loading...

روزنامه آنلاین

تبادل لیست پخش Spotify برای چه مواردی استفاده می شود؟ - رفع محدودیت حساب Spotify در آخرین به روز رسانی سرویس Spotify، این سرویس محدودیتی را برای تنها دو تغییر پریمیوم و خانوادگی در سال برای حساب ه

مدیر روزنامه بازدید : 109 شنبه 08 بهمن 1401 زمان : 9:47 نظرات (0)

تبادل لیست پخش Spotify برای چه مواردی استفاده می شود؟

- رفع محدودیت حساب Spotify

در آخرین به روز رسانی سرویس Spotify، این سرویس محدودیتی را برای تنها دو تغییر پریمیوم و خانوادگی در سال برای حساب های پریمیوم اعمال کرد.
این بدان معناست که حساب شخصی کاربر به مدت یک سال قادر به پرداخت حق بیمه در این سرویس نخواهد بود.
این ممنوعیت برای کاربران معمولی این سرویس محبوب و لیست پخش آنها شوکه کننده است.
اگر می خواهید حساب خود را ارتقا دهید و لیست های پخش خود را از دست بدهید، تنها راه برای جلوگیری از این محدودیت ها ایجاد یک حساب جدید Spotify و انتقال لیست های پخش خود به یا از حساب جدید است.

- چند لیست پخش را انتقال یا گلچین کنید

شاید سردرگمی اکانت قدیمی شما را مجبور به ایجاد یک اکانت جدید کرده باشد یا حالا که امکان خرید اکانت پریمیوم اسپاتیفای در ایران با اکانتی شاپ وجود دارد، یک اکانت پریمیوم اسپاتیفای خریداری کرده اید.
صرف نظر از دلیل، نباید لیست های پخشی را که در حساب قدیمی خود جمع آوری کرده اید از دست بدهید. نگران انتقال حساب Spotify خود نباشید، هر دو روش به شما بستگی دارد.

نحوه پشتیبان گیری و انتقال لیست پخش Spotify به یک حساب دیگر (جدید)

تبدیل لیست ها را می توان از طریق روش ها و ابزارهای مختلف انجام داد و در این مقاله به بهترین و مفیدترین آنها می پردازیم.

- روش اول: با استفاده از ابزار مهاجرت رایگان Trikatuka Spotify

Trikatuka یک ابزار رایگان و متن باز است که انتقال حساب Spotify شما را آسان می کند. با این ابزار لیست های پخش، آهنگ ها، آلبوم ها و هنرمندان را از حساب قدیمی به حساب جدید منتقل کنید.
ابتدا از سایت ابزار رایگان Trikatuka دیدن کنید. در دو طرف صفحه، می توانید پیوندی برای ورود به حساب کاربری قدیمی و جدید Spotify خود مشاهده کنید.
به حساب قدیمی متصل شوید
به یک حساب جدید متصل شوید

در تب «لیست‌های پخش»، روی دکمه «انتقال همه» کلیک کنید تا همه لیست‌های پخش از حساب قدیمی Spotify به حساب جدید منتقل شوند.
همچنین می توانید لیست های پخش مورد علاقه خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه انتقال انتخاب شده، آنها را انتقال دهید.
توجه داشته باشید که لیست‌های پخش مشترک در حساب جدید ادامه می‌یابد، لیست‌های پخش عمومی و خصوصی در حساب جدید کپی می‌شوند و لیست‌های پخشی که با حساب قدیمی دنبال می‌شوند در حساب جدید ادامه خواهند داشت.

انتقال حساب Spotify خود با Trikatuka بسیار آسان است. یکی دیگر از مزایای این ابزار این است که اگر لیست های پخش زیادی دارید، می توانید آنها را در مدت زمان کوتاه و تنها با چند کلیک انتقال دهید.
تنها نکته منفی در این روش این است که Caneuon Hoffedig (آهنگ های مورد علاقه) یا همان آهنگ هایی که با لایک به حساب خود اضافه کرده اید قابل انتقال نیستند. برای این کار می توانید از روش دوم نیز استفاده کنید.

- راه دیگر: استفاده از سرویس TuneMyMusic

استفاده اولیه از این سرویس عمدتاً مهاجرت از یک سرویس به سرویس دیگر است که با یک ترفند بسیار ساده قادر به کپی یا انتقال لیست های پخش از یک حساب قدیمی به یک حساب جدید خواهید بود، یا در Spotify، از سرویس های دیگر استفاده کنید؟
این روش می تواند اضافه ای بر روش قبلی باشد، زیرا به این ترتیب آهنگ های مورد علاقه شما (آهنگ های مورد علاقه) یا آهنگ هایی که با لایک خود به اکانت خود اضافه کرده اید به همین صورت منتقل می شوند.

ابتدا مرورگر رایانه خود را در حالت ناشناس باز کنید. (در مرورگر کروم، روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس روی پنجره جدید ناشناس کلیک کنید.)
سپس به TuneMyMusic مراجعه کنید. گزینه ای به نام Lets Start را مشاهده می کنید، روی آن کلیک کنید و در صفحه بعد تصویری مانند این را مشاهده خواهید کرد.
سرویس Spotify را انتخاب کنید و در مرحله بعد یک پاپ آپ ظاهر می شود، مشخصات حساب قدیمی خود را وارد کرده و سپس گزینه Accept را انتخاب کنید.
پس از آن، روی دانلود از حساب Spotify خود کلیک کنید و لیستی از لیست های پخشی که می توانید انتخاب کنید به شما نمایش داده می شود. در این مرحله اگر لیست های پخش اصلی خود را با روش قبلی منتقل کرده اید، فقط می توانید آهنگ های مورد علاقه را انتخاب کنید.
در مرحله بعد بر روی گزینه Export to file و در پنجره باز شده بر روی گزینه TXT کلیک کنید.
در مرحله بعد انتقال را با کلیک روی Start Transfer شروع کنید.
پس از اتمام مرورگر شما فایل را به صورت خودکار دانلود می کند. که حاوی اطلاعات لیست پخش شما است.
پنجره ناشناس را ببندید و مرورگر رایانه را دوباره در حالت ناشناس باز کنید.
سپس از TuneMyMusic دیدن کنید و شروع کنید

روی گزینه آپلود فایل کلیک کنید و فایلی را که در مرحله قبل دانلود کرده اید به صفحه بکشید یا به صورت دستی انتخاب کنید.
پس از آپلود موفقیت آمیز، لطفا وارد مرحله بعدی شوید و سرویس Spotify را انتخاب کنید تا یک پنجره پاپ آپ باز شود، این بار اطلاعات حساب جدید خود را وارد کرده و سپس گزینه OK را انتخاب کنید.
در مرحله بعد لیستی از لیست های موجود برای انتخاب را مشاهده می کنید، در این مرحله همه را انتخاب کنید.
سپس روی Start Transfer کلیک کنید تا انتقال شروع شود.
پس از تکمیل این فرآیند، لیست های پخش شما به حساب کاربری جدید منتقل می شود.

- روش سوم: کپی لیست های پخش به صورت دستی

در بین این روش ها که معمولا توسط ابزارهای واسط خارجی انجام می شود، روش دستی نیز وجود دارد که در این مقاله به شرح آن می پردازیم.

مرحله 1: اشتراک گذاری لیست های پخش حساب های قدیمی

وب سایت Spotify را باز کنید (با استفاده از حساب قدیمی وارد شوید).
روی لیست پخشی که می خواهید انتقال دهید کلیک راست کرده و لیست پخش مشترک را انتخاب کنید.
این به شما امکان می دهد لیست پخش را با حساب جدید پیدا کنید و در صورت لزوم آن را ویرایش کنید.
بعد از اینکه وضعیت بازی را تغییر دادید دوباره روی آن کلیک راست کرده و Share را انتخاب کنید و سپس آدرس Spotify را کپی کنید.

یک فایل متنی در رایانه خود ایجاد کنید و نام لیست پخش را وارد کنید. سپس لینک را در آنجا قرار دهید
پس از اتمام کپی لینک از لیست های پخش، روی علامت فلش رو به پایین در سمت راست و گوشه بالای صفحه کلیک کنید و گزینه خروج را انتخاب کنید تا از حساب کاربری قدیمی خود خارج شوید.

راه زیادی برای اتمام انتقال لیست پخش Spotify نیست، باید با یک حساب کاربری جدید وارد شوید و در کادر جستجو، لینک لیست پخشی را که قبلاً در یک فایل متنی ذخیره کرده اید را تایپ کنید و دکمه Enter را فشار دهید. روی صفحه کلید
می توانید لیست پخشی را که ظاهر می شود پخش کنید، آن را ویرایش کنید و آهنگ هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. برای ذخیره یک لیست پخش در یک حساب جدید، روی نماد سه نقطه در کنار دکمه سبز لیست پخش کلیک کنید و ذخیره در کتابخانه خود را انتخاب کنید.

اکنون به لیست های پخش مورد علاقه خود دسترسی کامل دارید، اما انتقال حساب Spotify کامل نشده است. شما مالک اصلی لیست پخش در حساب جدید نیستید و همچنان به حساب قدیمی مرتبط است. برای حل این مشکل ادامه مطلب را بخوانید.

مرحله 2: یک لیست پخش جدید ایجاد کنید و آهنگ ها را به آن منتقل کنید

اگر می خواهید انتقال حساب Spotify خود را کامل کنید و دیگر به حساب قدیمی وابسته نباشید، می توانید یک لیست پخش جدید ایجاد کنید و آهنگ ها را از لیست پخش قدیمی کپی کنید. به این ترتیب اکانت جدید کنترل کاملی بر لیست پخش پیدا می کند و می توان آن را حذف کرد.

برای این کار، لیست پخشی را که کپی کرده اید از حساب قدیمی وارد کنید. آهنگ های خود را با نگه داشتن shift و کلیک چپ انتخاب کنید. برای انتخاب همه آهنگ ها از ctrl+a استفاده کنید.
پس از انتخاب آهنگ ها، روی آن ها کلیک راست کرده و Add to Playlist و سپس New Playlist را انتخاب کنید. این یک لیست پخش جدید برای آهنگ های انتخاب شده ایجاد می کند.
اکنون می توانید لیست پخش قدیمی را که از حساب قبلی کپی کرده اید حذف کنید فقط روی آن کلیک راست کرده و remove from your library را انتخاب کنید
یک منو ظاهر می شود که از شما می خواهد حذف لیست پخش را تأیید کنید. برای حذف لیست پخش، روی دکمه قرمز حذف کلیک کنید.

مرحله بعد: یک لیست پخش جدید ایجاد کنید و آهنگ ها را به آن منتقل کنید

اگر می خواهید انتقال یک حساب کاربری Spotify را تکمیل کنید و به یک حساب قدیمی متکی نیستید، می توانید یک لیست پخش جدید ایجاد کنید و آهنگ های لیست پخش قدیمی را جایگزین کنید. به این ترتیب کنترل کامل لیست پخش به اکانت جدید داده شده و قابل حذف است.

برای انجام این، برنامه ای را که از اکانت قدیمی کپی کرده اید نصب کنید. آهنگ های خود را با نگه داشتن Shift و کلیک چپ انتخاب کنید. برای انتخاب همه آهنگ ها از ctrl+a استفاده کنید.

پس از انتخاب آهنگ ها، روی آن ها کلیک راست کرده و Add to Playlist و سپس New Playlist را انتخاب کنید. این یک لیست پخش جدید برای آهنگ های انتخاب شده ایجاد می کند.
اکنون می توانید لیست پخش قدیمی را که از حساب قبلی خود کپی کرده اید حذف کنید. فقط کلیک راست کرده و Remove from your library را انتخاب کنید.
یک منو ظاهر می شود که از شما می خواهد حذف لیست پخش را تأیید کنید. برای حذف لیست پخش، روی دکمه قرمز حذف کلیک کنید.

برای ما عاشقان موسیقی سخت است که از لیست های پخش مورد علاقه خود لذت نبریم، اما تبلیغات گاه به گاه Spotify در حساب های رایگان بسیار آزاردهنده است.
به همین دلیل است که Spotify Premium ایده بدی به نظر نمی رسد، به خصوص اگر با قیمت مناسب و پشتیبانی عالی عرضه شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت اکانتی شاپ https://accountishop.ir/ مراجعه نمایید.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 224
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 78
 • بازدید امروز : 101
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 31
 • بازدید هفته : 1,101
 • بازدید ماه : 6,456
 • بازدید سال : 20,285
 • بازدید کلی : 119,740