loading...

روزنامه آنلاین

چگونه می‌توان با وجود محکومیت‌های موجود برای ماریجوانا (علف) به کانادا سفر کرد و از محکومیت‌های جدید نیز به دور ماند؟ ماریجوانا در کانادا قانونی است اما با این حال جرائم مربوط

مدیر روزنامه بازدید : 64 چهارشنبه 30 شهریور 1401 زمان : 14:52 نظرات (0)

چگونه می‌توان با وجود محکومیت‌های موجود برای ماریجوانا (علف) به کانادا سفر کرد و از محکومیت‌های جدید نیز به دور ماند؟

ماریجوانا در کانادا قانونی است اما با این حال جرائم مربوط به ماریجوانا می‌تواند تاثیر جدی بر توانایی عبور از مرز داشته باشد. کانادا در سال 2018، خرید و استعمال ماریجوانا به صورت تفننی را قانونی اعلام کرد. با اینکه در حال حاضر علف قانونی محسوب می‌شود اما تمام جوانب قانونی آن به طور کامل در نظر گرفته شده است. اتهامات مربوط به ماریجوانا می‌تواند به طور جدی به توانایی یک تبعه خارجی در مهاجرت یا سفر به کانادا آسیب بزند.

در اینجا برخی از مقررات مربوط به ماری جوانا در کانادا و همچنین برخی گزینه‌ها برای کسانی که با این قانون به مشکل برخورد کرده‌اند آورده شده است.

 

ماریجوانا در مرز کانادا

انتقال ماریجوانا از کانادا به کشوری دیگر و یا از دیگر کشورها به کانادا همچنان غیر قانونی است. حتی اگر علف در دیگر کشورها و در کانادا قانونی باشند، باز هم این قانون اعمال می‌شود. تنها استثنا در این زمینه مربوط به تامین کنندگان شناخته شده‌ای است که دولت کانادا به آن‌ها مجوز می‌دهد. این مجوزها تنها به دلایل پزشکی و یا علمی صادر می‌شوند.

در سایر موارد مسافران باید همراه داشتن ماری جوانا را در مرز کانادا به مامورین اعلام و آن را تسلیم قانون کنند. افراد نمی‌توانند با ارسال یا دریافت ماریجوانا از طریق پست این ممنوعیت را دور بزنند. عدم رعایت این قوانین مجازات‌هایی را در پی دارد. این مجازات‌ها می‌توانند شامل بازداشت، جریمه نقدی و محدودیت در ورود فرد مجرم به کانادا در آینده باشد.

 

 

رانندگی پس از استعمال ماریجوانا

خطرات رانندگی در حالت مستی یا مصرف موادهایی مانند برخی داروهای تجویزی کاملاً مشخص هستند. با این حال بسیاری از مردم از خطر رانندگی در حالی که تحت تاثیر مصرف ماری جوانا قرار گرفتند بی اطلاع هستند. بر اساس قوانین مربوط به رانندگی در کانادا، رانندگی افراد در حالی که تحت تاثیر مصرف علف هستند، یک جرم جدی محسوب می‌شود. مواردی که در زیر به آن اشاره می‌شود همگی جزو جرایم جنایی محسوب می‌شوند. این جرایم می‌توانند باعث شوند تا مجرم به جریمه نقدی و یا حبس محکوم شود:

 • رانندگی پس از مصرف، رانندگی طی دو ساعت پس از مصرف و یا رانندگی با داشتن بیش از 2 نانو گرم ماریجوانا به ازای هر میلی لیتر از خود فرد مصرف کننده
 • رانندگی به شیوه خطرناک
 • امتناع از انجام تست‌های مواد مخدر و یا الکل کنار جاده‌ای

 

تهیه و استفاده از ماریجوانا در کانادا

در کانادا، هر استان و قلمرو حداقل سن را برای مصرف ماریجوانا تعیین می‌کند. در حال حاضر حداقل سن در آلبرتا 18، در کبک 21 و در استان‌ها و قلمروهای دیگر 19 سال است. دسترسی به ماریجوانا برای افراد زیر سن قانونی و یا تسهیل دسترسی برای بزرگسالان همچنان ممنوع می‌باشد.

بزرگسالانی که شاهدانه استعمال می‌کندد باید آن را به صورت قانونی تهیه نمایند. این بدین معنی است که این افراد باید ماریجوانا را از فروشگاه‌ها یا تامین کنندگان دارای مجوز دولتی تهیه کنند. حداکثر مقداری که یک فرد بزرگسال می‌تواند به صورت عمومی به همراه داشته باشد، 30 گرم ماریجوانا خشک است. از آن جا که ماریجوانا می‌تواند به اشکال مختلف باشد، دولت کانادا یک روش تبدیل برای خود ایجاد کرده است. برای مثال 1 گرم شاهدانه خشک معادل 5 گرم شاهدانه تازه است. دولت کانادا یک مبدل آنلاین ماریجوانا نیز در اختیار مخاطبان قرار داده است. این ابزار به کابران اجازه می‌دهد تا با وارد کردن مقادیر و انواع مختلف ماریجوانا، آن‌ها را به مقایاس‌های مورد نظر تبدیل کنند تا مطمئن شوند که مقدار ماریجوانای که به همراه دارند در حد مقدار قانونی است. از اینجا می‌توانید به این ماشین حساب دسترسی داشته باشید.

 

 

سوابق مجرمانه ماریجوانا 

قانون اعمال شده در مورد ماریجوانا، برخی از فعالیت‌های مربوط به ماریجوانا را که قبلاً غیرقانونی بود، قانونی اعلام کرد. تاثیر این تغییرات ایجاد شده به سود افراد خارجی است که قصد سفر به کانادا را دارند. دلیل این امر این است که کانادا برای افرادی که سوابق کیفری خارجی دارند قوانین سختگیرانه‌ای برای ورود دارد. در چنین مواردی کانادا قانون کشورهای خارجی را با قوانین خود مقایسه می‌کند. در صورتی که موردی در هر دو کشور جرم محسوب شود، ممکن است آن فرد با مشکل روبرو شود. اگر آن عمل در کانادا جرم نباشد، به طور کلی نباید مشکل خاصی ایجاد کند.

از آن جا که اکنون نگهداری عمومی تا 30 گرم ماریجوانا خشک (یا معادل آن) در کانادا قانونی است، اتهام کیفری یا محکومیت کیفری خارجی که صرفاً به دلیل داشتن همین مقدار ماریجوانا در پرونده فرد خارجی باشد، نباید مشکلی برای آن فرد ایجاد کند. با این اوصاف اگر فرد به دلیل اقداماتی که در کانادا غیر قانونی محسوب می‌شود، در خارج از کانادا متهم یا محکوم شود، ممکن است در هنگام ورود با موانعی روبرو شود. ماهیت، تعداد و تاریخ جرم این افراد مشخص می‌کند که فرد برای ورود به کانادا قابل قبول است یا خیر.

 

غلبه بر عدم پذیرش در رابطه با ماروجوانا

به طور کلی سه روش برای حل مشکل عدم پذیرش وجود دارد:

مجوز اقامت موقت (TRP): این مدرک اجازه می‌دهد تا افرادی که از نظر کیفری ورود آن‌ها غیر قانونی است، به صورت موقت به کانادا بیایند. در صورتی این فرد یک شهروند و یا یک فرد دارای اقامت دائم آمریکا باشد، می‌تواند برای دریافت TRP به یک کنسولگری و یا مرز کانادا درخواست دهد. TRP ممکن است برای یک روز و یا حداکثر سه سال معتبر باشد. این مدرک ممکن است یک بار ورود به کانادا و یا چند بار ورود به کانادا را تضمین کند. این موارد به اهداف سفر به کانادا بستگی دارد. در تعیین دوره اعتبار TRP، افسران بازبینی اختیارات قابل توجهی دارند. هدف از ورود به کانادا معمولاً مهمترین عامل است.

 

بازپروری کیفری 

بازپروری و یا توانبخشی کیفری به افرادی که پیش از این با عدم پذیرش مواجه بودند، پذیرش دائمی می‌دهد. واجد شرایط بودن برای این موضوع به عواملی مانند جرم ارتکابی، مجازات و مدت زمانی که از اتمام حکم گذشته است بستگی دارد. اگر در یک کشور خارجی به جرم یا جنایتی محکوم شده باشید و بیش از پنج سال از اتمام حکم شما می‌گذرد، احتمالاً واجد شرایط درخواست بازپروری کیفری کانادا خواهید بود. بازپروری کیفری راه حلی است که تنها یک بار قابل انجام است و برخلاف TRP هرگز به تجدید نیاز ندارد.

برای طی کردن این مراحل بازپروری باید حداقل پنج سال از زمان اتمام مجازات گذشته باشد. این موضوع بدین معنی است که برای برخی پرونده‌های اخیر مرتبط با ماریجوانا، TRP تنها مسیر پیش رو برای کسی است که قصد آمدن به کانادا را دارد. برای مثال اگر کسی تحت تاثیر علف پس از تاریخ 17 اکتبر 2018 رانندگی کند، به دلیل جرایم جدی در کانادا قابل قبول نخواهد بود. زیرا زمان کافی از این عمل یا مجازات آن نمی‌گذرد تا واجد شرایط توان بخشی باشد.

به طور خلاصه صرف قانونی بودن علف در کانادا به این معنی نیست که هر کسی که تاکنون به دلیل جرایم مربوط به شاهدانه بازداشت شده و یا پرونده دارد، بتواند از مرز عبور کند. با این حال برای کسانی که چنین شرایطی دارند، این مورد لزوماً به معنی پایان رویای کانادایی برای آن‌ها نیست.

 

نامه نظر حقوقی در رابطه با ماریجوانا

 

راه حل دیگر برای مسئله احتمال عدم پذیرش، نامه نظر حقوقی است. این نامه سندی است که یک وکیل مهاجرت کانادایی تهیه می‌کند. این نامه شامل جزییات مربوط به اتهام و یا محکومیت قبلی در مورد ماریجوانا و نتیجه گیری حقوقی وکیل در مورد وضعیت آن است. هدف از این نامه این است که قوانین مربوط به کانادا مشخص و شناسایی شود و در ادامه نیز عنوان شود که چرا فرد مورد نظر باید در کانادا مورد قبول واقع شود. اگر پیش از این به دلیل محکومیت مربوط به ماریجوانا از ورود به کانادا منع شده‌اید، داشتن یک نامه نظر حقوقی در سفر بعدی شما به کانادا می‌تواند مفید باشد. نامه نظر قانونی همچنین می‌تواند برای کسانی که در وضعیت پیش از مجازات هستند و منتظر رای نهایی هستند، مفید باشد. این نامه می‌تواند معدل مستقیم یک جرم مرتبط با شاهدانه را در قوانین کانادا توضیح دهد. 

https://www.immigrationdoor.com/i-7647/%D8%A2%D9%86%DA%86%D9%87-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 224
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 78
 • بازدید امروز : 135
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 31
 • بازدید هفته : 1,135
 • بازدید ماه : 6,490
 • بازدید سال : 20,319
 • بازدید کلی : 119,774