loading...

روزنامه آنلاین

جهت رسیدگی به دعاوی کیفری لازم است که شخص شاکی به دادسرا یا دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایت خود را مطرح و ثبت نماید. بنابراین تمام افراد خانواده در برابر یکدیگر از حقوق و تکالیفی برخوردارند که ب

مدیر روزنامه بازدید : 333 پنجشنبه 20 آبان 1400 زمان : 13:19 نظرات (0)

جهت رسیدگی به دعاوی کیفری لازم است که شخص شاکی به دادسرا یا دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و شکایت خود را مطرح و ثبت نماید. بنابراین تمام افراد خانواده در برابر یکدیگر از حقوق و تکالیفی برخوردارند که برخی با کوتاهی در انجام این تکالیف و حقوق در برابر اعضای دیگر خانواده منجر به بروز دعاوی خانوادگی میشود، در نتیجه پیامدهای خوبی را نمیتواند در سطح جامعه داشته باشد، بهطوری که قانونگذار برای حل اختلافات خانوادگی قوانین و مقرراتی را تحت عنوان قانون حمایت خانواده برای آن وضع کرده است؛ در نتیجه با بروز مشکلات روزافزون، اختلافات مختلف و پیچیدگی دعاوی خانوادگی، وجود یک وکیل خانواده در هر خانواده ضروری است. دادگاه موظف است حسب مورد رفع تصرف عدوانی یا رفع مزاحمت یا ممانعت از حق یا اعاده وضع به حال سابق نماید. دعاوی حقوقي شامل: دعاوي ملکي و املاک، رفع تصرف عدواني، خلع يد، تخليه، حکم جلب، وصول مطالبات، الزام به سند، توقيف اموال دیگر دعاوی مربوطه.دعاوي خانوادگي شامل طلاق، طلاق توافقی، نفقه، عدم تمکين، حضانت، مهريه، فسخ نکاح و دیگر دعاوی مربوطه.دعاوی کيفري شامل خيانت در امانت، قتل، ضرب وجرح. افرادی که در غرب تهران هستند با انتخاب وکیل کیفری غرب تهران و توجه به آدرس نزدیک می توانند پرونده های کیفری را به وکیل بسپارند.

اگرچه تعرفه مشاوره وکیل دادگستری به اندازه هزینه انعقاد قرارداد وکالت با وکیل پایه یک دادگستری نبوده، اما باید به این نکته توجه داشت که با توجه به میزان تجربه کاری و شهرتی که وکیل مورد نظر شما ممکن است داشته باشد، مبلغ حق مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری نیز گاهی می تواند رقم قابل توجهی باشد ، که بهتر است پیش از اخذ وقت از دفتر وکیل و اقدام به مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از میزان آن مطلع شوید. کلام و بیان خوب در یک وکیل اورا در دادگاه به سمت پیروزی سوق می دهد.انتخاب یک وکیل کار آزموده می تواند راهکارهای مناسبی پیشنهاد بدهد. در قانون قبل بحث از «اعدام متوقف­شده» بود، ولی در قانون جدید «مجازات­های سالب حیاتِ متوقف­شده» مطرح شده است. نـسب از موجبات ارث است ولی زمـانی که ناشی از زنا نباشد. بعد از لعان، زن و شوهر از یکدیگر ارث نمی برند و همچنین فرزندی که به سبب انکار او لعان واقع شده از پدر و پدر از او ارث نمی برد.( لعان یعنی زوج، زوجه دائـمی خود را که با او نزدیکی نموده است به زنا نسـبت دهد و دعوای مشاهده آن را کند. ولی اگر حرمـت رابطه ای که طفـل ثمـره آن است نسـبت به یکی از ابوین ثابت و نسبت به دیگری بواسطه اکراه یا شبهه زنا نباشد طفل فقط از این طرف و اقوام او ارث می برد و بالعکس.

تهیه ی دفاعیه نیز یکی دیگر از وظایف وکیل جزا یا کیفری می باشد. در واقع مهریه مالی است که هم در عقد دائم و هم در عقد موقت به زن تملیک می شود و به همین مناسبت ، زن هر زمان که بخواهد می تواند در دادگاه مهریه را مطالبه کند و مرد موظف به پرداخت مهریه می شود . شکایت کیفری شکایتی است که توسط یک فرد علیه فرد دیگری که مرتکب تخلف شده است انجام میشود.این دسته از شکایات ابتدا در دادسرا مطرح می شود .این شکواییه باید خطاب به فردی که از وی شکایت دارید و همچنین دادستان نوشته شود.مشخصات فردی که از او شکایت شده باید بطور کامل مشخص شود.مدارکی هم که فرد دارد باید به شکایتنامه پیوست دارد.که برای این امر می توان از وکیل کمک گرفت . بسیار دیده شده که فردی مورد تعقیب مراجع قضایی قرار میگیرد، پس از تشکیل پرونده حتی به زندان هم میرود اما در طی مراحل رسیدگی قضایی تبرئه میشود در چنین حالتی انگار که از ابتدا هیچ جرمی واقع نشده و پروندهی قضایی وی لکهدار نشده است اما در نگاه عامه به اعتبارش خدشه وارد میشود و متحمل ضررهای مادی و معنوی زیادی میشود. شما می توانید به کمک وکیل پایه یک دادگستری کیفری خود شکایت خود را تنظیم نمایید و پس از تحویل به مقامات رسمی قضایی، فرایند رسیدگی به آن را طی نمایید.

متأسفانه آمار مربوط به دعاوی کیفری افزایش یافته است و آشنایی با دعاوی و قوانین آن باعث می شود که حق افراد از بین نرود. برای حصول به این اهداف، غیر از ایجاد یک دادگستری مستقل که سیاسی و جناحی نباشد، موضوع دادرسی عادلانه و منصفانه مطرح شد که آن نیز به سازوکارهایی مانند حضور وکیل، حضور افراد معین مثل کارشناس، حق اعتراض، اجتناب از بازداشتهای غیرقانونی، جلوگیری از شکنجه، حاکمیت اصل برائت و سایر اوصاف مربوط به دادرسی منصفانه نیاز دارد. در بیشتر جرایم، مجازات ها در کنار اعمال آن از منظر عمومی جرم،از جنبه ی خصوصی آن نیز بصورت رد مال و جبران خسارت نیز اعمال خواهد شد و تمام حق و حقوق شما از وی اخذ می شود. حق استفاده از وکیل بخصوص در دعاوی کیفری جز قوانین جمهوری اسلامی می باشد.بنابراین برای انتخاب یک وکیل خوب مابه شما وکیل الرعایا را پیشنهاد می کنیم.در برخی پرونده ها مانند تجاوز، قتل هر دو طرف اختیار دارند تا حتی سه وکیل هم انتخاب کنند.دربرخی پرونده های محرمانه اجازه حضور وکیل منوط براینکه دادگاه حق اجازه این اجازه را بدهد. وکیل کیفری می تواند عواملی که موجب کاهش مجازات مجرمین می شود را همراه با شواهد و مدارک آنها حتی در حساس ترین جنایت ها به دادگاه ارائه نماید مواردی که وکیل کیفری می تواند از آنها دفاع نماید فقط مربوط به اتهام قتل نیست وکلای کیفری می توانند در مواردی به جز قتل عمد و غیرعمد، در امور سرقت، زورگویی، وغارت در دادگاه کیفری جهت دفاع یا تعقیب کیفری شرکت کنند.

منبع:
وکیل پایه یک دادگستری (پروندی)

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 224
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 78
 • بازدید امروز : 115
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 31
 • بازدید هفته : 1,115
 • بازدید ماه : 6,470
 • بازدید سال : 20,299
 • بازدید کلی : 119,754