loading...

روزنامه آنلاین

مدیر روزنامه بازدید : 183 سه شنبه 20 تیر 1402 زمان : 12:19 نظرات (0)


آیا زیرسازی مناسب برای پوست خود را می شناسید؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله از مجله آرایشی سین دخت، هر آنچه را که باید در مورد انتخاب کرم پودر مناسب پوست خود بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم. ابتدا نکات مهم انتخاب کرم پودر مناسب پوست را به شما می گوییم. و قبل از زدن کرم پودر نکات مهمی را به شما می گوییم. با ما همراه باشید تا به راحتی کرم پودر مناسب رنگ پوست خود را شناسایی و آماده کنید.

قبل از انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست خود، باید به چند نکته مهم توجه کنید تا بهترین کرم پودر را برای پوست خود تهیه کنید. در ادامه نکات مهمی را در مورد انتخاب کرم پودر مناسب برای نوع پوست به شما ارائه می دهیم.

کرم پودری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد

اما چگونه کرم پودر را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنیم؟ بهتر است رنگ زیرسازی را روی خط فک یا گردن تست کنید. کمی کرم پودر روی گردن بمالید، رنگی را انتخاب کنید که با رنگ گردنتان هماهنگ باشد. زیرسازی مناسب برای پوست شما به خوبی با رنگ پوست شما ترکیب می شود و شما را کدر نمی کند.

اگر بعد از استفاده از کرم پودر احساس می کنید که پوست شما خیلی تیره یا به سفیدی گچ است، توصیه می کنیم کرم پودر خود را تغییر دهید. می توانید از دو رنگ کرم پودر در نواحی مختلف صورت استفاده کنید. به عنوان مثال از یک زیرسازی روشن در اطراف چشم و صورت استفاده کنید و نواحی دیگر را تیره کنید. کرم های فونداسیون همچنین می توانند به برجسته تر شدن نواحی برجسته صورت کمک کنند و قسمت هایی را که نمی خواهید قابل مشاهده باشند (مانند چین و چروک) پنهان می کنند. به عنوان مثال، می توانید یک پایه سیاه روی ماسه خود بزنید تا نامرئی و نامرئی شود.

کرم پودر مناسب رنگ پوست

نوع پوست خود را مشخص کنید

تشخیص نوع پوست برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست بسیار مهم است. زیرا بسته به نوع پوست خود می توانید روی ترکیب کرم پودرها تمرکز کنید و پودر پودری را انتخاب کنید، علاوه بر این که پوست شما نرم و نرمال می شود، به پوست آسیبی نمی رساند و آکنه و جوش های پوستی ظاهر نمی شود.

پوست خشک

کرم پودر مناسب پوست خشک، کرم پودری است که حاوی ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده باشد. بنابراین اگر مدام از مرطوب کننده استفاده می کنید و اغلب احساس می کنید که پوست شما بعد از پوست شسته می شود، توصیه می کنیم از کرم پودری استفاده کنید که دارای مواد نرم کننده و مرطوب کننده مناسب پوست باشد تا پوست را آبرسانی کند.پوست عمیق اجازه نمی دهد. پوست شما ممکن است افتادگی یا احساس خشکی و سفت شدن داشته باشد.

پوست حساس

اگر پوست شما حساس است، پیشنهاد می کنیم کرم پودری مناسب پوست خود بدون اسانس، الکل و عطر انتخاب کنید. زیرا این محصول باعث نرمی پوست می شود. همچنین از کرم هایی که حاوی روغن های نفتی هستند مانند ژل نفتی، گلیسیرین و تالک خودداری کنید. قبل از خرید کرم پودر می توانید کمی روی پوست خود بمالید و بگذارید چند ساعتی روی پوست بماند و اگر حساسیت ایجاد نکرد بخرید.

خط تیره چاق

کرم پودر مناسب پوست های چرب کرم پودری بدون چربی است. این نوع کرم پودر دارای پودرهایی است که با جذب چربی به شما کمک می کند پوستی صاف و مات داشته باشید. کرم پودرهای معدنی نیز می توانند انتخاب مناسبی برای پوست های چرب باشند، زیرا ذرات خشک آن به جذب رطوبت اضافی و جلوگیری از براق شدن بیش از حد پوست کمک می کند.

پوست ترکیبی

کرم پودرهای مناسب برای پوست مختلط بهتر از هر دو نوع کرم پودر هستند. اگر پوست شما مختلط است؛ یعنی بعضی قسمت های آن چرب و بعضی خشک است، توصیه می کنیم برای قسمت های خشک از کرم پودر مناسب پوست خشک و برای قسمت های چرب کرم پودر مناسب پوست های چرب تهیه کنید. همچنین از کرم پودرهای غنی از نرم کننده ها و چربی ها (اسیدهای چرب، کره کاکائو، کره شی، روغن های گیاهی و اسیدهای چرب) خودداری کنید.

کرم پودر مناسب رنگ پوست

ته رنگ یا رنگ زمینه پوست را تعیین کنید

آیا پوست شما بدون آرایش رنگ رز (صورتی) یا طلایی (زرد) دارد؟ اگر ته رنگ طلایی دارید، پوستتان گرم است و اگر ته رنگ رز دارید، ته رنگ سرد دارید. اگر پوستی دو رنگ دارید، رنگ پوست شما خنثی است.

یکی دیگر از راه های تشخیص بیماری اندرتون رنگ رگ ها است اگر رگ های بنفش یا آبی دارید، صدای شما آرام است رگ های سبز همچنین نشان می دهد که رنگ پوست شما گرم است اکثر کرم پودرها بر اساس نوع سرد و گرم آندرتون ساخته می شوند

قبل از خرید کرم پودر را امتحان کنید

بهتر است قبل از خرید کرم پودر آن را روی پوست امتحان کنید. هرگز سعی نکنید از پودر روی پوست دست استفاده کنید. زیرا بین رنگ پوست دست و صورت تفاوت زیادی وجود دارد. توصیه می کنیم استفاده از پودر را روی پوست فک یا گردن امتحان کنید نه روی پوست دست. رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد و طبیعی ترین سایه کرم پودر را با چند ضربه ملایم روی خط فک بمالید.

به میزان مات شدن و درخشندگی کرم پودر پوست روی پوست دقت کنید

ظاهر نهایی کرم پودر را بررسی کنید. البته ممکن است کمی سخت باشد! ظاهر نهایی یک کرم پودر با سطحی مات و براق روی پوست است.

انواع کرم پودر بر اساس شکل نهایی

آرایش روشن

آرایش مات

آرایش مرطوب

آرایش نیمه مات

هر نوع کرم پودر خوب است. همه چیز به سلیقه بستگی دارد. بسته به سلیقه خود می توانید پودر براق، مات یا مرطوب را انتخاب کنید.

کرم فینیش مات ufa

اگر پوست مختلط یا چرب دارید، توصیه می کنیم کرم پودری با روکش مات انتخاب کنید. این کرم پودر منافذ پوست را می بندد و پوست را یکدست و صاف می کند. در صورت استفاده صحیح از این کرم پودر پوستی نرم و طبیعی خواهید داشت.

پودر کرمی با روکش روشن و براق

اگر اهل کرم پودرهای براق هستید، پیشنهاد می کنیم از رژ لب مات استفاده کنید نه سایه چشم براق. زیرا در غیر این صورت صورت شما بیش از حد چرب و چرب می شود.

تصویر زمینه مک

با مشاور محصولات آرایشی و بهداشتی مشورت کنید

شما می توانید از دستورالعمل های مشاوران لوازم آرایشی در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کنید. تمامی کرم پودرها تست شده هستند، با کمک تسترها می توانید به راحتی کرم پودر را روی پوست خود تست کنید و کرم پودر مناسب رنگ پوست خود را خریداری کنید.

به پوشش کرم پودر دقت کنید

بهتر است کرم پودری انتخاب کنید که پوشش خوبی داشته باشد و لکه ها را به خوبی پاک کند. اگر روی پوستتان لک دارید، کرم پوستی مناسب برای پوستتان، کرم پودری است که می تواند این نقاط را به خوبی پوشش دهد.

بافت کرم پودری سبک بسیار مهم است

کرم پودر مناسب پوست شماست و بافتی سبک دارد. اگر کرم پودر قوام سبکی نداشته باشد، پس از آرایش روی پوست احساس سنگینی می کنید. یک کرم پودر سبک طبیعی تر به نظر می رسد و صورت شما را مصنوعی نشان نمی دهد.

کرم پودر با کیفیت را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید

کرم پودرهای تقلبی پوشش خوبی ندارند. بسیاری از افراد از خرید فونداسیونی که پوشش ندارد می ترسند. اگر می خواهید فونداسیون شما پوشش خوبی داشته باشد، توصیه می کنیم یک فونداسیون باکیفیت را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. یکی دیگر از معایب کرم پودر تقلبی آسیب پوست است و می تواند باعث آکنه یا چین و چروک روی پوست شما شود.

بافت کرم پودر را ببینید

انواع مختلفی از کرم پودر در بازار وجود دارد. توصیه می کنیم برای انتخاب کرم مناسب با نیاز یا پوست خود به ترکیب پودر توجه کنید. مثلا اگر ضدآفتاب برایتان مهم است می توانید یک پودر با ضدآفتاب بخرید یا اگر پودر ویتامین می خواهید پودر ویتامینه تهیه کنید.

کرم پودر مناسب رنگ پوست

قبل از استفاده از کرم پودر به چه نکاتی توجه کنیم؟

از پرایمر و مرطوب کننده مناسب استفاده کنید تا بعد از زدن کرم پوستی صاف داشته باشید.

فراموش نکنید که از ابزار مناسب مانند برس گرد برای کرم پودر استفاده کنید.

توصیه می شود از آرد زیاد استفاده نکنید! استفاده بیش از حد از کرم پودر می تواند پوست شما را غیرطبیعی و سنگین کند.

اسپری فیکساتور را فراموش نکنید! بعد از اتمام آرایش از اسپری فیکساتور استفاده کنید. پوست را مرطوب می کند و آرایش شما را طبیعی تر نشان می دهد.

به جای پودر آرایش از کاغذ لکه دار استفاده کنید. این کاغذها چربی پوست را به خوبی جذب می کنند.

افراد مبتدی که با کرم پودر راحت نیستند می توانند به جای کرم پودر از ضد آفتاب های رنگی استفاده کنند. البته مراقب باشید برخی از ضد آفتاب ها برای استفاده در اطراف دهان و چشم مناسب نیستند.

بهترین کرم پودر از نظر دکتر

اگر می خواهید کرم پودری مناسب پوست خود تهیه کنید و سلامت پوست برایتان مهم است، به مواد تشکیل دهنده کرم پودر توجه کنید. همچنین حتما کرم پودری بخرید که مناسب رنگ پوست شما باشد. با توجه به لیست بالا، همانطور که قبلاً گفتیم، اگر پوست شما چرب است، توصیه می کنیم کرم پودر بدون چربی بخرید، برای پوست های خشک بهتر است کرم مرطوب کننده و برای پوست های حساس بهتر است یک پایه بدون الکل دریافت کنید. . و آلرژی زا مناسب است. برخی از کرم پودرها حاوی ضدآفتاب و ویتامین هستند، البته ویتامین ها و ضد آفتاب ها از پوست شما محافظت و تقویت می کنند.

رجوع به مقاله: https://moorashin.com/product/اسکراب-کرم-محبوب-کلینیک-clinique-7day-scrub-cream/

مدیر روزنامه بازدید : 1092 یکشنبه 18 تیر 1402 زمان : 11:18 نظرات (0)


تخت هوشمند با استفاده از طیف گسترده ای از فناوری ها و تکنیک ها، اطلاعاتی در مورد کیفیت خواب شما دریافت می کند و از این اطلاعات برای تنظیم قابلیت های خود و بهبود خواب شما استفاده می کند. برخی از تخت‌های هوشمند اطلاعات خواب را برای کاربران در گوشی‌هایشان ارسال می‌کنند و کیفیت خواب را نشان می‌دهند و نکاتی را برای خواب بهتر ارائه می‌دهند. برخی دیگر روی بهبود خواب تمرکز نمی کنند، بلکه سعی می کنند با ارائه یک سری لوازم جانبی با کیفیت، تجربه استراحت شما را خوشایند کنند. از جمله این دستگاه ها می توان تلویزیون، دزدگیر، ورق های هوشمند که تغییرات دما را کنترل می کنند و به اینترنت متصل می شوند تا از راه دور دیگر دستگاه های هوشمند خانه را کنترل کنند.

اگرچه به نظر می رسد تشک های مدرن آینده روشنی در پیش دارند، اما حرفه ساخت این محصولات در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و دانشمندان به جای بهترین ها، بالش ها و ابزارهای مختلف، در حال انجام تحقیقاتی برای ارتقای کیفیت تشک های مدرن هستند. برای توسعه.

ویژگی های تخت خواب هوشمند

ردیابی خواب: نظارت بر نحوه حرکت شما در زمان استراحت چیزی است که تخت خواب های هوشمند را از تخت های معمولی متمایز می کند. تشک هوشمند همراه با تخت می تواند با استفاده از ملحفه ای که با پارچه هوشمند دوخته شده یا از طریق چندین سنسور تعبیه شده در سراسر تخت، اطلاعات مختلفی در مورد تنفس، ضربان قلب و راحتی خواب کاربر دریافت کند. استراحت خوب

کنترل دما: برخی از تخت های هوشمند دارای یک دستگاه کنترل دمای داخلی هستند که می توانید از آن برای کنترل دمای تشک هنگام خواب استفاده کنید.

تنظیم هوا: لوله های هوای تعبیه شده در این محصولات با تعدادی سنسور فشار به تشک اجازه می دهد تا در هنگام خواب با وضعیت بدن شما تنظیم شود. این لوله های هوا را می توان از راه دور از طریق اپلیکیشن اتاق خواب هوشمند کنترل کرد.

سازگاری با سایر دستگاه های خانه هوشمند: برخی از تخت های هوشمند می توانند با اتصال به اینترنت، سایر دستگاه های خانه هوشمند را بدون نیاز به بلند شدن کاربر کنترل کنند.

سیستم کنترل موقعیت: تختی که تشک آن از دو قسمت کاملا مجزا و مجهز به این عملکرد تشکیل شده است که هر کدام به طور مستقل قابل تنظیم هستند. این بدان معناست که فرد می تواند از یک برنامه یا کنترل از راه دور برای حرکت دادن یک قسمت از تشک هوشمند مانند سر یا پاها استفاده کند، در حالی که قسمت دیگر صاف و بدون حرکت باقی می ماند.

مرتب سازی خودکار: این ویژگی قادر است با استفاده از ریل های فلزی متصل به طور خودکار تخت ها و ملحفه ها را مرتب کند. این ویژگی در تعداد کمی از تخت های هوشمند موجود است.

محبوب ترین تخت خواب های هوشمند

اشیاء هوشمند

مدل خواب شماره 360 درجه: با این محصول می توانید بدانید که دو طرف تشک چقدر باید سفت باشد و قبل از خواب آن را گرم کنید. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این مدل قابلیت تشخیص تغییرات در موقعیت مکانی افراد و ارسال اطلاعات در مورد کیفیت خواب کاربر به صورت روزانه است.

تخت هوشمند استراحت: قابلیت تنظیم تخت برای پنج قسمت بدن شامل سر، شانه، کمر، مفاصل ران و ساق پا، علاوه بر پشتیبانی و ذخیره اطلاعات، از ویژگی های این تخت می باشد. شما را برای یک خواب آرام آماده می کند.

Eat Smart Beat: این تخت هوشمند محصول شرکت Eat Bed است که بیش از 15 فاکتور مربوط به کیفیت خواب را اندازه گیری کرده و به گوشی شما ارسال می کند. این می تواند شما را در هنگام خواب بیدار کند و سایر دستگاه های هوشمند را نیز در هنگام خواب بیدار کند. شما در کنترل هستید. این شرکت همچنین محصول مشابه دیگری به نام The Pod را معرفی کرد که قابلیت های متفاوتی دارد.

HiCan: برخلاف سایر تخت‌های هوشمند که محدود به تشک هوشمند هستند، با HiCan می‌توانید خواب را به عنوان یک اتاق که شامل یک پروژکتور 4K با پورت‌های HDMI، یک چراغ مطالعه کم و یک سیستم صوتی است، تجربه کنید. . ، چراغ ها نور و پرده های محیط را فراهم می کنند.

Ohia: تخت خواب هوشمندی که در 50 ثانیه در روز اول قابل تنظیم است.

آیا به تخت خواب هوشمند نیاز دارید؟

شاید یک تشک معمولی یا نیمه هوشمند که با کنترل از راه دور قابل تنظیم باشد برای اکثر افراد مناسب و کافی باشد، اما در هر صورت ممکن است به چیزهای هوشمند علاقه داشته باشید یا دلیل خاصی برای خرید چنین تختخوابی داشته باشید. شما همچنین می توانید ارتقا دهید. تخت خود را با اضافه کردن برخی از ویژگی های تخت خواب هوشمند. به عنوان مثال، می توانید از برنامه های خواب، برنامه هایی برای بهبود کیفیت خواب و کنترل حرکات خواب یا پتوهای گرم استفاده کنید.

مطالعه از رفرنس: https://farazandefurniture.com/product-category/beds/تخت-خواب-هوشمند/ 

مدیر روزنامه بازدید : 82 شنبه 17 تیر 1402 زمان : 10:57 نظرات (0)


ظاهراً در زمان مصریان، یونانیان و رومیان باستان هیچ ابزار بصری وجود نداشت، ایده‌ای مبتنی بر نامه‌ای رومی که صدها سال قبل از میلاد نوشته شده بود و او اصرار دارد که قدیمی و واقعی است. او دیگر نمی توانست بخواند. کند است و برای انجام این کار باید به برگ های خود تکیه کند. استعفا داد. این موضوع تایید شده است. معلوم شده است که نرون از زمرد نزدیک چشم خود برای تماشای مبارزات گلادیاتورها استفاده می کرد، اگرچه این شواهد کافی نیست که نشان دهد رومی ها درباره گلادیاتورها می دانستند. استفاده از رنگ سبز که نور خورشید را کاهش می دهد.

فلومی اصل شکوه را به طور کلی توصیف کرد، اما عدسی هایی که در آن زمان وجود داشتند برای شکوه مناسب نبودند و قدیمی ترین عدسی هایی که در خرابه های نینوا باستان یافت شد از بلورهای سنگی صیقلی ساخته شده بود و اندازه آنها 1.5 اینچ بود. که قطر من

آریستوفان در کتاب ابرها اشاره می کند که از شیشه برای سوراخ کردن پوست خشک حیوانات استفاده می شد و همچنین به استفاده از ذره بین برای پاک کردن کتیبه های لوح های مومی اشاره می کند. به گفته پلینی، پزشکان از آنها برای سوزاندن زخم ها استفاده می کردند.

در حدود سال 100 پس از میلاد چیزی که ما به عنوان سنگ مطالعه یا ذره بین مخصوص می شناسیم ظاهر شد.این دستگاه در واقع یک تکه کره شیشه ای بود که در جلوی متن خوانده می شد تا متن را بزرگتر کند.به نظر می رسد این دستگاه فعال شده است. راهبان قدیم مطالعه می کردند و این می توانست اولین کمک بصری باشد.

برای ساخت این وسیله، ونیزی ها تولید شیشه را یاد گرفتند که عدسی های آن را به جای قرار دادن در متن مورد مطالعه، جلوی چشم در یک قاب قرار می دادند.

گاهی گفته می شود چینی ها دو هزار سال پیش عینک را اختراع کردند اما ظاهراً از این وسیله فقط برای محافظت از چشمان خود از شر استفاده می کردند.در سال 1268 راجر بیکن فیلسوف انگلیسی در کتاب «اوپوس مجوس» نوشت.

. اگر انسان از طریق کریستال، شیشه یا مواد شفاف دیگر به حروف یا جسم کوچک نگاه کند و آن جسم مانند ته یک کره باشد و طرف محدب آن رو به چشم باشد، حروف را بهتر می بیند و حروف را می بیند. بزرگتر ظاهر شود

بنابراین چنین وسیله ای می تواند برای همه مفید باشد و کسانی که چشمان ضعیفی دارند می توانند حروف را بهتر ببینند حتی اگر حروف بسیار کوچک باشند.

در سال 1289 در Traite Deacon Unite della famille di Popozzo نوشته شد که به دلیل کهولت سن نمی توانستم بدون وسیله ای به نام aynac بخوانم یا بنویسم. او می گوید که این وسیله برای پیرمردان کم بینا به تازگی اختراع شده است و هنر عینک سازی که یکی از مفیدترین هنرهای روی زمین است، تنها بیست سال پیش اختراع شد. من با مردی صحبت کردم که برای اولین بار این کار را انجام داد. نام اولین مخترع عینک مشخص نیست.

اولین نقاشی هنری شناخته شده با عینک توسط توماسو دا مودنا در سال 1352 کشیده شد. این نقاشی دو برادر را در حال تحصیل نشان می دهد، یکی با ذره بین و دیگری با عینک روی بینی، اگرچه توماسو در حال کار این کار ادامه داشت، اما نقاشان دیگر عینک را روی همه قرار دادند. بینی بینی که احتمالاً نشانه علم و خرد و احترام بود.

از قرن چهاردهم، هنرمند سنت. آنها لوسی را جذب می کنند که همیشه عینک مخصوص را با خود حمل می کند.

یکی از مهم ترین پیشرفت ها در شیشه سازی قرن شانزدهم معرفی عدسی های کانژیال برای اصلاح نزدیک بینی بود.پدر لئوکس که کوته بین بود هنگام شکار از لنزهای کانژیال استفاده نمی کرد و ادعا می کرد که این لنزها به او اجازه می دهد بهتر ببیند. از همتایانش.برای دیدن

اولین عدسی های عینک از کوارتز ساخته شده بودند، زیرا شیشه هنوز اختراع نشده بود. لنزها بر روی قاب های استخوانی، فلزی و چرمی نصب می شوند.

استفاده از عینک از ایتالیا به کشورهای دیگر مانند فرانسه، آلمان و اسپانیا گسترش یافت.شرکت عینک در سال 1629 در انگلستان تاسیس شد.سه آرم در لوگو و شعار آن دیده می شود: قدیمی.

از زمان اختراع عینک، مشکلی به وجود آمده است که تقریباً 350 سال است که حل نشده است: "چگونه عینک را روی صورت قرار دهیم".

مرکز ثقل و مرکز چرخش بسیار از هم فاصله داشتند، بنابراین نگه داشتن لنزها در موقعیت مورد نظر غیرممکن بود، این و میزان موی بین قاب و رشته متغیر بود.

با این عینک، لازم بود صفحه عدسی عمود بر محور دید باشد، اگرچه این امر فقط برای یک جهت دید (و در جهت دیگر دید، تغییر در قدرت استوانه کروی شکل ممکن است. رخ می دهد.)

همچنین لازم است مرکز نوری هر عدسی دقیقاً در مرکز هر مردمک قرار گیرد و این امر غیرممکن به نظر می رسد زیرا چشم ها در حرکت دائمی هستند و انواع مختلفی از حرکات را نشان می دهند.

در قرن هفدهم، نمایش سازان اسپانیایی نوارهای ابریشمی را آزمایش کردند که می توانست به قاب وصل شود و سپس دور گوش بپیچد. مبلغان ایتالیایی و اسپانیایی مدل های جدیدی از عینک را به چین آوردند. چینی ها به جای روبان از قطعات سرامیکی یا فلزی استفاده می کردند. قبلاً به اطراف گوش کشیده شده بود، این نوآوری بلافاصله در همه جا پخش شد.

در سال 1752، Jammer Ayskog آخرین اختراع خود را اعلام کرد - عینک با دسته های دو لولایی، که به سرعت در همه جا حاضر شد و می توان آن را در نقاشی ها، کتاب ها و کارتون های Beaufort از آن دوره مشاهده کرد. لنزها از شیشه رنگی یا شیشه معمولی ساخته می شوند.

آیسکوف احساس می کرد که شیشه سفید تاثیر خوبی روی چشم ندارد و به همین دلیل شیشه آبی و سبز را توصیه کرد.

اروپایی‌ها، به‌ویژه فرانسه، بسیار مراقب عینک زدن بودند، اشراف پاریسی فقط از عینک مخفی استفاده می‌کردند، مصری‌ها و فرانسوی‌ها از عینک‌هایی استفاده می‌کردند که به راحتی پنهان می‌شد، اما در اسپانیا، عینک برای کسی عادی بود. کلاس های ساده زیرا مردم فکر می کردند که عینک مهم و قابل احترام به نظر می رسد.

مهاجران آمریکایی شیشه قدیمی یا وارداتی از اروپا. عینک ها عمدتاً برای مهاجران باسواد و بانفوذی بود که به یک وسیله ارزشمند و گران قیمت نیاز داشتند. در آغاز قرن هجدهم قیمت شیشه حدود 200 دلار بود.

بنجامین فرانکلین دو کانونی را در سال 1780 اختراع کرد. او بعداً نوشت: "من دو عینک قدیمی داشتم که یکی را برای خواندن و دیگری را برای دیدن مناظر دور استفاده می کردم. لنزهای هر دو عینک را از وسط نصف کردم و یک نیمه را در هر یک در قاب قرار دادم. بنابراین من همیشه از یک عینک استفاده می کنم و چشمانم را آنقدر بالا یا پایین می برم تا دور و نزدیک را ببینم.

لنزهای دو کانونی در نیمه اول قرن نوزدهم پیشرفت چندانی نداشتند. اصطلاحات دو کانونی و سه کانونی در سال 1827 توسط ایزاک هاوکینز که عینک های سه کانونی را معرفی کرد، ابداع شد.

بین سال‌های 1781 و 1789، شیشه‌های نقره‌ای با دسته‌های براق در فرانسه تولید شد، اما تا قرن نوزدهم رایج نشد.

مونوکل که در اصل حلقه چشم نامیده می شد، در سال 1800 در انگلستان معرفی شد.

جف جوان اتریشی. Voigtlander که در لندن اپتیک تحصیل کرده بود، ایده‌های مونوکل را به آلمان آورد. در سال 1814 او مونوکل را در وین شروع و منتشر کرد. اولین کاربران پس از جنگ جهانی اول مردانی از جامعه بالا بودند، محبوبیت آن کاهش یافت، البته ربطی به ارتش آلمان نداشت.

لورنیت سی و دو ساله در قابی بود که استفاده کننده آن را با دست کناری نگه می داشت. اختراع قرن هجدهم (که توسط مردی انگلیسی به نام آدامز ایجاد شد)، قاب و دسته اغلب با هنر تزئین می شد، زیرا آنها زن بودند. تا پایان قرن نوزدهم، دکوراسیون به جای یک کمک بصری.

عینک های سنجاقی در دهه 1840 ظاهر شدند، اما نیمه دوم قرن نوزدهم شاهد تغییر عمده ای در محبوبیت این عینک در بین مردان بود.

در قرن نوزدهم، مشتری مسئول انتخاب لنز مناسب بود، حتی زمانی که از چشم پزشک خواسته شد لنز مناسب را برای او انتخاب کند، او این کار را به صورت تصادفی انجام داد.

در آغاز قرن بیستم، دکتر. نوربرن جنکینز در مجله اپتیک. «استفاده از عینک در خارج از خانه یک ضرورت است. عینک برای خانم ها خیلی جذاب نیست. در واقع، اکثر مردم آنها را تحمل می کنند زیرا به آنها گفته می شود آنها را بپوشند. کار تمام وقت تنها راه است." چالش ها و مسائل

با وجود این نظرات، انواع بسیاری از عینک ها و لوازم جانبی موجود بود و در مکان های عمومی استفاده می شد، عینک هایی با عدسی های گرد بزرگ و فریم لاک پشتی در سال 1914 رایج شد.

اکنون وقت آن است که به جای خجالت کشیدن از عینک، واقعاً باید به آن افتخار کرد، عینک های مد روز و طبی بزرگ نیز در قرن بیستم استفاده می شد، در دهه سی، تاکید زیادی روی آن ها می شد. . انواع لنزهای عینک در دسترس بود.

در سال 1938 روزنتال نوشت که هنوز هم پیرمردها و پیرزن‌ها از عینک‌های پینس استفاده می‌کنند و تعداد کمی از مردم آمریکا از آن استفاده می‌کنند. عینک آفتابی در دهه 1930 بسیار محبوب بود.

مرجع:  https://sapticstore.ir/men-sunglasses/  

مدیر روزنامه بازدید : 49 پنجشنبه 15 تیر 1402 زمان : 7:12 نظرات (0)

آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام «حال منو خوب کن»

کاش میشد واسه مبادا خندتو ذخیره کرد

تا دلم تنگ نشه انقد

یجوری خوبی میشه بخاطر تو یه نفر قید یه دنیا آدمو زد

آخ امون از خنده هات من نفسم میره برات

قربون چشات برم من

پیشتم بی حاشیه همین که هستی کافیه

اومدی غصه ها رفتن

نمیذارم بپره هوات از سر

رو قلب من داری اثر

با اون چشای تخس و شر باز دلمو آشوب کن

وقتی گرفتم یه کمی بگو مثل کوه پشتمی

حال دل دیوونه رو خوب کن

همه رو دور بزنم دور تو میگردم

یه چیزی کم بود اگه پیدات نمیکردم

همه رو میدم برن بسی خودت واسم

جفت و جوره با دلت قلبم و احساسم

نمیذارم بپره هوات از سر

رو قلب من داری اثر

با اون چشای تخس و شر باز دلمو آشوب کن

وقتی گرفتم یه کمی بگو مثل کوه پشتمی

حال دل دیوونه رو خوب کن

https://musicdel.ir/single-tracks/263548/

مدیر روزنامه بازدید : 52 شنبه 10 تیر 1402 زمان : 12:32 نظرات (0)


رشته قلب و عروق یکی از جذاب ترین و در عین حال یکی از مهم ترین رشته های پزشکی است. به دلیل عملکرد و عملکرد منحصر به فرد قلب، آگاهی از بیماری های آن و درمان اختلالات قلبی عروقی بسیار مهم است.

این رشته در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر به دو صورت قابل بررسی است. یکی مستقیم و بعد از اخذ مدرک پزشکی عمومی که 4 سال طول می کشد و روش دوم از طریق رشته تخصصی داخلی است. به این صورت که بعد از پزشکی عمومی به مدت 4 سال داخلی و سپس سه سال به عنوان فوق تخصص قلب تدریس می شود. در هر دو مورد، متخصصین قلب و فوق تخصص می توانند پس از اتمام مطالعات خود از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری و درمان کنند.

متخصص قلب

وظایف متخصص قلب و عروق

متخصصان قلب و عروق در زمینه های زیر فعالیت می کنند:

عیادت و معاینه افراد دارای علائم مرتبط با بیماری قلبی

درد قفسه سینه را بررسی کنید

معاینه تنفس کوتاه

سرگیجه و غش

تپش قلب و آریتمی قلبی

مدیریت دارو و داروهای قلبی

بیماری عروقی

بیماری های آئورت

بیماری عروقی دست و پا

ترومبوز و لخته شدن خون شامل DVT و آمبولی ریه است

فشار خون ریوی

بیماری های دریچه های قلب

نارسایی قلبی

انسداد قلبی عروقی

عفونت و التهاب قلب

عوامل خطر قلبی عروقی

یکی از مهمترین وظایف متخصصین قلب و عروق، پیشگیری از عوامل خطرزای بیماری های قلبی عروقی و درمان آنهاست.

دیابت و عوارض آن

فشار بالا

استعمال دخانیات و دخانیات

سطح بالای چربی در خون

چاقی

سابقه خانوادگی بیماری قلبی

معاینات قلب و عروق

در بسیاری از موارد استفاده از آزمایشات و خدمات به اصطلاح پاراکلینیکی برای تشخیص و درمان بیماری های قلبی ضروری است. متخصص قلب و عروق آزمایشات زیر را انجام می دهد:

نوار قلب

اشعه ایکس قلب.

تست آمادگی جسمانی

آنژیوگرافی قلب

آنژیوگرافی عروقی

اندازه گیری و اندازه گیری فشارهای داخل قلب در حفره قلب، شریان های ریوی و شریان های محیطی

نمایشگر فشار خون

مانیتورینگ هولتر ECG

برای تعیین انسداد عروق پا یک ABI انجام دهید

منطقه متخصص قلب

با توجه به افزایش سریع اکتشافات علمی و روش های دقیق تر برای تشخیص بیماری های قلبی، نیاز به تعریف زیرمجموعه های مختلف در زمینه بیماری های قلبی شد. این خردسالان در قالب دوره آموزشی فلوشیپ ارائه می شوند و متخصصین قلب و عروق یا فوق تخصص پس از گذراندن دوره قادر به ارائه خدمات به صورت جامع و با گرایش چندقلویی خواهند بود. زمینه های مطالعه قلب:

معکوس

بورسیه های Intransition می توانند خدمات ویژه زیر را ارائه دهند:

آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی عروق قلب

درمان سکته قلبی و حمله قلبی حاد

درمان بیماری های مادرزادی با مداخله پوستی و معکوس

کلسترول و نقایص مادرزادی قلب

مداخلات و وارونگی دریچه های قلب

درمان بیماری های عروقی مانند وریدهای بازو، پاها، شریان کاروتید، مغز و ریه ها

مداخله برای بیماری آئورت

درمان بیماری های وریدی مانند DVT و انسداد وریدی

درمان واریس

الکتروفیزیولوژی EPS

کاردیوگرافی اکولوژیکی

نارسایی قلبی و پیوند

بیماری قلبی مادرزادی

تصویربرداری قلب

انکولوژی و قلب و عروق

مراجعه به مرجع: https://pezeshke-shahr.com/قلب-و-عروق/پزشک-متخصص-قلب-در-شیراز/ 

مدیر روزنامه بازدید : 145 دوشنبه 05 تیر 1402 زمان : 17:36 نظرات (0)


تاریخ ریاضیات را می توان دنباله ای از افزایش انتزاع دانست. حس اعداد احتمالاً اولین توانایی انتزاعی مشترک بسیاری از حیوانات است  درک این نکته که دو مجموعه سیب و دو مجموعه پرتقال (مثلا) یک چیز مشترک دارند و این مقدار تعداد آنهاست.

مردم ماقبل تاریخ می‌توانستند چیزهای فیزیکی را بشمارند و همانطور که شواهد حکاکی روی چوب نشان می‌دهد، چیزهای انتزاعی مانند روزها، فصل‌ها و سال‌ها را می‌شمردند.

شواهدی برای ریاضیات پیچیده تر تا 3000 سال قبل از میلاد وجود نداشت. زمانی که بابلی ها و مصری ها شروع به استفاده از حساب، جبر و هندسه برای محاسبات مربوط به مالیات و سایر مفاهیم اقتصادی کردند. و ساخت و ساز یا نجوم اولین متون ریاضی از بین النهرین و مصر آمده است. در متون اولیه که قدمت آن به 2000 تا 1800 قبل از میلاد برمی گردد، عدد فیثاغورثی سه گانه ذکر شده است. بنابراین، به نظر می رسد که قضیه فیثاغورث قدیمی ترین و گسترده ترین توسعه ریاضی پس از حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ابتدایی باشد. در اسناد تاریخی ریاضیات بابلی برای اولین بار در حساب ابتدایی (جمع، تفریق، ضرب و تقسیم) ظاهر شد.بابلی ها همچنین از دستگاه های موقعیتی مبتنی بر دستگاه های هگزادسیمال استفاده می کردند که هنوز هم برای اندازه گیری زوایا و زوایا استفاده می شود.

با آغاز قرن ششم قبل از میلاد، ریاضیدانان یونانی به همراه فیثاغورث مطالعه سیستماتیک ریاضیات را آغاز کردند، با هدف کسب اطلاعات بیشتر در مورد خود ریاضیات، که آغاز ریاضیات یونانی بود، و ریاضیات کاربردی را معرفی کردند که شامل تعاریف، اصول، قضایا و برهان بود. . . کتاب مرجع او که به عنوان اصول اقلیدس شناخته می شود، به طور گسترده ای به عنوان موفق ترین و تأثیرگذارترین کتاب مرجع تمام دوران شناخته می شود. بزرگترین ریاضیدان باستانی اغلب ارشمیدس (287-212 قبل از میلاد) اهل سیراکوز در نظر گرفته می شود. او فرمول هایی برای محاسبه مساحت و حجم اجسام ایجاد کرد. او روش افنا را برای محاسبه مساحت زیر یک منحنی سهمی با استفاده از مجموع سری نامتناهی به روشی مشابه حساب دیفرانسیل و انتگرال مدرن کشف و استفاده کرد. دیگر دستاوردهای مهم در ریاضیات یونانی، مقطع مخروطی (آپولونیوس از پرگا، قرن 3 قبل از میلاد)، مثلثات (هیپارخوس نیقیه (قرن دوم قبل از میلاد)) و آغاز جبر (دیوفانتوس، قرن 3 پس از میلاد) بود.

سیستم اعداد هند و عربی و قوانین استفاده از آن، که امروزه در سراسر جهان استفاده می شود، در هند در سال بعد از میلاد توسعه یافت. در قرن اول و از طریق ریاضیات اسلامی به جهان غرب منتقل شد. دیگر پیشرفت‌های مرتبط با ریاضیات هندی شامل تعاریف مدرن سینوس و کسینوس و اشکال اولیه سری‌های بی‌نهایت است.

صفحه ای از کتاب انساب خوارزم

برگی از کتاب جبر خوارزمی

در طول "عصر طلایی" که در قرن های 9 و 10 پس از میلاد اتفاق افتاد، ریاضیات شاهد نوآوری های مهمی بر اساس ریاضیات یونانیان بود. مهمترین دستاورد ریاضیات اسلامی توسعه جبر بود. از دیگر دستاوردهای مهم ریاضیات اسلامی، پیشرفت مثلثات کروی و افزودن اعداد اعشاری به سیستم اعداد عربی بود. بسیاری از ریاضیدانان این دوره مانند خوارزمی، خیام و شرف الدین طوسی به فارسی صحبت می کردند.

در اوایل دوران مدرن، ریاضیات به سرعت در اروپای غربی شروع به توسعه کرد. توسعه حساب دیفرانسیل و انتگرال توسط نیوتن و لایب نیتس در قرن هفدهم انقلابی در ریاضیات ایجاد کرد. لئونارد اویلر مهمترین ریاضیدان قرن هجدهم بود که چندین قضیه و اکتشاف در ریاضیات ارائه کرد. شاید مهمترین ریاضیدان قرن نوزدهم ریاضیدان آلمانی کارل فردریش گاوس بود که در زمینه های مختلف ریاضیات مانند جبر، تجزیه و تحلیل، هندسه دیفرانسیل، نظریه ماتریس، نظریه اعداد و آمار مشارکت های زیادی داشت. در اوایل قرن بیستم، کورت گودل با انتشار قضایای ناقص بودن خود انقلابی در ریاضیات ایجاد کرد. این قضایا نشان داد که هر سیستمی از اصول سازگاری شامل گزاره‌های غیرقابل اثبات است.

از آن زمان، ریاضیات بسیار توسعه یافته است و ارتباطات مفیدی بین ریاضیات و علوم ایجاد شده است که برای هر دو مفید است. اکتشافات ریاضی تا به امروز ادامه دارد. به گفته میخائیل سوریوک، منتشر شده در بولتن ژانویه 2006 انجمن ریاضی آمریکا، "تعداد مقالات و کتاب‌ها در پایگاه داده Mathematical Review از سال 1940 (سال اول عملیات MR) اکنون به 1.9 میلیون رسیده است." بیش از 75000. موارد به این پایگاه داده اضافه شده است. اکثریت قریب به اتفاق آثار این جریان حاوی قضایای جدید ریاضی و اثبات آنها است.

مراجعه به مرجع: https://lotusmath.ir/teaching-mathematics-cat-riazi/hesaban-11/ 

مدیر روزنامه بازدید : 100 جمعه 02 تیر 1402 زمان : 17:31 نظرات (0)


پرستاری در هر سنی بسیار مهم است. اما سالمندان و کودکان پیچیدگی ها و چالش های خاص خود را دارند. استخدام پرستار کودک باید شایسته و قابل اعتماد باشد. با توجه به شغل والدین، تقاضا برای پرستار در سال های اخیر افزایش یافته است.

زن باید به گونه ای انتخاب شود که بتواند به خوبی با عادات و احساسات فرزند شما ارتباط برقرار کند و در این رابطه کودک پیشرفت درستی را احساس کند و از طرفی بتواند از هر نظر به این فرد اعتماد کند. . پرستار بچه باید با صرف وقت و سوال از افراد مورد اعتماد انتخاب شود. به نوعی می توان گفت که آموزش ها و آزمون ها گذرانده شده است، حتی می توان در ابتدا قرارداد قانونی برای مدت کوتاهی با او بسته و در صورت موافقت ادامه داد.

وظایف پرستار اطفال، وظایف پرستار

بسیاری از والدین شاغل به دنبال گزینه های مقرون به صرفه مراقبت از کودک هستند تا بتوانند در زمانی که دور از خانه هستند از فرزندان خود مراقبت کنند. علاوه بر مهدکودک، گزینه دیگر استفاده از پرستار کودک خانگی است. اما برخی از والدین قبل از انتخاب این روش این سوال را مطرح می کنند که نقش پرستاران چیست؟ دانستن پاسخ این سوال برای حل مشکل کودک مهم است.

وظایف پرستاری اطفال

در مورد مسئولیت های پرستار می توان پاسخ های متفاوتی داد، زیرا هر خانواده ممکن است انتظارات متفاوتی داشته باشد. با این حال، برخی وظایف در میان پرستاران اطفال رایج است که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

اطمینان از ایمنی کودک

اولین و مهمترین وظیفه پرستاران اطمینان از ایمنی کودک است. پرستار باید به والدین اطمینان دهد که ایمنی کودک در خانه و بیرون تضمین شده است. والدین از او انتظار دارند که همیشه در کنار فرزندانشان باشد. بنابراین، هر زمان که پرستار برای کودک ناهار یا حمام تهیه می کند، باید مطمئن شود که کودک در محیط امنی قرار دارد.

حمام و لباس نوزاد

زمان حمام کردن می تواند برای کودکان نوپا سرگرم کننده باشد. اما نوزادان همیشه باید از روش های ایمنی عادی پیروی کنند. او باید همیشه دمای آب را بررسی کند و بداند که چگونه کودکان را بدون آسیب رساندن به آنها حمام کند.

بنر مهدکودک

تعویض پوشک

یکی دیگر از وظایف مهم پرستار تمیز کردن سریع پوشک کودک در صورت کثیف شدن آن است.

شیشه شیر بچه را آماده کنید

در پاسخ به این سوال که وظیفه پرستار کودک چیست، باید گفت که تهیه و تمیز کردن شیشه شیر نوزاد با شیر اغلب یکی از وظایف مهم پرستار کودک است. بطری های غذا باید همیشه تمیز و ضد عفونی شوند، بنابراین مراقبان باید از این موضوع آگاه باشند.

غذا و غذا

این مسئولیت اغلب از پرستاران اطفال انتظار می رود و می تواند چالش های خاص خود را ارائه دهد. پرستار باید حساسیت های غذایی کودک را بداند و از والدین بپرسد چه غذاهایی برای او ممنوع است.

وظایف پرستاری، وظایف پرستاری

دارو دادن به کودک

تجویز دارو به کودک وظیفه مهم هر پرستار اطفال است داروها باید طبق دستور به کودک داده شود و دستورالعمل های دوز دقیقاً رعایت شود

با کودکان وقت بگذرانید

پرستاران کودک می توانند از اسباب بازی ها یا صنایع دستی برای گذراندن وقت با کودک استفاده کنند، بنابراین تخصص پرستار این است که بداند چگونه وقت خود را با نوزاد بگذراند.

انضباط کودک

تنبیه فرزندان وظیفه اصلی والدین است. اما در غیاب والدین این مسئولیت بر دوش دایه می افتد. مهم این است که پرستار کودک تا حد امکان روش آموزشی مورد نظر خانواده را بیاموزد و دنبال کند تا روش تدریس برای کودک پایدار باشد. این یکی از ویژگی های یک پرستار بچه خوب است.

به کودکان در انجام تکالیف کمک کنید

این مسئولیت مربوط به مراقبت از کودکان مدرسه ای است و می تواند بخشی از توافق نامه بین پرستاران کودکان و والدین باشد. والدین می توانند از مراقب خود بخواهند که قبل از اجازه دادن به کودک برای تماشای تلویزیون، بازی یا انجام فعالیت های تفریحی، از انجام تکالیف درسی اطمینان حاصل کند.

اطلاعات تماس اولیه و والدین را ارائه می دهد

این مسئولیت بر عهده دو طرف است. نه تنها والدین، بلکه پرستاران کودک نیز باید همیشه حضور داشته باشند. در این موارد باید علاوه بر شماره تلفن اعضای نزدیک خانواده، شماره اورژانس را نیز به کودک آموزش داد.

تمیز کردن اسباب بازی ها و مکان های بازی

اگر پرستار باید از چندین کودک مراقبت کند یا اگر کودک شما بیمار است، تمیز کردن اسباب بازی ها و مکان های بازی ضروری است. تمیز و مرتب نگه داشتن مکان های بازی از انتشار میکروب ها جلوگیری می کند.

کودک را به مدرسه ببرید

اگر والدین شاغل هستند و نمی توانند فرزندان خود را به مدرسه ببرند یا از مدرسه به خانه بیاورند، مسئولیت بر عهده پرستار است.

کودک را به موقع بخوابانید

این مسئولیت برای مراقبان دشوار است زیرا کودکان همیشه در مورد خواب همکاری نمی کنند. پرستاران باید اطمینان حاصل کنند که روال های شبانه مانند مسواک زدن، پوشیدن لباس خواب و خواندن داستان ها رعایت شود.

وظایف پرستار بچه، پرستار بچه

توانایی آرام کردن کودک ناراحت

برای یک زن، مواقعی وجود دارد که کودک عصبانی و عصبانی است; بنابراین پرستار باید بداند که چگونه با پرستار کار کند تا در این مواقع آرامش خود را حفظ کند و رفتار پرستار در این مواقع مهم است.

شستن لباس ها و انجام کارهای ساده خانه

والدین می توانند برای انجام کارهای خانه از کمکی بخواهند، مخصوصاً زمانی که مادر نوزاد یا کودک نوپا دارد، زیرا خانه ممکن است به هم ریخته باشد! این کارها شامل نظافت، نظافت و مرتب کردن اسباب بازی ها، نظافت اتاق خواب کودکان و نظافت فضای بازی کودکان می باشد.

برخورد قبلی با کودک

بسیار مهم است که پرستار کودک در کنار کودکی باشد که از کودک نگهداری می کند و تنها راه شناخت این است که کودک را از قبل بشناسید. والدین اغلب برای یک ملاقات کوتاه یا حتی یک دوره آزمایشی پولی منتظر می مانند تا یک پرستار بچه جدید بیاید.

پرچم کودکان

زمان زیادی برای استخدام پرستار کودک است

بسیاری از خانواده ها با حضور دائم در خانه تا حدودی می توانند از خردسالان و کودکان مراقبت کنند، اما همیشه اینطور نیست و گاهی افراد قادر به نگهداری از کودکان نیستند. دلایل اصلی استفاده از مراقبت از کودک

فقط برای چند ساعت در روز در روزهای خاصی از سال و در موقعیت هایی مانند مهمانی رفتن و مسافرت

در شرایط غیر منتظره

در صورت بستری شدن در بیمارستان

تولد یک پرستار جدید

هنگام مراقبت از چندین کودک

رسیدگی به مسائل شخصی در روزهای دیگر هفته

نیاز مادر به استراحت و کاهش خستگی ناشی از مراقبت و پرستاری از فرزندان

در مسافرت و در تعطیلات مراقب کودکان باشید

مراقبت از کودک در ساعات کاری والدین

مادر یار کیست؟

یک پرستار بچه به صورت پاره وقت یا تمام وقت برای کمک به والدین کودک در مدیریت کارهای خانه و مراقبت از کودک استخدام می شود. حتما این جمله را شنیده اید که می گویند: «مادر بودن یکی از سخت ترین شغل های دنیاست». بنابراین، شما به عنوان یک مادر، ممکن است تعادل خود را در زندگی در میان هزاران مسئولیت جدید و فشارهای مختلف از دست بدهید و در موقعیت احساس گم شدن کنید. زیاد به خودتان سخت نگیرید و بدانید که همه خانم ها گاهی برای انجام کارهای خانه به یک کمک خانه نیاز دارند.

گاهی اوقات نگران این هستید که به دلیل برنامه کاری خود نمی توانید آنطور که دوست دارید در خانه از فرزندان خود مراقبت کنید. در این شرایط یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یک خانه دار برای کمک به نوزاد و کارهای خانه استخدام کنید.

مسئولیت های مراقبت از کودک در خانه

ویژگی های یک مادر مهربان

شایسته اعتماد

تعهد

کارهای شخصی را در خانه انجام ندهید

تاکید بر وقت شناسی و نظم و انضباط ایجاد شده توسط والدین

بدون اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

آرامش و صبر

علاقه مند به پرستار بچه در خانه

اطاعت از دستورات والدین و پایبندی به قوانین

تجربه و آموزش عالی در فعالیت های کودکان

داشتن مدارک و گواهینامه های مرتبط با دانش در این زمینه کاری

آشنایی با مهارت ها و گواهینامه های کمک های اولیه

شرح وظایف مادر

بهتر است با والدین کودک درباره وظایفشان صحبت کنید و با توجه به مسئولیت پرستار، میزان حقوق را تعیین کنید.

در خانواده هایی که بیش از یک فرزند دارند، حضور مادر حامی بیشتر احساس می شود. گاهی مادر در بیرون از خانه کار می کند و مسئولیت دارد و در آن صورت تمام مسئولیت خانه و فرزند بر دوش مادر می افتد. اما اگر مادر در خانه باشد می تواند کارهای دیگری انجام دهد و کمک مادر در کارهای دیگر به او کمک می کند.

به عنوان مثال، یک مددکار مادر دلسوز می تواند از کودکان بزرگتر در زمانی که مادر در حال شیردهی است مراقبت کند. یک مراقب می تواند با اسباب بازی های مناسب و معنادار به رشد شناختی کودک کمک کند.» همچنین پرستاری که تغذیه مناسب کودکان را می داند می تواند در تهیه وعده های غذایی خانوادگی در آشپزخانه کمک کند یا مسئولیت مستقیم تهیه آنها را بر عهده بگیرد.

برای بسیاری از والدین جانشین که در دوره آموزشی فرزندپروری شرکت می کنند، تجربیات فرزندپروری جایگزین می تواند تجربیات واقعی باشد.

مزایای پرستار بچه

در مورد مزایای نگهداری از کودک باید به این نکته اشاره کرد که والدینی که پرستار بچه خوبی دارند از تصمیم خود برای استخدام پرستار کودک رضایت بیشتری دارند. با این کار کودکان را نزد خویشاوندان نمی گذارند و به مهدکودک نمی برند. مزایای مراقبت از کودک با جزئیات بیشتر در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

کودک در خانه می ماند

مادران شاغلی که برای فرزندان خود پرستار کودک استخدام می کنند، نگران آماده کردن فرزندان خود برای مهد کودک در صبح نیستند. وقتی پرستار کودک از او مراقبت می کند، در محیط خانه آشنا قرار می گیرد و می تواند طبق برنامه خودش بخوابد و غذا بخورد.

مراقبت ویژه

برخی از والدین می گویند از اینکه فرزندشان مجبور نیست در مهدکودک شرکت کند و برای جلب توجه با بچه های دیگر رقابت کند، خیالشان راحت است. پرستار فقط با نوزاد سروکار دارد و والدین نگران مراقبت از نوزاد خود نیستند.

انعطاف پذیری

استخدام پرستار کودک آسانتر از برنامه ریزی برای مهدکودک است زیرا مهدکودک در تعطیلات تعطیل است و نگهداری از کودک برای والدین شاغل ممکن است دشوار باشد. والدین می توانند در روزهای خاص فرزند خود را نزد پرستار کودک بگذارند و در آن زمان هزینه بیشتری برای پرستار کودک بپردازند.

والدین زمان بیشتری برای پیگیری برنامه های دیگر دارند

استخدام پرستار کودک برای فرزندتان به شما زمان بیشتری برای تمرکز روی کارتان می دهد و در نتیجه می توانید برنامه های بیشتری را در خارج از خانه انجام دهید. همچنین خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و شما را شادتر می کند

در محل کار توجه بیشتری داشته باشید

اگر کار می کنید، یک پرستار بچه در خانه به شما آرامش می دهد که شخصی در خانه است تا از فرزند شما مراقبت کند تا بتوانید بیشتر روی وظایف کاری خود تمرکز کنید.

یادگیری یک زبان جدید

اگر پرستار کودک از فرهنگ دیگری است و به زبان دیگری صحبت می کند، این مراقبت از پرستار به کودک شما کمک می کند تا یک زبان جدید را یاد بگیرد و فرهنگ دیگری را بیاموزد.

وظایف پرستار بچه در خانه

معایب داشتن پرستار بچه

از نظر مزایا و معایب داشتن پرستار کودک، مراقبت از کودک عمدتاً بدون نظارت است. به همین دلیل مهم است که فردی را که به او اعتماد دارید استخدام کنید. توجه داشته باشید که وقتی نگهبان رفت، باید نگهبان دیگری پیدا کنید که می تواند کار را سخت کند. در زیر با مضرات مراقبت از کودک بیشتر آشنا خواهید شد.

گزینه پشتیبانی وجود ندارد

گاهی اوقات اخراج ناگهانی پرستار کودک برای والدین سخت است زیرا در برنامه آنها اختلال ایجاد می کند و مجبورند در برنامه پرمشغله خود یک پرستار بچه جدید برای فرزندشان پیدا کنند. این مشکل شرایط سختی را برای والدین ایجاد می کند، به همین دلیل برخی از نوزادان آنها از یک ماه قبل درخواست می کنند که به آنها اطلاع دهند.

عدم تعامل اجتماعی کودکان

زندگی اجتماعی کودک یکی دیگر از مسائل مهم است. در مهد کودک چه چیزی آموزش داده می شود؟ مهدکودک‌ها و گروه‌های بازی به طور طبیعی ارتباط روزانه بین کودکان و همسالان را تضمین می‌کنند، اما مراقبت در منزل اینطور نیست. بنابراین مهدکودک بهتر از خانه است. برای جبران این، می‌توانید فرزندتان را در کلاس‌ها ثبت‌نام کنید یا پرستار را تشویق کنید که او را به پیاده‌روی منظم برای تعامل با کودکان دیگر ببرد.

هزینه های استخدام پرستار کودک

مراقبت از کودک می تواند گران ترین مراقبت باشد. بنابراین بهتر است قبل از استخدام پرستار شرایط و هزینه های خود را بررسی کنید. گاهی اوقات می توان برای مدت زمان کمتری پرستار کودک را استخدام کرد. بسته به شرایط شما هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

پس زمینه بابا

بررسی سوابق یک فرد قبل از استخدام یک پرستار بچه کار آسانی نیست. فرد ممکن است عادات منفی مانند سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و غیره داشته باشد. معمولاً تا زمانی که یک منبع مستقل آن را تأیید نکند، شناسایی یک فرد آسان نیست. بچه ها از کسانی که وقت می گذارند بیشتر یاد می گیرند. بنابراین، اگر فردی با عادات منفی را استخدام کنید، کودک نیز از او عادات را یاد می گیرد، بنابراین لازم است قبل از استخدام پرستار، ویژگی های آنها را در نظر بگیرید.

وظایف ماما در منزل

ویژگی های یک پرستار اطفال

علاوه بر وظایف پرستار، خانواده ها باید ویژگی های پرستار را نیز بدانند تا بتوانند فرد مناسبی را برای نگهداری از فرزند خود استخدام کنند. ماهیت کار پرستاری نیز مورد بحث قرار گرفت.

شناخت خصوصیات کودک

یکی دیگر از نقش های پرستار، شناخت رفتار کودک و فعالیت های مختلف از جمله تهیه غذای کودک، استحمام، شستن لباس، خواباندن کودک و ... است.

واکسیناسیون یک پرستار

توصیه می شود سلامت فردی که از فرزندتان مراقبت می کند بررسی کنید. به خصوص اگر فرزند شما کودک باشد. کودکان خردسال باید در برابر بیماری های رایجی که برای کودکان خطرناک هستند مانند سیاه سرفه، دیفتری، آنفولانزا، هپاتیت B، فلج اطفال، سرخک، اوریون، آبله مرغان واکسینه شوند. این اقدامات احتیاطی بسیار مهم هستند. زیرا کودکان سیستم دفاعی مناسبی در برابر بیماری ها ندارند.

قابل اعتماد

فرزند شما باید همیشه مسئول و قابل اعتماد باشد. این ویژگی ها شامل آمدن به موقع سر کار و انجام تمام مسئولیت های توافق شده با والدین است. برای جلوگیری از مشکلات آینده، نوشتن یک قرارداد ایده خوبی است. قرارداد باید مواردی مانند مسئولیت ها و حقوق ارائه دهنده مراقبت در منزل را توضیح دهد.

مراجعه به سایت: https://avalsafiresalamat.com/نیروی-خدماتی/

مدیر روزنامه بازدید : 2163 شنبه 20 خرداد 1402 زمان : 16:10 نظرات (0)

OZ4tll4iotQe

سریع ترین راه برای نوبت دهی پزشکان

گاهی اوقات که برای استخوان ها یا مفاصل خود مشکل داریم و می خواهیم در این زمینه به پزشک با تجربه مراجعه کنیم، با متخصص ارتوپد تماس می گیریم تا نوبت بگیریم، پاسخ های متفاوتی از منشی پزشک می گیریم، گاهی اوقات امکان پذیر نبود. برای ما. همزمان به مطب دکتر مراجعه کردیم و تا نوبت به ما رسید باید درد و رنجی را تحمل می کردیم. برنامه نوبت پزشک تاثیر زیادی در جذب بیماران دارد و انتخاب پزشک برای درمان را برای افراد آسان می کند. این چیزی است که همه پزشکان به ویژه پزشکان حرفه ای باید به آن توجه کنند. در این قسمت به تفصیل به این موضوع می پردازیم و با مقایسه روش های سنتی صف و صف آنلاین، مزایای آن را به اشتراک می گذاریم.

قبل از اینکه روش های جدیدی مانند نوبت دهی آنلاین برای جلب نظر پزشکان گرفته شود، لازم بود بیمار یا یکی از بستگانش در یک روز معین به مطب پزشک مراجعه کرده و با منشی پزشک وقت بگذارند. در حال حاضر رایج ترین راه برای گرفتن نوبت با پزشکان تلفنی است که بسیاری از پزشکان از آن استفاده می کنند، البته این روش نوبت دهی مزایا و معایب متعددی دارد. به عنوان مثال، بیماران پس از ارتباط با منشی با جملاتی مانند

دکتر تا ماه دیگه وقت نداره مرخصی کنه!

هفته دیگه میتونم برات وقت بگیرم!!

به مطب تشریف بیاورید، در صورت امکان می توانید دکتر را بین بیماران و...

آنها با این واقعیت روبرو هستند که اغلب برای یک فرد بیمار سخت خواهد بود، به خصوص کسانی که مشکل فوری دارند. البته یکی از مزیت های روش نوبت دهی تلفنی این است که برای سالمندانی که نیاز به گرفتن وقت حضوری دارند و نحوه استفاده از اینترنت و سایت های آنلاین را نمی دانند نیز مناسب است.

اما اگر به اینترنت دسترسی دارید، روش های آنلاین سامانه نوبت دهی پزشک می تواند به شما کمک کند تا از اوقات فراغت پزشکان، روزهای حضور آنها در مطب و ... مطلع شوید و به عنوان مثال. زمانی که به آن نیاز دارید . گرفتن وقت ملاقات با متخصص ارتوپدی با مراجعه به سایت های طراحی شده برای این منظور به شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان و با چند کلیک وقت ملاقات با پزشک مورد نظر را بگیرید. استفاده از روش نوبت دهی آنلاین پزشک مخصوصا برای افرادی که در شهرستان زندگی می کنند و برای استفاده از خدمات و تخصص پزشک مورد نظر باید به شهرهای بزرگ بروند مناسب است.

چه چیزی یک پزشک ارتوپد را خاص می کند؟

با توجه به اینکه در این مقاله به روش های نوبت دهی با پزشک متخصص اشاره کردیم، احساس می کنیم لازم است اطلاعاتی در مورد تخصص پزشکان متخصص در اختیار شما قرار دهیم تا امیدوار باشید از خدمات آن ها استفاده کنید، به راحتی بتوانید انتخاب کنید. . دکتری که میخوای

پزشک ارتوپد به شخصی گفته می شود که پس از اخذ دیپلم دکتری پزشکی عمومی، تخصص خود را در رشته ارتوپدی ادامه داده و مدرک خود را اخذ کرده باشد.

وظیفه متخصص ارتوپدی تشخیص اختلالات در سیستم اسکلتی، عضلات بدن و همچنین اصلاح این آسیب ها و سپس ارائه راهنمایی برای توانبخشی و فیزیوتراپی است. همچنین پزشک ارتوپد می تواند توصیه هایی به بیمار برای جلوگیری از آسیب بیشتر به استخوان ها و مفاصل او بدهد.

جراحان ارتوپد همچنین می‌توانند آسیب‌های عضلانی، آسیب‌های کمر، عفونت‌ها، تومورها و نقایص مادرزادی را با استفاده از جراحی یا سایر درمان‌ها و همچنین آسیب‌های ورزشی، بیماری‌های دژنراتیو و غیره را درمان کنند. به این ترتیب، اکنون می‌دانید که هنگام مراجعه به سایت‌های آنلاین برای گرفتن قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی باید به دنبال چه نوع پزشکی باشید.

مزایای ملاقات آنلاین با پزشکان

تا کنون اطلاعاتی در مورد روش های نوبت دهی آنلاین و سنتی ارائه کرده ایم و در ادامه به مزایایی که برای کاربران به همراه دارد می پردازیم.

دسترسی آسان

بنابراین بیماران می توانند به راحتی از طریق تلفن همراه یا کامپیوتر به نوبت مراجعه کنند و در هر زمانی از شبانه روز نوبت خود را انتخاب کنند. پس نیازی به تماس نخواهید داشت

گزارش های تکلیف

با استفاده از این سیستم، پزشکان می توانند گزارش های دقیقی از تعداد قرار ملاقات های تایید شده، لغو شده و غیره دریافت کنند.

ارتباط آسان با بیماران

سیستم پذیرش آنلاین به پزشکان کمک می کند تا مبنایی برای دریافت اطلاعات از بیمار داشته باشند. از این طریق می توانید به راحتی با آنها تماس بگیرید.

پیامک یادآوری ارسال کنید

به طور کلی سیستم های نوبت دهی پزشک به گونه ای طراحی شده اند که با ارسال پیامک به بیمار یادآوری کنند که به مطب مراجعه کند، در این صورت نیازی به این کار از سوی منشی نیست.

قابلیت تغییر زمان انتقال

اگر به دلایلی بیمار نتواند در ساعت مقرر به کلینیک مراجعه کند، می تواند تاریخ یا ساعت نوبت را تغییر دهد یا آن را لغو کند، البته ضرر دارد.

دسترسی آسان به دفتر با آدرس صحیح

آدرس مطب پزشک در نوبت دهی درج شده است، بنابراین با کلیک بر روی آدرس از طریق Google Maps یا سایر سیستم های جستجوی آدرس، بهترین راه برای رسیدن به مطب پزشک پیدا می شود.

دکتر. یاب، به جای مراجعه به پزشک

اگر شما به عنوان یک پزشک می خواهید توسط بیماران بیشتری شناخته شوید و از میان ده ها پزشک دیگر انتخاب کنید و اگر می خواهید محیطی را برای بیمارانی که به دنبال راهی آسان برای ملاقات با پزشک هستند ایجاد کنید، توصیه می کنیم از دکتری استفاده کنید. یک صورت. اگر به صفحه دکتر یاب به آدرس www.doctor-yab.ir مراجعه کنید، می توانید بیش از هزار پزشک از سایت های مختلف را پیدا کنید که اطلاعات آنها در این صفحه درج شده است. به عنوان مثال، می توانید از این سیستم برای تعیین وقت پزشک ارتوپد، پوست و مو و زیبایی، مغز و اعصاب و مغز و اعصاب و همچنین ده ها تخصص دیگر استفاده کنید و برای بازدید از مطب بر اساس روز و ساعت برنامه ریزی کنید. پزشکان همچنین می توانند به راحتی با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.

مدیر روزنامه بازدید : 188 جمعه 19 خرداد 1402 زمان : 11:52 نظرات (0)


امروزه راه اندازی آرایشگاه زنانه به یک تجارت عالی برای خانم هایی که به زیبایی علاقه مند هستند تبدیل شده است. هدف نهایی بسیاری از دانشجویان این دوره راه اندازی یک سالن زیبایی به تنهایی است. اما در این بین دغدغه های زیادی برای راه اندازی آرایشگاه زنانه دارند.

بنابراین بسیاری از افرادی که علاقه مند به راه اندازی سالن زیبایی هستند، پس از گذراندن دوره های آرایشگری و اخذ گواهینامه، دقیقا نمی دانند چگونه شروع کنند؟ از مراحل و شرایط راه اندازی آرایشگاه زنانه اطلاعی ندارم. از این رو در این مقاله سعی شده است نکاتی در رابطه با این موضوع ارائه شود.

مطمئنم پس از مطالعه این مقاله و پیگیری جزئیات آن، می توانید یک سالن زیبایی بسیار موفق راه اندازی کنید و نه تنها کسب درآمد کنید بلکه خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه دهید.

الزامات راه اندازی آرایشگاه

در زیر شرایط تاسیس آرایشگاه زنانه و اقدامات لازم مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا بتوانید با قدرت و اطلاعات کافی کسب و کار حرفه ای خود را راه اندازی کنید.

1- داشتن مهارت های شخصی کافی

آرایشگری یک حرفه کارگری است که با انتظارات دیگران (مثلا مشتریان) سروکار دارد و به طور کلی، قبل از راه اندازی و راه اندازی یک سالن زنانه، بهتر است از توانایی مالی آن اطمینان حاصل کنید: آیا شما موفق هستید؟

علاقه به آشنایی با زیبایی و آشنایی با انواع لوازم آرایشی و اکسسوری.

با دید قوی و تخیل قوی.

ظرافت کافی برای انجام کارهای دستی داشته باشید.

توانایی برقراری ارتباط با دیگران و درک نیازهای آنها.

فشار کار را تحمل کنید زیرا بیشتر کار آرایشگری ایستاده است و برای ساعت های طولانی به قدرت نیاز دارید.

چگونه یک آرایشگاه راه اندازی کنیم

2- داشتن گواهی آرایشگاه زنانه

یکی از مهم ترین شرایط راه اندازی آرایشگاه زنانه علاوه بر علایق و مهارت های ذکر شده داشتن مدرک فنی و حرفه ای می باشد. برای اطمینان از قانونی بودن و انجام مراحل قانونی، متقاضی قبل از شروع به کار باید اطلاعات را تکمیل و تمامی مراحل را طی کند.

با در دست داشتن گواهینامه از موسسه فنی و حرفه ای به راحتی می توانید مجوز آرایشگاه و آرایشگاه را بگیرید. در ضمن باید از وزارت بهداشت کارت سلامت تهیه کنید و طبق اصول موسسه بهداشت کار کنید.

3- شرایط و حالات موی زنانه

یکی دیگر از شرایط افتتاح آرایشگاه، یافتن مکان مناسب در یک مکان خوب است. در تشریفات تاسیس آرایشگاه زنانه طبق بخشنامه اتحادیه املاک باید دارای مشخصات زیر باشد:

بیش از 12 متر مربع فضا برای سالن Coiffure و بیش از 18 متر مربع فضا برای آرایشگری و اپیلاسیون و بیش از 30 متر فضا برای آرایش کامل.

مناسب برای تعمیرگاه ها، مراکز خدمات خودرو، نمایشگاه های خودرو، آرایشگاه های مردانه، مراکز و مدارس مردانه و غیره. نباید نزدیک باشد

یک آرایشگاه زنانه نباید در داخل یک پاساژ، بازار یا مجتمع تجاری قرار گیرد که به صرافی تجاری متصل نیست.

ملک باید عکس آیفون باشد.

فضای داخلی نباید از بیرون قابل مشاهده باشد.

ملک باید دارای تهویه مناسب، تهویه مناسب، لوله تخلیه آب نمک در آشپزخانه، کپسول آتش نشانی (حداقل 4 کیلوگرم) و آشپزخانه کاشی کاری باشد. علاوه بر این، بهداشت و تمیزی سرویس بهداشتی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مراحل ایجاد آرایشگاه زنانه

مراحل تاسیس و اخذ مجوز آرایشگاه

تا این قسمت از مقاله به شرایط افتتاح آرایشگاه زنانه اشاره شد و نکاتی کلی ذکر شد. در این قسمت به مراحلی می پردازیم که باید طی شود تا متقاضی بتواند مجوز لازم برای نحوه آرایش موی خانم ها را دریافت کند. به طور کلی مراحل آرایش موی خانم ها از 4 مرحله تشکیل شده است.

مرحله اول: ارسال درخواست

در مرحله اول، متقاضی باید درخواست خود را به صورت کتبی ارسال کند و منتظر پاسخ باشد. در این مرحله:

اتحادیه آرایشگران زنانه تهران باید درخواست کتبی پروانه کسب و کمیسیون بازرسی اتحادیه آرایشگاه های زنانه تهران از ملک (واحد صنفی) بازدید و گزارش خود را به اتحادیه ارائه دهد.

هیئت مدیره اتحادیه در جلسه ای درخواست متقاضی را مبنی بر ایجاد آرایشگاه زنانه ارزیابی می کند و در صورت تایید هیئت مدیره، رضایت متقاضی (برای جواز کسب) صادر می شود.

شرایط و ضوابط آرایشگاه زنانه

مرحله دوم: ارائه مدارک لازم جهت تاسیس سالن زیبایی

در این صورت متقاضی باید مدارک هویتی، تحصیلی و ملکی خود را به همراه اصل کپی مدارک زیر به انجمن ارائه نماید.

مدارک هویتی

کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی کارت ملی

کپی گواهی تحصیلی (به استثنای متقاضیان بالای 50 سال)

کپی گواهینامه فنی و حرفه ای معتبر

دوازده عکس شخصی جدید (عکس 3×4)

حق عضویت به اضافه فیش (تا 5 برابر حق عضویت اتحادیه) معادل 3 میلیون ریال

فیش واریز 30 ریالی به حساب 21733008 خزانه داری کل کشور.

رضایت محضری زوج (برای زنان متاهل) و رضایت محضری پدر (برای زنان مجرد) یا در صورت طلاق، کپی تمام صفحات طلاق یا کپی گواهی فوت همسر یا پدر.

اسناد ملکی

سند مالکیت به نام متقاضی

اجاره نامه رسمی به نام متقاضی (اجاره نامه باید دارای کد رهگیری باشد)

اجاره نامه عمومی به نام متقاضی (با تعهد محضری).

سوگندنامه از طرف متقاضی

تصمیم خاص دادگاه در مورد لزوم تنظیم سند اجاره

رسید پرداخت اجاره معتبر

اجاره اماکن تجاری با ارگان ها و سازمان های دولتی، موسسات، شهرداری ها، تعاونی های مسکن و انجمن های صنفی خاص، بنگاه های تحت پوشش

مرحله سوم: درخواست از ادارات مربوطه

در این مرحله متقاضی باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

گواهی مرکز بهداشت شهرداری و ارائه کارت معاینه پزشکی (غذا، نوشیدنی، بهداشتی و آرایشی)

گواهی بدون دارو

گواهی سوء پیشینه کیفری

موافقت اداره کنترل مکان پلیس

گواهی پایان دوره آموزشی (حداقل 10 ساعت) از مؤسسه آموزشی معتبر (مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان مربوطه)

ارائه هرگونه مدرک دال بر ارائه یا تحویل اسناد پرداخت مالیات

گواهی صلاحیت فنی برای وظایف ارائه شده توسط اساسنامه، شناخته شده بر اساس ماده. 13 قانون

تعیین کد شناسایی ده رقمی (کارت ملی) و ارتباط آن با مجوز خرید (خرید مجوز)

توزیع لیبل شناسه بازرگانی بر اساس کدهای ده رقمی

 

مرحله چهارم: تایید صنفی و صدور پروانه کسب

پرونده تشکیل شده برای متقاضی به همراه مدارک ارائه شده توسط رئیس اتحادیه آرایشگران زن (یا نایب رئیس اتحادیه) بررسی و نتیجه به اطلاع متقاضی خواهد رسید. و پس از تایید اتحادیه، اداره پلیس، وزارت دارایی و مرکز بهداشت شهرستان به متقاضی برای مدت 5 یا 10 سال مجوز اعطا می شود.

گواهی آرایشگاه زنانه

قسمت دوم: پس از گرفتن مجوز

مهمترین ابزار راه اندازی آرایشگاه زنانه

معمولاً برای راه اندازی آرایشگاه به محصولات زیر نیاز است:

صندلی آرایش

آینه

صندلی اصلاح

مبل منتظر

صندلی پدیکور

تخت رفع موهای زائد

کابین دوش

تخت ماساژ

میز ناخن

و شور و شوق

لباس وقفی

جلبسی یا کمد لباس برای مشتریان

کامپیوتر

نرم افزار حسابداری

کارت خوان

تلویزیون

خنک کننده آب

متن کامل مقاله را بخوانید: https://diyarmirza.ir/1402/02/بهترین-آرایشگاه-سعادت-آباد-تهران/

تعداد صفحات : 23

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 224
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 78
 • بازدید امروز : 64
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 31
 • بازدید هفته : 1,064
 • بازدید ماه : 6,419
 • بازدید سال : 20,248
 • بازدید کلی : 119,703