loading...

روزنامه آنلاین

تله کابین توچال با 7500 متر طول جزو یکی از طولانی ترین تلکه کابینهای جهان شناخته میشود. پل طبیعت یکی از مهمترین جاهای دیدنی تهران محسوب میشود. چای بار یکی از زیباترین کافه های تهران برای شروع روز م

مدیر روزنامه بازدید : 4151 سه شنبه 18 مهر 1402 زمان : 19:02 نظرات (0)

یکی از بهترین فروشگاه آرسی در دبی مال تله کابین توچال با 7500 متر طول جزو یکی از طولانی ترین تلکه کابینهای جهان شناخته میشود. پل طبیعت یکی از مهمترین جاهای دیدنی تهران محسوب میشود. چای بار یکی از زیباترین کافه های تهران برای شروع روز محسوب میشود. منوی صبحانه کافه چام از صبحانه انگلیسی لاکچری تا صبحانه ساده سنتی ایرانی را شامل میشود. در کنار منوی ساده صبحانه، انواع املت، وافل، تست فرانسوی دارچینی، کروسان، کرپ و قهوههای متنوع نیز سرو میشود. از میزهای چوبی ساده گرفته تا مبلمان لوکس و سلطنت در این کافه به چشم میخورد. همچنین پلی چوبی بر روی رودخانه دربند احداث نمود تا رفت و آمد را سهولت بخشد. در محور ورودی عقب نشینی کوچکتر و مسقفی قرار دارد که درب چوبی آن به معرق و منبت مزین شده است. اگر در شهرهای دیگر زندگی می کنید ابتدا خود را به تهران برسانید و سپس در تهران با استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا خودروی شخصی خود را به خیابان اکباتان برسانید. همین که از ورودی هشتی خانه وارد شوی، زندگی ماشینی را پشت سر می گذاری. بنای اولیه این کاخ در زمان حکومت قاجار پایه گذاری شده است. این کافه رستوران، فضایی شاهانه همانند یک کاخ مجلل را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد. کافه مهتاب از ساعت ۹ صبح شروع به کار میکند تا در منوی صبحانه نیز از مشتریان خود پذیرایی کند. در منوی صبحانه این کافه انواع پارفیت ماست گرونولا تا وافل، کروسان و مافینهای خوشمزه به چشم میخورد. در مجاورت ساختمان برج، شاهد اتاق صدف هستید، استاد مقدم این اتاق را با انواع صدفهای دریایی و قطعه سنگهای تزئینی با نظم خاصی آراسته که جزو یکی از بخشهای جذاب و زیبای موزه محسوب میشود و چشم هر بازدید کنندهای را به خود جلب میکند. پس از رسیدن به میدان پانزده خرداد، با وارد شدن به خیابان دارو به قسمت شمالی میدان رفته و در همین جا شاهد در ورودی کاخ گلستان خواهید بود.

در این بخش، شاهد آثار تاریخی و هنری دورههای مختلفی خواهید بود که درون ویترینهای شیشهای خاصی قرار گرفتهاند. علت نامگذاری باغ موزه نگارستان به دلیل این است که تعداد زیادی تابلو نقاشی در آن به نمایش در آمده است. این عمارت امروزه محل نمایش آثار برجسته استاد مینیاتور ایران، استاد فرشچیان است. این محل در سال 1350 ایجاد شده و هدف از احداث آن ایجاد محلی تخصصی برای تئاتر کودکان و نوجوانان جهت تولید تئاترهای عروسکی بود. در این کافه تصاویری از هنرمندان و افراد بزرگ را بر روی دیوار مشاهده خواهید کرد. جنس اولیه مجسمه از گچ بود و در سال اول نصب قسمت هایی از آن از بین رفت، سپس در سال 1341 مجدد از روی مجسمه قبلی یک نمونه سیمانی با روکش مسی رنگ از طرح قبلی ساخته و در محل فعلی مجسمه نصب شد. هنگامی که به این خیابان رسیدید، می توانید خودروی خود را در محل مناسبی پارک کرده و مابقی مسیر را به سمت پارک به صورت پیاده طی نمایید. کشیکخانه و محل سکونت نگهبانان نیز در ورودی باغ قرار گرفته بودند. زمانی که در این کافه حضور داشته باشید، ناخودآگاه از فضای آن انرژی میگیرید. در این کافه شما ناخودآگاه حسی خوبی به سراغتان میآید. در میان این باغ دلباز و سرسبز، ساختمانی تاریخی و قجری قرار دارد. کافه سام بهسمت باغی دلباز چشمانداز دارد. حال تصور کنید کجا بهتر است یک باغ دلباز برای صرف صبحانه میتواند باشد؟ در حقیقت کیفیت و تنوع منوی تمام شعب تقریباً یکسان است. منوی صبحانه تنوع بسیاری دارد. در وهله اول اینکه کافه سام فضایی بسیار تماشایی و دیدنی دارد. حالا در انقلاب چه اتفاق افتاد؟

او به اتفاق همسرش (سلما کویومجيان)، در کنار فعالیتهای تحقیقی و اجرایی، خانه میراثی خود را به مرور به موزهای زنده از تاریخ و فرهنگ ایران تبدیل نمودند. چیزی که میدان اصلی را بیش از 50 سال است به محلی برای بازدید تبدیل کرده است؛ مجسمه دربند است. مجموعهای از آثار مينياتور و معرق چرم استاد علی اسفرجانی گنجينهای نفيس از ۱۸ تابلو مینیاتور معرق سوخت است كه طبق وصیت ایشان، توسط خانواده محترم ایشان در سال ۱۳۸۶ به مجموعه باغ موزه نگارستان اهدا شد. عمارت مسعودیه، این ارزشمندترین ساختمان ظلالسلطان در محله دولت تهران در سمت غربی عمارت نظامیه، در زمینی با مساحت نزدیک ۴۰۰۰ متر مربع و به معماری و سرکارگری رضا قلیخان (سراج الملک) در سال ۱۲۹۵ هجری قمری بنیاد نهاده شد. در بین کافه های تهران ، کافه رستوران کوبابا یکی از معروفترین برندها محسوب میشود. این کافه نیز در این میان، جزء بهترین کافهها محسوب میشود. پارک آب و آتش دارای آلاچیق های زیادی نیز می باشد؛ این آلاچیق ها دارای دو نوع با میز و صندلی و یک نوع ویژه پهن کردن زیرانداز هستند و در این آلاچیق ها مناظر زیبای تپه های عباس آباد را می توان مشاهده کرد. آلاچیق های متعددی در میان فضای سرسبز پارک قرار دارند که بهترین محیط ها را برای پیک نیک ها به وجود می آورند و گردشگران می توانند با پهن کردن بساط پیک نیک در آلاچیق ها و در میان فضای سرسبز، یک روز گردشگری و آرامش بخش را تجربه کنند. اگر از سمت خیابان باهنر بهطرف پارک نیاوران حرکت کنید مقصد میدان نیاوران یا همان میدان شهید باهنر در ضلع شمال غربی بوستان خواهد بود.

از دیگر طرحهای مربوط به بوستان آب و آتش و همچنین اراضی عباسآباد میتوان به پل طبیعت و پل ابریشم و بازار گل اشاره کرد. برای مثال، اگر از متروی تجریش بخواهید به بازار وارد شوید، می توانید بستنی و آبمیوه فروشی های بسیاری را ببینید. به این ترتیب میتوان گفت که بهترین معیار برای انتخاب بهترین کافه های صبحانه دار تهران در این مقاله لحاظ شده است. این پارک در تاریخ ۱۳۸۸/۰۴/۱۶ توسط محمد باقر قالیباف شهردار وقت تهران افتتاح شد. در شهریور ۱۳۵۰ محدودهای در شرق پارک به نام «قُرخود» با وسعت ۳۴ هزار هکتار به آن الحاق شد و در ۱۳۵۳ عنوان پارک وحش به «پارک ملی» تغییر داده شد. حضور باریستایی حرفهای و خبره در کنار بهروزترین تجهیزات، باعث خلق نوشیدنیهایی همانند آثار هنری شده است. وجود حیاط شمالی و جنوبی باعث شده تا اتاقهای خانه به دو بخش، اتاقهای تابستانه و زمستانه تقسیم شوند. وجود دارد. این بوستان از جنوب به خیابان بهشت، از شمال به خیابان فیاض بخش، از شرق به خیابان خیام (تهران) ، و از غرب به وحدت اسلامی (شاپور) محدود میشود. این بوستان در سال ۱۳۸۸ توسط شهردار وقت، محمدرضا قالیباف افتتاح شده و به بهرهبرداری رسید. پارک آب و آتش و بوستان بنادر به هم چسبیدهاند.

پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان، منطقهٔ حفاظت شدهای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است. سردر یک دروازه سوارهرو و دو در برای گذر پیاده در دو سوی آن دارد. بر اساس مستندات باقیمانده، این باغ دارای دو قسمت بیرونی و اندرونی میشد كه در حال حاضر از قسمت اندرونی آن اثری باقی نمانده است. صدای گوشنواز رودخانه درکه در کنار آب و هوای فوقالعاده آن، همگی از خلق یک روز خاطرهساز برای شما خبر میدهند. اگر اول صبح قصد دارید در دربند و درکه پیادهروی کنید یا از دوچرخهسواری کنار دریاچه چیتگر لذت ببرید، میتوانید سری به کافه شمرون بزنید. پر رفتوآمد­ترین کافه و رستورانهای تهران را در دربند و درکه پیدا خواهید کرد. زمانی که در این کافه حضور دارید، احساس میکنید که در دل جنگلهای شمالی هستید. در این بوفه میتوانید انواع نوشیدنی، انواع املت، نیمرو، کروسان، میوههای تازه، نانهای مختلف و هر آنچه که تصور میکنید را بیابید. به همین خاطر به ورود به این کافه انگار که در زمان سفر میکنید. «گنبد مینا» یک مکان گردشگری فوقالعاده منحصر به فرد در تهران است که تجربهای عجیب برایتان رقم میزند. پرنده نگری یکی از شاخه های طبیعت گردی است که سال هاست در میان علاقمندان به طبیعت طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در چنین مواقعی باید خیلی احتیاط کنید.

افرادی که قصد خرید از تهران در بازار تجریش را دارند، باید ابتدا این بازار را به خوبی بشناسند و سپس راهی تهران شوند. اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق مناظر پاییزی و طبیعت رنگارنگ آن هنگام کوهنوردی هستند، دره اوسون یک انتخاب فوقالعاده برای شما است. افرادی که بهدنبال کافه های لوکس تهران هستند، حتماً کافه رستوران کوبابا را میشناسند. پس اگر قصد حضور در این بخش را دارید، باید حتماً از قبل رزرو خود را انجام دهید. این پارک که در منطقه ۱۲ در مرکز تهران در محدوده خیابانهای خیابان خیام (تهران) و شهید فیاضبخش قرار دارد. همان طور که میدانید، محدوده خیابان مطهری، یک محدوده کاملاً تجاری و اداری است. کافههای محدوده فلسطین و ولیعصر، کافههایی پاتوق برای جوانان هستند. برای دسترسی به باغ راه فدک با خودروی شخصی، می توانید ابتدا خود را به میدان صنعت رسانده و سپس مسیر خیابان ایران زمین را پیش بگیرید. در آن سال سرهنگ بیات رئیس فدراسیون کوهنوردی بود و با این پیشنهاد موافقت کرد و کار ساخت مجسمه آغازشد.سرهنگ بیات، امیر شاه قدمی را بهعنوان مدل به استاد رضا لعل ریاحی، استاد مجسمهسازی معرفی کرد. وی در آن زمان رئیس اداره احتسابیه تهران و وزیر مختار ایران در برن سوئیس بوده است. مسوول دفتر ثبت آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز گفت: این بنا دارای پلان دایره ای شکل بوده و حدود ۱۸ متر ارتفاع دارد و قطر آن حدود ۹ متر است. یارو زنگ زده خونه ما میگه اداره ثبت احوال ؟

این باغ در سال ۱۳۸۱ به موزه سینمای ایران تبدیل شد و از بخشهای مختلفی همچون تالار آغازگران، تالار معاصران، تالار نامآوران، بخش سینمای کودک و نوجوان، بخش سینمای دفاع مقدس، تماشاخانه، بخش صدا و دوبله، خانه فرهاد و اتاق علی حاتمی تشکیل شده است.اگر شما هم تجربهای از حضور در بازار تجریش را دارید، آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید. میدان و بازار تجریش و امامزاده صالح (ع) هم از جذابیتهای اطراف دربند است که از رفتن به آنجا پشیمان نخواهید شد. مراسم تاجگذاری این پادشاه قاجار در سال ۱۲۶۴ در این مکان انجام شد و از آنجا معماری اروپایی و اشیاء و تحفههای فرنگی نیز به کاخ اضافه شدند. قصه کاخ گلستان؛ یادگاری از دوران قاجار در قلب تهران است. از پوشش گیاهی این پارک جنگلی می توان به درختان زبان گنجشک، توت، کاج و بربیس اشاره کرد که با قرار گیری در کنار هم توانسته اند چشم انداز بی نظیری را برای فضای پارک جنگلی کن پدید بیاورند. اجازهی نماز جماعت که هیچ، نماز فرادای در مساجد هم ممنوع بود؛ جلوی چشم ممنوع بود. در کاشیکاری مجموعه کاخ گلستان نوعی دوگانگی در طرحها و مضامین به چشم میخورد. در ساخت گنبد بنای کاخ مرمر از گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان الهام گرفته شده، گنبدی که تمام دیوارهای آن کاشی کاری شده است. بر اساس مطالعات، ظلالسلطان در سال ۱۲۸۴ خورشیدی (۱۳۲۷ قمری) به پسر خود وکالت داد که خانهاش (عمارت مسعودیه) را به هرکس که مایل باشد بفروشد. آی تی لند با مساحتی حدود ۳۵۰۰ متر مربع در طبقه چهارم مگامال قرار گرفته و به ارائه لوازم جانبی و الکتریکی اختصاص دارد. حتی میتوان گفت که در ایام تعطیلات، غروبها و روزهای آخر هفته، بهسختی میز و صندلی خالی در این کافه پیدا میشود.

آنطور که در وبسایت این کاخ آمده ساعات کاری کاخ گلستان در ایام کرونا مربوط به روزهایی است که تهران در رنگبندی کرونایی رنگ زرد و آبی به خود میگیرد و در روزهای قرمز درهای آن به روی بازدیدکنندگان بسته میشود. اکثریت این بازدیدکنندگان به عنوان یکی از خاطرهانگیزترین جاهای تهران از آن یاد میکنند. کارگاه مرمت مجموعه سعد آباد نیز از دیگر بخشهای راهاندازی شده در طول سالیان اخیر است.منبع عکس: خبرگزاری تسنیمایستگاه رادیوی سعد آباد در دورترین نقطه مجموعه سعد آباد نسبت به کاخها و ساختمانها قرار دارد و از سال ۱۳۸۰ با هدف راهنمایی کامل بازدیدکنندگان و ارائه اطلاعات مناسب در طول بازدید از مجموعه به گردشگران، راهاندازی شده است.از زیباترین بخشهای مجموعه سعد آباد میتوان به گلخانههای محوطه سعد آباد اشاره کرد که گیاهان و محصولات مختلفی در آنها کشت میشوند. تقریبا می توان گفت که امکاناتی که در دربند وجود دارد کاملا تکمیل هستند زیرا این مکان تفریحی از دیرباز مورد توجه بوده و در طول سالها امکانات آن تکمیل شده است. اولین ایستگاه این خط (صادقیه و امام خمینی) در سال ۱۳۷۸ به بهرهبرداری رسیده و درنهایت طی تقریبا یک دهه بعد، تمامی ایستگاههای این خط افتتاح شدند. همین امر سبب می شود تا شاه ایران دستور ساخت مجسمه وی را برای قدر دانی از کاری که انجام داده در میدان سربند بدهد و حالا تقریبا 50 سال است که این مجسمه در این میدان قرار دارد. دلایل مختلفی نیز در به وجود آمدن این شلوغی مؤثر هستند. نداشتن زمان کافی برای صرف صبحانه، یکی از اصلیترین دلایل مغفول ماندن از این وعده اصلی و البته خوشمزه است. کافه سبوس جزء معدود کافههایی است که نان تازه برای صبحانه خود سرو میکند.

به همین خاطر بسیاری از مشتریان کوبابا، برای صبحانه روزهای تعطیل، این کافه را انتخاب میکنند. البته گاهی پیش میآید که پیش از ورود به شرکت، چند دقیقه فرصت برای صبحانه پیدا میکنند. راستی برای طهران مرکز و پایتخت ایران باستانی ناشایسته است و باورنکردنی بود که باغ ملی نداشته باشد درحالیکه که امروزه در اروپا هر دهکده یک باغ ملی و هر شهر کوچکی چندین باغ ملی و تفرجگاه عمومی دارد. قابل ویرایش و در حجم 95 اسلاید با کیفیت عالی توسط تیم وب سایت راهنمای دانشجو تهیه و تنظیم شده است. سرا :که یک حیاط میانی با حجرههای به هم پیوسته در دور تا دور آن است. با وجود این میتوانید کافه شمرون تجریش و بام لند را نیز در لیست ذهنی خودتان قرار دهید. درمیان تفریحات بام تهران توچال، شکمگردی یکی از لذتبخشترین و محبوبترین انتخابهایی است که جایگاه خاصی در میان بیشتر ایرانیان دارد. اینها تجربیات ما است، من به عنوان برادر مسلمان شما و از سر تعهد دینی، آن را با شما درمیان گذاشتم. همیشه برای من حسهای شاعرانه و چیزی که با احساسات بشری سروکار داشته مهم بوده در حقیقت بگویم که احساسات انسانی و آنچیزی که باعث میشود ما انسانی را بتوانیم خوب بشناسیم برای من حائز اهمیت است…

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 261
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 84
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 270
 • باردید دیروز : 180
 • گوگل امروز : 14
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 450
 • بازدید ماه : 10,896
 • بازدید سال : 71,489
 • بازدید کلی : 170,944