loading...

روزنامه آنلاین

مدیر روزنامه بازدید : 307 جمعه 11 مرداد 1398 زمان : 17:43 نظرات (0)

 

در نهایت اینکه این دیکشنری در حال حاضر در نسخه ۱.۰ خود قرار داشته و به تدریج تکمیل خواهد شد.

اعتبار را می‌توانید به صورت ماهیانه (۲۷ هزار تومان)، فصلی (۷۰ هزار تومان)، نیم‌سال (۱۱۸ هزار تومان) و یکساله (۲۱۰ هزار تومان) بخرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تولید محتوا و دیدن نمونه کارهای تیم ما می توانید با کارشناسان ما در تلگرام در ارتباط باشید.

محمدرضا جان، موضوع اینکه علم تولید محتوا هرچند می‌تونه بومی سازی بشه برای وب فارسی ولی در حال حاضر مجبوریم شالوده‌اش رو از وب انگلیسی که مادر (و حتی پدر) وب هست وام بگیریم.

مطالب,نرم افزار,نرم افزارهای آموزشی,نرم‌افزارهای تولید محتوا

محتوای الکترونیکی به مجموعه‌ای از تصاویر، متون، فیلمها و صداها اطلاق می‌شود که هدف آن آموزش یک یا چند بخش از محتوای درسی است.

نرم‌افزار کامپیوتری تحت وب که امکان انتشار، ویرایش و سازماندهی محتوا را می‌دهد. از نمونه‌های آن می‌توان به ووردپرس و توضیحات بیشتر جوملا اشاره کرد.

مهدی فلاحی در دانلود کتاب صوتی تصمیم گیری

امکانات جدید مانند استفاده از کتابخانه های جی کوئری و دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت می تواند کمک شایانی به متحرک نمودن صفحات نماید.

برخی از دوستان متممی که به این درس ادامه مطلب علاقه مندند: ترانه صفایی , آرمان سلیمانی , پیمان اکبرنیا , علی رئیسی , یوسف

همچنین ادبیات مرتبط با تولید محتوا را بهتر می‌توانید جا بیندازید.

مجموعه گسترده و متنوعی از فایلهای صوتی رایگان در رادیو متمم ارائه شده که می‌توانید هر یک از آنها را دانلود کرده و گوش دهید.

محلی که محتوای مرتبط با یک برند می‌تواند منتشر شود؛ اغلب مرجعی است برای اخبار و اتفاق‌های جدید برند.

مدیر روزنامه بازدید : 158 سه شنبه 08 مرداد 1398 زمان : 9:14 نظرات (0)

مطلب زیر جهت معرفی جملات روسی است که برای تشکر کردن به کار می رود. این عبارت ها در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به آدرس https://iranianlc.com آموزش داده شده است.

برای تشکر کردن بگویید “cпасибо”.

این رایج ترین روش “تشکر کردن” به زبان روسی است، و در اغلب موقعیت ها مناسب است.

 • “cпасибо” را به شکل spa-see-ba تلفظ کنید
 • در حالیکه این عبارت رایج است، در واقع روشی برای “تشکر” به زبان روسی است که خیلی رسمی نیست. شما احتمالاً می توانید با استفاده از این عبارت از پسِ بیشتر مکالمات برآیید، اما اگر می خواهید حالت عمیق تری از رسمی بودن را با استفاده از این عبارت به افراد مسن یا همکاران نشان دهید، احتمالاً باید از چیزی رسمی تر استفاده کنید.

وقتی از شما تشکر می کنند با “пожалуйста” جواب دهید.

وقتی کسی از شما تشکر می کند این اساسی ترین روش گفتنِ “you’re welcome” به روسی است.

 • “пожалуйста” را به شکل pa-zhal-sta تلفظ کنید
 • توجه داشته باشید که “пожалуйста” هم به روسی به معنای “please” است. بافت معنا را مشخص می کند، پس اگر وقتی تشکری از شما نشده است بگویید “пожалуйста”، به جای “you’re welcome.”، “please” برداشت می شود.

قبل از اینکه جملات بیشتر را ببنید می توانید، فیلم راه های تشکر کردن به زبان روسی با تلفظ آن را ببینید و با تلفظ جملات نیز آشنا شوید:جمله های بیشتر برای “تشکر” در زبان روسی

برای تاکید روی قدردانیِ خود از “Большое спасибо” استفاده کنید.

اگر شما می خواهید درجه ی بیشتری از قدردانی را نشان دهید، می توانید از این عبارت برای گفتنِ “thank you very much” یا “many thanks” به روسی استفاده کنید.

 • “Большое спасибо” را به شکل bal-shoye spa-see-ba تلفظ کنید
 • توجه کنید که “спасибо,”، لغت پایه برای “thank you,”، در ریشه ی این عبارت قرار دارد. لغتِ “Большое” یعنی “great” یا “large,”، پس ترکیبِ دو لغت نتیجه اش عبارتی است که معنای تحت الفظی اش می شود “great thank you.”.

برای تشکرِ خیلی زیاد از کسی “огромное спасибо” را امتحان کنید.

وقتی کسی لطف قابل توجهی را شامل حال شما می کند، می توانید از این عبارت برای گفتنِ “”thanks a ton” یا “a giant thank you.” استفاده کنید. این فرمی از قدردانی را نشان می دهد که حتی بیشتر از “Большое спасибо.” است.

 • “ огромное спасибо” را به شکل ah-gro-mnaye spa-see-ba تلفظ کنید
 • لغتِ “огромное” را می توان به “huge” یا “immense.” ترجمه کرد. با وصل کردنش به ریشه ی لغت “thank you” (спасибо)، شما مستقیماً می گویید “a huge thank you.”.

تشکر احساسی با “Тысяча благодарностей.”

در حالیکه این همچنان عبارتی غیر رسمی است، شما می توانید از آن برای گفتن “a thousand thanks” به زبان روسی استفاده کنید.

 • “Тысяча благодарностей” را به شکل ty-sya-cha bla-go-dar-no-stee تلفظ کنید
 • لغت “Тысяча” یعنی “thousand” و “благодарностей”، فرمِ اسمِ “gratitude” یا “thanks,” است، پس ترجمه ی این عبارت نسبتاً تحت الفظی است و می شود “a thousand thanks.”.

با گفتنِ “нет, спасибо.” درخواستی را رد کرده و تشکر نکنید.

اگر شما باید پیشنهاد کسی را رد کنید، می توانید از این عبارت برای گفتنِ “no, thanks.” استفاده کنید.

 • “нет, спасибо” را به شکل nyet spa-see-ba تلفظ کنید
 • لغتِ “нет” به روسی یعنی “no”، پس ترجمه ی نسبتاً تحت الفظی این عبارت می شود “no, thank you.”.

در موقعیت های رسمی از “Благодарю вас” استفاده کنید.

اگر شما در حالیکه درجه ی بالاتری از احترام را نسبت به حالت معمول نشان می دهید باید قدردانی خود را ابراز کنید، این یکی از راحت ترین عباراتی است که می توانید از آن استفاده کنید.

 • “Благодарю вас” را به شکل bla-go-dar-ju vas تلفظ کنید
 • معادل انگلیسیِ این عبارت چیزی مشابه با “I am much obliged to you.”  است. این عبارت برای استفاده در مورد همکاران، افراد مسن، یا غریبه ها مناسب است.
 • اگرچه این عبارت بیشتر به شکل تحت الفظی ترجمه می شود، معنایش با استفاده از لغات مودبانه به سادگی می شود “thank you”. لغتِ “Благодарю” کلمه ای رسمی برای “thank you,” است، و “вас” لغتی است که برای تاکید بر کلمه ی رسمیِ “you.” استفاده می شود.

از “Благодарю сердечно” به عنوان عبارت رسمیِ دیگری استفاده کنید.

اگر شما می خواهید جمله ای مشابهِ “thank you wholeheartedly.” بگویید می توانید از این عبارت استفاده کنید.

 • “Благодарю сердечно” را به شکل bla-go-dar-ju ser-deesh-nye تلفظ کنید
 • این عبارت “Благодарю,” را می سازد که ریشه ی عبارت مودبانه ی “thank you.” است. لغتِ “сердечно” از ریشه ی لغتِ “cardio” یا “heart” (сердце) گرفته شده است و ترجمه اش اغلب می شود “cordially” یا “heartily,”، پس ترجمه ی مستقیم ترِ کلِ عبارت احتمالاً می شود “thank you cordially.”.

با استفاده از “Благодарю от всей души.” تشکرهای رسمی را ملایم تر کنید.

از این عبارت استفاده کنید تا در حالتی مودبانه یا رسمی، بی نهایت و از ته قلب تشکر کنید. لزوماً، شما به شخص دیگر می گویید، “thank you from the bottom of my heart” یا “thank you with all my heart.”.

 • “Благодарю от всей души” را به شکل bla-go-dar-ju ot vsey du-shi تلفظ کنید
 • این عبارت دیگری است که از “Благодарю” مودبانه به عنوان نقطه ی آغاز استفاده می کند. لغتِ “от” یعنی “from,”، و “всей” یعنی “all.”. ترجمه ای مستقیم تر از “души” می شود “soul,”، اما این لزوماً قسمت مرکزیِ انسان را توصیف می کند، پس می توانید آن را در بعضی از موارد به شکل “heart” ترجمه کنید. به این شکل، معنای تحت الفظی این عبارت می شود “thank you from all my soul” یا “thank you from all my heart.”.

عبارت بیشتر برای “You’re Welcome” (خواهش می کنم)

از “Не за что” برای جواب های خودمانی استفاده کنید.

اگر شما به دنبال روشی خودمانی برای جواب دادن به کسی می گردید که عبارتی دوستانه را برای قدردانی گفته است، می توانید از این عبارت برای گفتنِ “that’s all right” یا “it’s my pleasure.” استفاده کنید.

 • “Не за что” را به شکل nye za shta تلفظ کنید
 • این عبارت مستقیماً به خوبی به انگلیسی ترجمه نمی شود. لغتِ “Не” یعنی “not” یا “no.”. لغتِ “за” یعنی “for,”، و “что” یعنی “what” یا “that.”. لزوماً، شما می گویید “not for that,”، یا بیان می کنید که تشکر برای این موقعیت ها لازم نیست.

“да что вы, не стоит меня благодарить” را به عنوان جواب خودمانیِ دیگری امتحان کنید.

اگر با کسی غیر رسمی صحبت می کنید، بعد از اینکه آن شخص برای چیزی از شما تشکر کرد می توانید از این عبارت به عنوان روشی برای گفتنِ “don’t mention it” استفاده کنید.

 • “да что вы, не стоит меня благодарить” را به شکل da chto vy, ne stoit men-ya bla-go-dar-it تلفظ کنید
 • شما همچنین می توانید در اغلب موقعیت ها این عبارت را به “да что вы” کوتاه تر کنید.
 • ترجمه ی مستقیمِ این عبارت اوضاع را به هم می ریزد. قسمت اول عبارت، “да” (yes) “что” (that/what) “вы” (you) در اصل برای تایید تشکر وجود دارد. قسمت دوم، “не” (not) “стоит” (should) “меня” (me) “благодарить” (thank) این را بیان می کند که لازم نیست شخص آماده ی تشکر باشد.
مدیر روزنامه بازدید : 177 شنبه 11 خرداد 1398 زمان : 14:45 نظرات (0)

 


معمولا آموزش های تحت وب در حال حاضر از این روش استفاده می کنند.

عنوانی که در بالای مطلب قرار می‌گیرد، موضوع مطلب را مشخص می‌کند و یک دید کلی راجع به آن می‌دهد.

چه نکته‌ها و تجربه‌های دیگری دارید که در این درس و درس قبل به آن اشاره نشده و مناسب می‌دانید آن‌ها را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید؟

نرخ بالای بازدید کننده‌ی تکراری، از نشانه‌های وبلاگی با مخاطب وفادار است.

این آموزش ها بیشتر برای ساخت دروسی که نیاز به توضیحات بیشتر دارند مورد استفاده قرار می گیرد. دروس تئوری که نیاز به نمایش عکس زیادی ندارند را می توان به صورت ساده با این روش ایجاد کرد.

البته می‌توان مجموعه‌ای تصاویر و یا متون و یا انیمیشن‌های مرتبط با یک موضوع درسی را جداگانه و هر کدام را به تنهایی یک محتوای آموزشی به شمار آورد.

آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

ممکن است مسائل ریاضی به صورت نمایشی باشد تا برای دانش آموز ملموس‎تر شود. علاوه بر موارد گفته شده، گاهی محتوای الکترونیک می‎تواند بصورت بازی رایانه ای نیز طراحی شده باشد که تفهیم مطالب را برای کاربر آسان می‎کند.

جشنواره وب سری و فیلم کوتاه کودک آنلاین با ریاست وزیر ارتباطات و حمایت همراه اول در بهار ۹۸ برگزار می شود. این جشنواره برای تولید محتوای مناسب ویژه کودکان و نوجوانان برای فضای مجازی به عنوان یک شتابدهنده عمل خواهد کرد و بستری برای ایجاد فرصت های نو و شناسایی استعدادها و حمایت از آنها برای تولید محتوای تصویری ویژه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی است.

تولیدکننده می داند که محصولش را به کدام شبکه ببرد و کودکان نیز می دانند که باید کدام مطالب مشابه شبکه را تماشا کنند. اگر این سه حلقه در کنار هم به خوبی کار کنند می توانیم در این حوزه کارهای خوبی انجام بدهیم.»

در حال حاضر تولید اینگونه آموزش ها بیشتر برای سی دی های مالتی مدیا مورد استفاده قرار می گیرد ولی به صورت آنلاین هم می توان از این آموزش ها استفاده نمود.

لحن صوتی یکتا که مختص ناشری خاص است. یکی از مهمترین بخش‌های استراتژی بازاریابی در مباحث مدرن بازاریابی تولید محتوا است.

به‌طور رایج ما از دو نوع تصویر در اینستاگرام استفاده می‌کنیم:

مهدی مقالات مشابه فلاحی در هشت خرده مهارت برای تصمیم گیری بهتر و حل مسئله

مدیر روزنامه بازدید : 192 شنبه 03 فروردین 1398 زمان : 4:46 نظرات (0)

 


هدف آموزش یادگیری است و حصول یادگیری به جز با تمرین و تکرار ممکن نیست. در نتیجه می توان گفت یکی از کاربردی ترین روش های آموزشی همین روش می باشد.

با آزمون‌ساز آنلاین هم‌صدا به راحتی یک سایت برای اجرای آزمون‌های خود به صورت آنلاین ایجاد کنید می‌خوام ببینم

جملات آغازین یک مطلب که وظیفه‌ی میخکوب کردن مخاطب و ترغیب او برای مطالعه تمام مطلب را دارند.

این مورد هم مانند مورد قبلی بیشتر بر روی وب سایت های آموزشی بارگزاری می شود ولی در صورت نیاز می توان از آن بر روی سی دی های مالتی مدیا نیز استفاده نمود.

سلام میشه روش نصب محتواساز تما رو بگین من که میرم نصب کنم کلی چیز میز میاره نمی تونم تشخیص بدم که کدوم رو بزنم نصب شه لطفا سریع بگید مرسی

این گونه آموزش ها در واقع بر پایه متن و صدا ساخته می شوند و مانند روش قبلی هستند اما از جهت افکت های انیمیشنی و تعداد تصاویر متحرک نسبت به روش قبلی بسیار غنی تر هستند.

در راستای تولید آموزش های نوین روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه سعی می کنیم به ویژگی های برخی از آن ها پرداخته و در واقع کلیه روزنامه روش ها را به طور جامع معرفی نماییم.

همچنین می توان صفحه اصلی سایت با استفاده از نرم افزارهای تولید مالتی مدیا این گونه فیلم های شبیه سازی شده را به صورت یک سی دی مالتی مدیا که قابلیت اجرا به صورت آفلاین داشته باشند ایجاد کرد.

گروه فناوران مبتکر هم‌صدا در چند سال اخیر موفق به طراحی و تولید نرم‌افزارهای ارزشمندی شده است که نتیجه آن را می توانید در این سایت مشاهده کنید.

اصول تولید محتوای الکترونیکی با توجه به شوک محتوا

بدیهی است قرار نیست همه‌ی مواردی که در این فهرست پیشنهاد می‌شوند، برای همه‌ی ما – مستقل از نوع اکانت و هدف‌مان از فعالیت در اینستاگرام – مفید و مناسب باشند.

فیلم مهمترین بخش این گونه آموزش هاست. در خلال فیلم صدای گوینده و افکت های تصویری می تواند کمک شایانی به بهتر شدن آن ها کند. همچنین می توان بخش های تعاملی در فیلم در نظر گرفت و با استفاده از آن ها اختیار حرکت در بخش ها را به کاربر سپرد.

برخی دیگر از فیلم ها که بیشتر در آموزش های نرم افزارها می توان از آن ها استفاده کرد آموزش های شبیه سازی شده هستند. این گونه آموزش ها در واقع محیط نرم افزاری که قرار است آموزش داده شود را به صورت شبیه سازی شده آماده می کنند و با داشتن یک سناریو کاملا تعاملی به کاربران کمک می کنند تا بتوانند در یک روند مناسب آموزشی کلیه بخش های نرم افزار را یاد بگیرند.

معتبرترین سامانه آگهی‌های استخدامی کشور همین حالا ثبت نام کنید ورود

تعداد صفحات : 23

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 224
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 78
 • بازدید امروز : 104
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 31
 • بازدید هفته : 1,104
 • بازدید ماه : 6,459
 • بازدید سال : 20,288
 • بازدید کلی : 119,743