loading...

روزنامه آنلاین

آیا اطلاعاتی در مورد پاکسازی پوست دارید، آیا می دانید پاکسازی چیست؟ بسیاری از متخصصان پوست و مو و پزشکان همیشه اهمیت دادن به پاکسازی را توصیه می کنند، اما این به چه معناست؟ آیا نوع پوست در این شغل اهم

مدیر روزنامه بازدید : 6 سه شنبه 13 دي 1401 زمان : 11:38 نظرات (0)

آیا اطلاعاتی در مورد پاکسازی پوست دارید، آیا می دانید پاکسازی چیست؟ بسیاری از متخصصان پوست و مو و پزشکان همیشه اهمیت دادن به پاکسازی را توصیه می کنند، اما این به چه معناست؟ آیا نوع پوست در این شغل اهمیت دارد و آیا استایل او با دیگران فرق دارد؟
اگر به درستی برای پوست خود پاکسازی نکرده اید و همیشه از صابون برای این کار استفاده می کنید، بهتر است از این کار خودداری کنید. برخی تصور می کنند که پاکسازی پوست فقط مختص خانم هاست و باید توسط آرایشگرها انجام شود. امروز می خواهیم اطلاعات مهم و کاربردی را که احتمالا نمی دانستید به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

https://fatemehhabashi.com/

پاکسازی پوست چیست؟
پوست یکی از مهم ترین اعضای بدن انسان است و مراقبت از آن تاثیر زیادی در جوانی دارد. در نواحی مختلف برای پاکسازی، تغذیه و احیای پوست استفاده می شود. کلینیک های تخصصی پوست با همکاری متخصصین این حوزه و دستگاه های پیشرفته فعالیت های متنوع و موثری را بر روی پوست انجام می دهند.
با توجه به انواع پوست در افراد، نحوه تمیز کردن آن نیز متفاوت است و هر فردی باید با توجه به نوع پوست خود با آن رفتار کند. بنابراین نگهداری از پوست لب یا پوست دور چشم با سایر قسمت ها متفاوت است و نمی توان از کرم ها روی قسمت های دیگر استفاده کرد.


روش پاکسازی پوست
روش های مختلفی برای تمیز کردن پوست وجود دارد و انجام آن در منزل با روش های دستی و ماسک دست به سلامت پوست کمک می کند. دستگاه های الکترونیکی نیز با تحقیقات به عنوان گزینه ای مهم در مراقبت و بازسازی پوست به شمار می روند و امروزه به روشی رایج تبدیل شده اند. هدف از پاکسازی پوست در سه زمینه زیر است:
سلول های مرده یا آسیب دیده پوست را از بین ببرید.
روزانه پوست را از سموم و سایر مواد زائد پاک کنید
با تغذیه ویتامین، گردش خون و آبرسانی مناسب پوست را احیا کنید.
هر یک از موضوعات فوق دارای فرآیند مهمی است که در قسمت بعدی به تفصیل توضیح خواهیم داد.
حذف سلول های مرده یا در حال مرگ پوست
آیا می دانستید که پوست شما یک بار در ماه سلول های مرده را می ریزد و سلول های جدید جای آنها را می گیرند؟ ممکن است فکر کنید که سلول های مرده برای شما بی فایده و کاملاً بی فایده هستند. اما این سلول ها به نوعی از خود محافظت می کنند.
یک مشکل بالقوه برای پوست در این مورد، تجمع سلول های مرده است. در این صورت باید این سلول ها از سطح پوست برداشته شوند. با برداشتن لایه ای از پوست، می بینید که صورت شما نه تنها با طراوت به نظر می رسد، بلکه سلول های جدید می توانند به راحتی نفس بکشند.
بسیاری از افراد این کار را اشتباه انجام می دهند و با اعمال فشار زیاد پوست را ملتهب و آسیب می بینند. در گذشته آب سفید و ساشه بیشتر رایج بود. سطح بسیار ناهموار این کیسه ها فشار زیادی به سطح پوست وارد می کند و پس از آن می توانیم متوجه سوزش و قرمزی پوست شویم.
این روش هنوز هم رایج است و برخی از خانواده ها و افراد از آن برای نظافت استفاده می کنند اما به نتایج آن توجهی نمی کنند. چین و چروک و اسکار پوست یکی از عواقب ناخوشایند از بین بردن سلول های مرده به روش نادرست است.


پوست را از انواع آلودگی ها و مواد زائد روزانه بشویید
حتما شنیده اید که انواع پوست از نظر چربی با هم برابر نیستند. این چربی ها در حالت طبیعی برای پوست ضروری هستند و رطوبت لازم را تامین می کنند. اگر پوست را تمیز نکنید و به موقع آن را نشویید باعث می شود این چربی ها سطح پوست را بپوشانند و مشکلات دیگری مانند جوش های چرکی ایجاد کنند.
اگر پوست در زمان مناسب و به روش معمول تمیز نشود، نه تنها منافذ مفید آن را مسدود می کند، بلکه آلودگی های محیطی بیشتری را نیز جذب می کند. در هوا، آلاینده هایی وجود دارد که به پوست آسیب می رساند. همچنین قبل از ایجاد مشکلات و آسیب های پوستی باید برداشته شود.
یکی از مشکلاتی که افراد به دلیل ناآگاهی به پوست خود آسیب می رسانند، عدم استفاده از پاک کننده های مناسب صورت است. اغلب، استفاده بیش از حد معمول شایع ترین علت از دست دادن سلامت پوست است. برخی از افراد این تصور اشتباه دارند که اگر وجود آنها به سلامت پوست کمک می کند، باید به طور کامل چربی ها را از سطح پوست خود پاک کنند.


احیای پوست با ویتامین ها، تامین خون و آبرسانی مناسب
یکی دیگر از اهداف پاکسازی پوست، جوانسازی آن از طریق تغذیه است. در این مرحله از روش های مختلفی استفاده می شود که هر کدام به روشی متفاوت به بازسازی پوست کمک می کند. شاید برای مراقبت از پوست از آبگرمکن خانگی استفاده کرده باشید. همچنین ماساژ صورت باعث خون بیشتر در لایه های زیرین و در نتیجه خون رسانی بهتر می شود.
محصولات مختلفی وجود دارد که برای تغذیه پوست با ویتامین استفاده می شود. در برخی از آرایشگاه ها همراه با ماساژ ویتامین به پوست داده می شود و در واقع با یک سنگ دو پرنده را می کشند. اگر پوست خود را به طور منظم تمیز کنید و آن را به یک روال عادی تبدیل کنید، همیشه پوستی شاداب خواهید داشت.
ماساژ پوست که باعث بهبود گردش خون در بدن می شود، پدیده پیری پوست را تا حد زیادی به تاخیر می اندازد و جوانی و شادابی را به ارمغان می آورد. حتی روی موهای سر هم نتایج خوبی داشت و باعث رشد بهتر موها شد.
هنگام انجام هر یک از این روش ها، مهم است که نوع پوست را در نظر بگیرید. دیگر بر کسی پوشیده نیست که هر محصولی برای یک نوع پوست مناسب است و برای نوع دیگری مناسب نیست.


انواع پاکسازی پوست و نحوه انجام آن
با توجه به اینکه از چه محصولات و ابزاری برای تمیز کردن انواع پوست استفاده می شود، به سه گروه جداگانه تقسیم می شود.
نظافت خانگی: این نوع نظافت در بین روش های دیگر دارای بالاترین ارزش است و توسط اکثر افراد در منزل انجام می شود. این نوع پاکسازی با تجهیزات خاصی انجام نمی شود و در مقایسه با روش های دیگر تاثیر قابل توجهی روی پوست ندارد. 
تمیز کردن سالن های زیبایی: در این روش تمیز کردن به طور موثر بر روی پوست انجام می شود و تأثیر آن بهتر و مستقیم تر از روش اول است. ماساژ با این روش تمیز کردن بسیار رایج است و نسبت به روش خانگی زمان بیشتری می برد. دوره فیشیال پوست
نظافت در کلینیک های تخصصی پوست: همانطور که از نام این روش پیداست، نظافت توسط متخصصین این حوزه انجام می شود. مواد موجود در این روش نسبت به سایر روش ها پیشرفته تر بوده و نتایج این نوع پاکسازی در عمق پوست قابل مشاهده است.
در مورد روش آخر، خوب است بدانید که روش های پاکسازی در کلینیک های تخصصی پوست انجام می شود و نباید در خارج از کلینیک انجام شود.


چگونه پوست خشک را پاک می کنید؟
یکی از باورهای غلطی که در جامعه وجود دارد این است که مردم فکر می کنند پوست چرب باید بیشتر تمیز شود. در این زمینه باید توجه داشته باشید که در نوع پوست تفاوتی وجود ندارد و باید در کنار سایر موارد از پوست خود به عنوان یک اصل در زندگی خود مراقبت کنید.
به دلیل درصد کم چربی، پوست خشک در مقایسه با سایر انواع پوست بیشتر مستعد پیری و چین و چروک است. به همین منظور این مقاله را به نحوه تمیز کردن این نوع چرم اختصاص داده ایم. اگر شما هم پوست خشکی دارید، خواندن این مقاله به شما کمک زیادی می کند.
روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و روغن جوجوبا که سرشار از اسیدهای چرب هستند برای پوست های خشک بسیار مفید هستند و آن را تغذیه می کنند. استفاده از صابون های هیدروکسی اسید برای شستشو را کنار بگذارید و آنها را با صابون های دستی که حاوی روغن های مفید هستند جایگزین کنید.
پاک کننده های الکلی و معطر برای پوست های خشک مناسب نیستند. دمای بالای آب برای این نوع پوست مضر است، بنابراین بهتر است بعد از شستشو از مرطوب کننده با دمای ملایم استفاده کنید.
فراموش نکنید که بلافاصله بعد از حمام یا شستشو از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست خود را هیدراته نگه دارد. اگر پوست خشکی دارید، بعد از حمام کردن یا شستن متوجه سونادای آن خواهید شد. بنابراین اکنون باید به آن غذا بدهید.


لایه برداری سلول های خشک پوست
در تمیز کردن پوست های خشک معمولاً دو بار در ماه نیاز به لایه برداری دارند. اگر در خانه تمیز می کنید، راه های زیادی برای لایه برداری وجود دارد. اگر پوست خود را به کلینیک تخصصی پوست و مو بسپارید، تجهیزات پیشرفته ای برای این کار زیر نظر متخصص پوست ارائه می شود.
پس از لایه برداری، متوجه خواهید شد که پوست شما شفاف تر است. زیرا پوست مرده انباشته شده سطح را تیره می کند. اغلب بعد از جذب پوست را آبرسانی می کنند و این کار بعد از جذب نسبت به روش های دیگر موثرتر است.
برای از بین بردن نوع پوست نامناسب می توانید از ماسک های شرکتی در انواع مختلف استفاده کنید و امکان ساخت ماسک دست نیز وجود دارد. نکته مهم دیگری که در لایه برداری به خصوص برای پوست های خشک باید به آن توجه کرد، عدم استفاده از ماسک در سطح پوست دور چشم است. پوست اطراف چشم نسبت به سایر پوست ها حساس تر است.
یکی از ماسک های شناخته شده لایه بردار، ماسک زغال است که معمولا نتایج خوبی دارد و به محض اینکه آن را از روی صورت خود بردارید، نتیجه آن را خواهید دید. قبل از خرید هر نوع ماسکی، توصیه می شود که تحقیقات خود را انجام دهید


پوست چرب و روش های پاکسازی آن
برندهای زیادی از شوینده ها در بازار وجود دارند که برای پاکسازی پوست های چرب استفاده می شوند و حتما قبل از خرید باید به نوع پوست درج شده روی محصول توجه کنید. افرادی که پوست بسیار چرب دارند آکنه زیادی دارند، بنابراین مهم است که از شر چربی اضافی خلاص شوید.
ماسک های خانگی زیادی برای این نوع پوست در بازار وجود دارد و اگر مشکل پوستی خاصی ندارید، تمیز کردن صورت در خانه نیز موثر است. در این نوع پوست، آرایش پس از چند ساعت باید از روی صورت پاک شود و ماندگاری آن باعث التهاب پوست و مستعد آکنه بیشتر می شود.
استفاده از تونرهای بدون الکل گزینه خوبی در این زمینه است و در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید. برخلاف تصورات غلط، می‌گوید روغن فقط برای از بین بردن چربی اضافی پوست مهم است. اما بعد از آن باید از مرطوب کننده استفاده شود.
بخار و آب داغ به طور گسترده ای در تمیز کردن این پوست های چرب استفاده می شود که نتایج خوبی دارد. اگر مرتب تمیز کنید، آکنه کمتری روی صورت خود خواهید داشت زیرا چربی و سلول های مرده روی سطح را کنترل خواهید کرد.


روغن پاک کننده صورت
جالب است که از انواع روغن های مفید و مغذی برای پوست برای نتیجه بهتر استفاده می شود. آرایشگران اغلب قبل از مراسم این کار را برای برخی از مشتریان و عروس خانم ها انجام می دهند که باعث شادابی پوست می شود.
در حین انجام این کار باید به نوع پوست توجه کنید. به عنوان مثال، روغن نارگیل و سبوس برنج برای پوست های چرب استفاده می شود. روغن هسته انگور برای پاکسازی پوست های چرب نیز مفید است.فرمولاسیون های مختلفی از روغن های گیاهی وجود دارد که برای پوست های چرب استفاده می شود و ممکن است همه آنها برای یک فرد مناسب نباشند. برای پوست های خشک اغلب از روغن زیتون که چربی بالایی دارد استفاده می شود.
پوست های غیر چرب اغلب حساس تر هستند و روغن هایی مانند روغن بادام علاوه بر پاکسازی آن را از خشکی به نرمی نرم می کند. همچنین صورت را با روغن ماساژ می دهیم و در نتیجه گردش خون را افزایش می دهیم.


این روزها حتما نام روغن آرگان را زیاد شنیده اید. این روغن به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان تا حد زیادی از ایجاد چین و چروک پوست جلوگیری می کند. روغن های دیگری مانند کندر و روغن گل رز نیز وجود دارد که با خواص مفید پوست را آبرسانی می کند.
قبل از انواع پوست های چرب و خشک پوست را تمیز می کند
حتما تا به حال به پوست بینی خود توجه کرده اید و متوجه شده اید که منافذ پوست روی سطح آن بزرگتر از قسمت های دیگر است. از آنجایی که بینی بیشتر از سایر اندام ها در معرض نور خورشید است، غدد چربی آن کمی بزرگتر هستند. بنابراین چربی بیشتری روی پوست بینی می بینید و تمیز نکردن باعث ایجاد جوش های بزرگتر و آلودگی بیشتر می شود.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آمار سایت
 • کل مطالب : 110
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 24
 • آی پی دیروز : 26
 • بازدید امروز : 67
 • باردید دیروز : 79
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 654
 • بازدید ماه : 146
 • بازدید سال : 4,025
 • بازدید کلی : 35,896