعه کم و یک سیستم صوتی است، تجربه کنید. . ، چراغ ها نور و پرده های محیط را فراهم می کنند.

Ohia: تخت خواب هوشمندی که در 50 ثانیه در روز اول قابل تنظیم است.

آیا به تخت خواب هوشمند نیاز دارید؟

شاید یک تشک معمولی یا نیمه هوشمند که با کنترل از راه دور قابل تنظیم باشد برای اکثر افراد مناسب و کافی باشد، اما در هر صورت ممکن است به چیزهای هوشمند علاقه داشته باشید یا دلیل خاصی برای خرید چنین تختخوابی داشته باشید. شما همچنین می توانید ارتقا دهید. تخت خود را با اضافه کردن برخی از ویژگی های تخت خواب هوشمند. به عنوان مثال، می توانید از برنامه های خواب، برنامه هایی برای بهبود کیفیت خواب و کنترل حرکات خواب یا پتوهای گرم استفاده کنید.

مطالعه از رفرنس: https://farazandefurniture.com/product-category/beds/تخت-خواب-هوشمند/ 

تعداد صفحات : 27

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 261
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 80
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 249
 • باردید دیروز : 180
 • گوگل امروز : 14
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 429
 • بازدید ماه : 10,875
 • بازدید سال : 71,468
 • بازدید کلی : 170,923