loading...

روزنامه آنلاین

دیزل ژنراتورها از ترکیب یک موتور الکتریکی و یک موتور دیزلی برای تولید برق استفاده می کنند.انواع دیزل ژنراتوردیزل ژنراتورها ماشین های بسیار مفیدی هستند که با سوزاندن سوخت دیزل برق تولید می کنند. این ما

مدیر روزنامه بازدید : 176 یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 زمان : 9:16 نظرات (0)


دیزل ژنراتورها از ترکیب یک موتور الکتریکی و یک موتور دیزلی برای تولید برق استفاده می کنند.

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها ماشین های بسیار مفیدی هستند که با سوزاندن سوخت دیزل برق تولید می کنند. این ماشین ها از ترکیب یک ژنراتور الکتریکی و یک موتور دیزل برای تولید برق استفاده می کنند. دیزل ژنراتورها مقداری از انرژی شیمیایی موجود در سوخت دیزل را از طریق احتراق به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند. این انرژی مکانیکی میل لنگ را می چرخاند و برق تولید می کند.

هنگامی که سیم در میدان مغناطیسی حرکت می کند بار الکتریکی در سیم ایجاد می شود. در کاربردهای ژنراتور الکتریکی، آهنرباهای دوقطبی معمولاً یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنند. سپس سیم چندین بار به دور میل لنگ ژنراتور دیزل پیچیده می شود و بین آهنرباها و در میدان مغناطیسی قرار می گیرد. هنگامی که موتور دیزل میل لنگ را می چرخاند، سیم در میدان مغناطیسی حرکت می کند که می تواند باعث ایجاد جریان الکتریکی در مدار شود.

یک قانون کلی این است که یک دیزل ژنراتور برای هر کیلووات ساعت تولید 0.4 لیتر گازوئیل مصرف می کند. موتور دیزلی مورد استفاده اساساً یک موتور احتراق داخلی است. برخلاف موتورهای بنزینی، موتورهای دیزلی از گرمای تراکم برای احتراق سوخت تزریق شده به محفظه تزریق استفاده می کنند.

به طور کلی موتورهای دیزلی بالاترین راندمان حرارتی را در مقایسه با سایر موتورهای احتراق داخلی دارند و به این ترتیب بازدهی تقریبی درصد کارنو را به دست می آورند. موتورهای دیزلی می توانند با مشتقات نفت خام زیادی کار کنند. سوخت هایی که موتورهای دیزلی می توانند برای احتراق استفاده کنند عبارتند از گاز طبیعی، الکل، بنزین، گاز چوب و گازوئیل.

انطباق

دیزل ژنراتورها در بسیاری از کاربردها در سراسر جهان استفاده می شوند. آنها معمولاً در مناطق روستایی متصل به شبکه برق نصب می شوند و می توانند به عنوان منبع اصلی برق یا به عنوان یک سیستم پشتیبان استفاده شوند. دیزل ژنراتورها را می توان برای رفع نیازهای پیک برق در شبکه استفاده کرد.

زیرا می توان آنها را بدون ایجاد تاخیر به سرعت روشن و خاموش کرد. ژنراتورهای مورد استفاده در محیط های مسکونی می توانند از 8 تا 30 کیلو وات متغیر باشند، در حالی که ژنراتورهای مورد استفاده در تنظیمات تجاری از 8 کیلو وات تا 2000 کیلو وات متغیر هستند. کشتی‌های بزرگ همچنین از ژنراتورهای دیزلی برای نیروی کمکی استفاده می‌کنند که می‌تواند از چراغ‌ها، فن‌ها و سوئیچ‌ها تا تکمیل کننده قدرت سیستم پیشرانه باشد.

آلودگی

سوزاندن گازوئیل یا سایر سوخت ها باعث ایجاد گازهای گلخانه ای می شود. دیزل ژنراتورها دی اکسید کربن (CO2)، اکسید نیتروژن (NOx) و ذرات معلق تولید می کنند. این ژنراتورها آن را در اتمسفر رها می کنند و کیفیت هوا را در مناطق مجاور به شدت کاهش می دهند. هر لیتر بنزین حاوی 0.73 کیلوگرم کربن خالص یا 2.6 کیلوگرم دی اکسید کربن منتشر شده در هر لیتر گازوئیل است.

دیزل ژنراتورها چگونه استفاده می شوند؟

موتور دیزل دینام را می چرخاند و جریان متناوب تولید می کند. برای تغذیه تجهیزات الکتریکی استفاده می شود. آنها را می توان برای طیف گسترده ای از کاربردها مانند مدارس، بیمارستان ها، کارخانه ها و خانه ها استفاده کرد. آنها می توانند به عنوان منبع اصلی برق و یا در صورت قطع برق مورد استفاده قرار گیرند. ژنراتورها بر اساس برنامه متفاوت رتبه بندی می شوند، چهار رتبه بندی اصلی وجود دارد.

حالت آماده به کار اضطراری (ESP) و توان محدود زمانی (LTP) برای برنامه های آماده به کار، پیوسته (COP) و توان نرخ اولیه (PRP) زمانی که به عنوان منبع برق اولیه استفاده می شود. هر ارزیابی با ساعت و عوامل بار محدود می شود.

ژنراتورهایی که به عنوان آماده به کار استفاده می شوند معمولا چیزی به نام سوئیچ انتقال دارند این وسیله مکانیکی است که همزمان با شبکه، ژنراتور را از بار جدا می کند در صورت وجود برق، اتصال همزمان یک ژنراتور باید با کنترل های مخصوص انجام شود تا به صورت موازی کار کنند. بدون این سیستم کنترل، آسیب جدی به ژنراتور و آتش سوزی ممکن است رخ دهد

هنگامی که برق قطع می‌شود، راه‌اندازی یک ژنراتور بدون قطع آن از شبکه باعث می‌شود که شبکه مجدداً روشن شود، که می‌تواند باعث مرگ شخصی شود که برای بازیابی برق کار می‌کند و احتمالاً در هنگام بازگشت برق به ژنراتور شما آسیب می‌زند.

هنگامی که از آن به عنوان منبع تغذیه استفاده می شود (مثلاً زمانی که شبکه در دسترس نیست یا شبکه برای استفاده از آن ضعیف است)، به این حالت جزیره ای می گویند. در مواقعی که به توان زیاد نیاز است، می توان چندین واحد کوچک را با استفاده از روشی به نام همگام سازی به یکدیگر متصل کرد.

آیا ژنراتورها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند؟

دیزل ژنراتورها هر از گاهی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. بستگی به سازنده دارد، اما مهم ترین چیزی که باید به طور منظم سرویس شود، موتور است. موتورها معمولاً بعد از 250 یا 500 ساعت نیاز به سرویس دارند، اما فاصله سرویس توسط سازنده موتور تعیین می شود.

اگر این را به یک ماشین ربط دهید، با سرعت 50 مایل در ساعت یا 80 کیلومتر در ساعت، برای 500 ساعت رانندگی، برابر است با 25000 مایل یا 40000 کیلومتر! به طور معمول در یک سرویس معمولی باید فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلتر سوخت را بررسی کنید، روغن و برخی تسمه ها مانند تسمه فن رادیاتور و تسمه دینام را تعویض کنید.

پیکربندی ژنراتور خود بخش مهمی برای اطمینان از در دسترس بودن برق در صورت نیاز است.

تولید کنندگان پیشرو دیزل ژنراتور

کرم ابریشم

کامینز

John Deere

انسان

تماس گیرنده

عمومی

I-SWP

نوع ژنراتور

بسته به کاربرد، تولیدکنندگان ژنراتور چهار نوع ژنراتور اضطراری، اولیه، دائمی و چند منظوره را ارائه می دهند. ژنراتور باید توان مورد نیاز قابل اطمینان و قابل پیش بینی را بدون آسیب ارائه دهد و این امر با دادن یک یا چند درجه بندی به ژنراتور حاصل می شود.

ژنراتور اضطراری (آماده به کار)

در صورت قطعی برق در شهر، به طور خودکار برق مصرف کنندگان را تامین می کند. مدل های مولدهای آماده به کار فقط می توانند چند ساعت در ماه کار کنند، اما ژنراتورهای اولیه دیگری نیز وجود دارند که به کار مداوم نیاز دارند. پس از راه اندازی ژنراتور جایگزین، می تواند با شرایط خاص مانند اعمال 10 درصد بار اضافی در حین کار، کار کند.

یک ژنراتور از همان مدل می‌تواند یک سرویس جایگزین و سطح بالاتر را که برای امور مستمر طراحی شده است، اجرا کند. شرکت های تولیدی طبق یک توافق جهانی به هر ژنراتور رتبه بندی می دهند. این رتبه‌بندی‌های استاندارد برای انتخاب مناسب و مقایسه خوب بین تولیدکنندگان برای جلوگیری از خطاهای ماشین و راهنمایی طراح در نظر گرفته شده است.

نخست وزیر]

ژنراتورهای پایه عموماً در مناطقی استفاده می شوند که نیاز به برق موقت دارند. مانند کمپینگ، نمایشگاه، معدن و کمپینگ. نباید در برنامه های تولید برق استفاده شود. خروجی در بار متغیر برای مدت زمان نامحدود در دسترس است. به طور کلی، اوج تقاضا 100٪ از رتبه بندی اولیه ekW و 10٪ از ظرفیت حمل اضافی برای استفاده در شرایط اضطراری برای حداکثر یک ساعت در 12 ساعت است.

10% ظرفیت اضافه بار برای مدت زمان محدود در دسترس است. (معادل توان اولیه و بر اساس ISO8528 و توان کمکی مطابق با ISO3046 AS2789، DIN6271 و BS5514) این طبقه بندی برای همه مدل های ژنراتور اعمال نمی شود.

کاربردهای عمومی - جایی که ژنراتورها تنها منبع برق برای ارتباطات از راه دور در معادن، سایت های ساختمانی، مکان های نمایشگاهی و جشنواره ها و غیره هستند.

ژنراتور پیوسته

تولید پایدار برای برق و نیروگاه های کشور است. می توان از آن برای تامین توان ثابت برای بار ثابت تا خروجی کامل به طور نامحدود استفاده کرد. وزن اضافی برای این سطح در دسترس نیست. تامین کنندگان شرکای تایید شده برای گواهینامه های مشابه ISO8528، ISO3046، AS2789، DIN6271 و BS5514 هستند.

این رتبه بندی برای همه ژنراتورها اعمال نمی شود. استفاده معمولی - این ژنراتور همان بار مداوم را هدایت می کند یا به موازات برق مصرفی اصلی مستمر برای حداکثر سطح مجاز 8760 ساعت در سال قرار می گیرد. حتی با 200 ساعت استفاده در سال، ممکن است پشتیبانی اوج/شبکه ​​نیز وجود داشته باشد.

ژنراتور چند منظوره

توصیه می شود از این نوع ژنراتور برای مقاصد اقتصادی استفاده نکنید. به عنوان مثال در زمان قطع برق شهری نیازی به داشتن ژنراتور دائمی با پنل کنترل ژنراتور اتوماتیک نیست. اما معمولاً فرض کلی این است که اگر ژنراتور در حالت اضطراری 1000 کیلووات باشد، در حالت اصلی و دائمی به 850 و 800 کیلووات راضی می شود. قاعدتا روش تولید میوه توسط ژنراتور در دفترچه مشخصات ژنراتور آمده است.

خرابی موتور

دیزل ژنراتورها می توانند از مشکلات بدی مانند رسوبات داخلی (که اغلب منجر به رسوب در سوراخ ها و ستون ها می شوند) و تجمع کربن رنج ببرند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 261
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 90
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 326
 • باردید دیروز : 180
 • گوگل امروز : 15
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 506
 • بازدید ماه : 10,952
 • بازدید سال : 71,545
 • بازدید کلی : 171,000